SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból kręgosłupa lędźwiowego promieniujący do nogi

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

Ilość wyświetleń tematu: 92097

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
od dwóch miesięcy około\z przerwa\odczuwam silny ból w okolicy lędzwiowej kręgosłupa ,promieniujący do lewego kolana.najsilniejszy ból odczuwam jednak w części środkowej pośladka zwłaszcza w momencie pochylania się do przodu.Nie ma to związku z wykonanym wysiłkiem fizycznym a przynajmniej nie kojarzę takiej sytuacji..bBól jest bardzo intensywny w pozycji siedzącej.
18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Problemy związane z kręgosłupem niestety mogą wynikać z różnych przyczyn, a ich rozpiętość jest bardzo duża. Forum sportowe niestety nie jest miejscem do tego, aby leczyć, czy diagnozować tak poważne problemy zdrowotne.

W celu dokładnego określenia z tego wynika ból, co zrobić, aby się go pozbyć oraz przede wszystkim, co robić, żeby jak najbardziej ograniczyć nawrót problemu w przyszłości, warto podjąć kilka czynności.

1. Udać się do dobrego lekarza ortopedy, który zleci wykonanie badań pozwalających stwierdzić gdzie leży dokładnie problem. Do badań takich zaliczyć możemy:

- RTG,
- USG,
- rezonans magnetyczny,

Zdecydowanie dokładne będzie ostatnie badanie, czyli wykonanie rezonansu magnetycznego. Okres oczekiwania na NFZ może wynosić nawet rok, więc warto wykonać je prywatnie - koszt około 500 zł.

Po dokonaniu szczegółowego badania stanu kręgosłupa lekarz dostosuje dalsze postępowanie.

2. Wizyta u fizjoterapeuty będzie zdecydowanie odpowiednim krokiem. Szczególnie w sytuacji, gdy mamy już zdiagnozowany problem. Fizjoterapeuta manualnie rozbije przykurczone mięśnie i doprowadzi nas do sprawności.

3. Działania prewencyjne, gdy dojdziemy już do zdrowia lub, gdy kontuzja jeszcze nam się nie przytrafiła. Będzie to solidna rozgrzewka: http://potreningu.pl/articles/4818/jak-powinna-wygladac-prawidlowa-rozgrzewka Odpowiednia technika ćwiczeń: http://potreningu.pl/articles/2541/technika-cwiczen--wskazowki-dla-bardzo-poczatkujacych Rolowanie: http://potreningu.pl/articles/4609/czym-jest-foam-roller-i-jak-go-uzywac Rozciąganie: http://potreningu.pl/articles/622/kompleksowe-rozciaganie-przed-i-po-treningu--



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kruszyna30 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 672 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3881
No napewno musisz sie z tym faktem udać do lekarza neurologa.Jesli podejdzie profesjonalnie do sprawy wysle cię na tomograf.
Z objawow podanych przez ciebie masz dyskopatię odcinka lędzwiowego z uciskiem na nerw(uniemozliwia pełen zakres ruchu)
Najprwdopodobniej L-4 lub L-5 S-1.Zaznaczam przypuszczenia.
Można to leczyć przez tabletki rozluzniajace (relanium)plus pochodne Diclofenacu.Długa metoda leczenia plus rehabilitacja.
W grę wchodzi takze wizyta u masazysty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2803 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18927
ja mam problemy z dolną częścią (lekka dyskopatia). miałem niegdyś podobny problem, to prawdopodobnie rwa kulszowa. Powinna przejść sama w ciągu kilku dni, w tym czasie nie obciązaj kregosłupa, preferuj pozycję leżacą (mi pomagało lezenie na boku, zwinięty w kłebek - ala pozycja embrionalna), nie forsuj się, jak bardzo boli to mozesz zaaplikować jakiś lek przeciw zapalny ew przeciwbólowy. ale warto udać się do lekarza bo rwa (to juz z wiki) ma często głębszą przyczyne (choroby kregoslupa)

i sugerowałbym nie neurologa tylko ortopede bo to z winy kregosłupa.

Zmieniony przez - Orson_lol w dniu 2010-05-12 23:38:24
5

"Gniew przebywa w piersi głupców" (Koh 7:9 )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kruszyna30 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 672 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3881
Orson_lol -zwróć uwagę na ból w nodze do kolana....Typowy przejaw ucisku dysku na nerw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2803 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18927
no tak, zgadza się. Ale to skoro dysk uciska to ortopeda musi na to zerknąć bo to jest jego działka. Neurolog zajmuje się układem nerwowym a ten jest w porządku.W kręgosłupie mu się dysk przesunął. Ja z podobnym problemem byłem u ortopedy. Nie bd sie madrzył, mówie tylko co było u mnie
6

"Gniew przebywa w piersi głupców" (Koh 7:9 )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kruszyna30 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 672 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3881
Choruję na to schorzenie 25 lat...Chciałem koleżce usprawnić wyleczenie .Też nie chce sie wymadrzac ale wiem jak to sie konczy.
Zadne leki nie pomagaja pozniej,pomoże tzw nastawiacz kregosłupa.Nie chciałem o tym tutaj pisać ,gdyż mogę byc posądzony o kontakty z szatanem.....:)(Szarlatanizm)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 155 Napisanych postów 18766 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78763
Moja mama miała coś bardzo podobnego i okazało się że to i ucisk kręgu na nerw i rwa kulszowa. Wybierz sie do lekarza(nie licz na publicznego ortopede bo w kolejce sienie doczekasz) chyba bd trzeba pare zł położyć i iść prywatnie. DOstaniesz najpewniej plastry rozgrzewające, maści w stylu ketonala, rehabilitacje(prądy, lampy rozgrzewające) ale żadnych masaży przed wizytą u ortopedy i tomografem!!

Cwiczenie jakie moze CI zaproponowac(rzadko stosowane, zaleznie od przypadku) to cos w stylu:
stajesz prszy ścianie bokiem, na wysokosci biodra dajesz zrolowany ręcznik i starasz się go dociskac do sciany, pozniejj zmiana

Kładziesz się na brzuchu i podpierając sę rekami odginasz ciało do tyłu parenascie razxy.

sesje tych cwiczen pare razy dziennie co 1-2h

i niestety, to lubi wracac...
11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kruszyna30 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 672 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3881
Nie było mowy o masazach przed badaniami u lekarza...
Z doswiadczenia wiem ,jak się to konczy.Dwukrotnie byłem w sanatorium (na to schorzenie) i mowa o nawrotach jest tu na miejscu.Jest to schorzenie na ktore cierpi prawie połowa populacji.
Co do cwiczen takze polecam:
-klekamy jak piesek,i staramy się brzuchem dotykac podłorza,druga faza to tzw koci grzbiet
-kładziemy się koło łozka i nozki na łozko tzw krzesełeczko
-następnie rozciągania-jesli sami cwiczymy to mogą być zwisy


Zmieniony przez - kruszyna30 w dniu 2010-05-13 10:58:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

www.nerwica jelita grubego.pl

Następny temat

wyniki tarczycy normy

WHEY premium