SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

ból bioder

Wysłana -
Ból w stawie biodrowym po obu stronach przy przysiadach.Podczas przysiadu w fazie wstawania boli,piecze po obu stronach stawu biodrowego.Coś jakby za chwile miały jakieś stawy lub ścięgna strzelić.Im większy ciężar tym większy ból.Musiałem zejść z ciężarem około 30%.W zeszłym roku bez bólu robiłem przysiady z 170kgx6powt.a teraz z powodu bólu ledwo 140kgx4powt.Jak temu zaradzić?bo to strasznie ogranicza siłe w przysiadzie.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
strong1972
Ból w stawie biodrowym po obu stronach przy przysiadach.Podczas przysiadu w fazie wstawania boli,piecze po obu stronach stawu biodrowego.

zaznacz dokładnie o którym miejscu mówisz
Wysłana -
Głowa kości udowej,panewka biodrowa.
Wysłana -
Dolegliwości pojawiły się w tym samym momencie w obu stawach biodrowych czy pierw jedno a następnie drugie oraz ból/dyskomfort/pieczenie występuję tylko podczas przysiadu z większym obciążeniem ?
Wysłana -
Najpierw w lewym a potem w prawym stawie biodrowym.Z tym że w prawym nie ma takiego bólu i da sie przeżyć.Dokładnie tak jest że przy dużym obciążeniu czuje ból,dyskomfort i pieczenie w lewym stawie biodrowym.Najgorsze jest to że czuje że mógłbym podnieść większy ciężar ale mi ten ból uniemożliwia.
Wysłana -
Bardzo możliwe że źródłem problemu wcale nie są biodra tylko znajduje się one gdzie indziej jak choćby z odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa , najlepiej jakbyś wybrał się na terapię do specjalisty osteopaty bądź fizjoterapeuty.
Wysłana -
Dziękuje za porade.
Wysłana -
Żaden osteopata, fizjo też bez diagnostyki nie za wiele pomoże. Najpierw RTG, jak nie wyjaśni bólu, to RM. Spoczynkowo nie boli? Nie ma zmniejszonego zakresu ruchu na zewnątrz i do wewnątrz? Tak czy inaczej zacznij od zdjęcia obu stawów.
Wysłana -
Spoczynkowo nie boli
Wysłana -
To dobrze. Tak czy inaczej najpierw diagnostyka, potem leczenie. Może to być pierdoła, którą usunie ogarnięty fizjo, czego życzę.
Wysłana -
Dziękuje
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź