SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból bioder

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1457

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5820
Ból w stawie biodrowym po obu stronach przy przysiadach.Podczas przysiadu w fazie wstawania boli,piecze po obu stronach stawu biodrowego.Coś jakby za chwile miały jakieś stawy lub ścięgna strzelić.Im większy ciężar tym większy ból.Musiałem zejść z ciężarem około 30%.W zeszłym roku bez bólu robiłem przysiady z 170kgx6powt.a teraz z powodu bólu ledwo 140kgx4powt.Jak temu zaradzić?bo to strasznie ogranicza siłe w przysiadzie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
ajazy
Absolutnie nie chcę nikogo urazić, może piszę z osteopatą?


niebawem tak, ostatni rok studiów, także na razie wyłącznie jako fizjoterapeuta i nie czuję się urażony

ajazy
i mimo że jestem otwarty na nowości, to pewne rzeczy mnie nie przekonują, między innymi osteopatia...podobnie jak homeopatia, hiropraktyka, irydologia itd.


znasz naprawdę wszystkie te rzeczy żeby stwierdzić że przekonują albo inaczej na jakiej podstawie nie przekonują? Wiesz na czym polega , jakie są zasady, to korzystałeś itp. ?
natomiast stwierdzenie że osteopatia to wyciąganie kasy to już zarzut i się zastanawiam czy czymkolwiek poparty ?

Tak się składa że ona akurat broni się sama w wielu rozwiniętych krajach na całym świecie (USA, Kanada, Belgia, Holandia, Francja, Anglia) i w Polsce wygląda że będzie podobnie natomiast jest to jeszcze świeże (od kilku lat dopiero) ale skuteczność powoduję że zyskuje na popularności i wydaje się tylko kwestią czasu

ajazy
A coxarthrosis dotyka nawet młodych ludzi. Reasumując, wydaje mi się, że zaczęcie od określenia przyczyny może zaoszczedzić bólu, czasu i pieniędzy. Oczywiście kolega zrobi jak będzie uważał. A zabrałem głos tylko dlatego, że temat martwicy kości udowej dotyczy mnie bezpośrednio, a stary a głupi zacząłem od dupy strony diagnostykę...czyli od fizjoterapeuty
Pozdrawiam


we przypadku koksartrozy podczas badania klinicznego i wywiadu wyszłyby specyficzne objawy jak np. wzorzec torebkowy dla stawu biodrowego

również pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
strong1972
Ból w stawie biodrowym po obu stronach przy przysiadach.Podczas przysiadu w fazie wstawania boli,piecze po obu stronach stawu biodrowego.


zaznacz dokładnie o którym miejscu mówisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5820
Głowa kości udowej,panewka biodrowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dolegliwości pojawiły się w tym samym momencie w obu stawach biodrowych czy pierw jedno a następnie drugie oraz ból/dyskomfort/pieczenie występuję tylko podczas przysiadu z większym obciążeniem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5820
Najpierw w lewym a potem w prawym stawie biodrowym.Z tym że w prawym nie ma takiego bólu i da sie przeżyć.Dokładnie tak jest że przy dużym obciążeniu czuje ból,dyskomfort i pieczenie w lewym stawie biodrowym.Najgorsze jest to że czuje że mógłbym podnieść większy ciężar ale mi ten ból uniemożliwia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Bardzo możliwe że źródłem problemu wcale nie są biodra tylko znajduje się one gdzie indziej jak choćby z odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa , najlepiej jakbyś wybrał się na terapię do specjalisty osteopaty bądź fizjoterapeuty.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5820
Dziękuje za porade.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311147
Żaden osteopata, fizjo też bez diagnostyki nie za wiele pomoże. Najpierw RTG, jak nie wyjaśni bólu, to RM. Spoczynkowo nie boli? Nie ma zmniejszonego zakresu ruchu na zewnątrz i do wewnątrz? Tak czy inaczej zacznij od zdjęcia obu stawów.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5820
Spoczynkowo nie boli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311147
To dobrze. Tak czy inaczej najpierw diagnostyka, potem leczenie. Może to być pierdoła, którą usunie ogarnięty fizjo, czego życzę.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5820
Dziękuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból brzucha

Następny temat

Suchosc w ustach.

WHEY premium