SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból barku przy OHP

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4954

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Witam.

Od pewnego czasu podczas wyciskania żołnierskiego odczuwam promieniujący ból w prawym barku. Ból jest odczuwalny przy końcowej fazie wypychania sztangi, kiedy kąt w stawie łokciowym wzrośnie powyżej około 120 stopni. Ból nie pojawia się, kiedy złapię sztangę na szerokości równej bądź mniejszej niż na szerokości barków oraz podczas wykonywania ruchu łokcie będę ściągał do środka, tak, że podczas wykonywania ruchu moje całe ręce (przedramiona i ramiona) są równoległe do siebie.
Dodam, że jeszcze niedawno ból odczuwalny był podczas wykonywania wznosów hantli bokiem, jednak teraz już przeszedł i przeniósł się na OHP. Podczas wykonywania wznosów, kiedy lewy bark jeszcze dawał radę i utrzymywał hantlę w górze, prawy szybciej tracił siłę (a jestem praworęczny).
Przy innych ćwiczeniach bólu barku nie doświadczyłem.

Co może być przyczyną niedomagania prawego barku? Jak z tym walczyć? Czy wykonywać OHP w taki sposób, w jaki mnie nie boli bark, czy może odpuścić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Witaj

Pierw to trzeba przeprowadzić badanie fizykalne a być może rozszerzyć również o obrazowe w celu postawienia prawidłowej diagnozy a następnie terapii i w tym celu powinieneś udać się do specjalisty lekarza ortopedy bądź fizjoterapeuty. Przyczyn takich dolegliwości może być bardzo wiele.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kamienica nerkowa

Wiecej