SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

artykul body-factory

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
witam,zastanawiajac sie nad obraniem wlasciwego treningu ''na silowni'' pod sporty walki,natknalem sie na polecany przez wielu body factory
czytajac lekturke,juz na poczatku mam watpliwosci i nie wiem,czy dobrze rozumiem przeslanie .

zacznijmy od tego cytatu

''Nie ma dla ciebie sensu trening z obciążeniem własnego ciała (drążek, pompki, brzuszki – w dłuższym horyzoncie czasowym niewiele osiągniesz; przykłady: olivier lafay, paul wade i podobne. ),''

dlaczego?

druga sprawa

''Możesz wykonywać trening "na masę" (FBW lub dzielony, 4-5 serii na partię mięśniową w jednostce treningowej, ciężar 75-85% CM, 6-12 powtórzeń, 12-16 serii na duże partie tygodniowo, 6-10 na małe partie tygodniowo''

tego to w ogole nie rozumiem

16 serii tygodniowo ,moge robic 16 serii podciagania w jednym dniu, albo moze po 8 serii w jednym i po 8 w drugim dniu ?
niejasno to jest opisane
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75790
Ale tylko w dni parzyste miesiąca, chyba że jest sobota. Jeżeli jest sobota i pełnie księżyca to można. Pod warunkiem, że nie pada śnieg
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
1 chodzi o to ze robiąc cały czas brzuszki itp nie wiele osiągniesz brak bodźca
2 ciezar 85 CM (ciężar maksymalny) czyli jak bierzesz 100 kg CM to trenujesz 85 kg, masz na cały trening 16 serii na duze partie tygodniowo jak masz split i masz plecy w 1 dniu to wiadomo ze zrobisz 16 serii w 1 dniu jak masz np plan fbw gdzie masz jedno ćwiczenie na partie i takie treningi masz 3 x w tygodniu to zrobisz na każdym np po 5 serii na duze grupy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
1. Ćwiczenia z ciężarem włąsnego ciała z czasem nie dadzą Ci takiego bodźca dla siły i masy. Weź sobie zresztą poczytaj życiorysy zapaśników stylu grecko-rzymskiego z przełomu wieków. Każdy pizgał dużymi ciężarami w ćwiczeniach wykonywanych kulolaskami

2. Przecież tam chodzi o plan oparty o normalne ćwiczenia wielostawowe, wykonywane sztangą i hantlami!! W artykule który cytujesz są podane przykłądowe plany i nie ma tam ani słowa o 16 SERIACH PODCIĄGANIA na jednej sesji!!

Tam jest bardzo jasno opisane ale trzeba mieć IQ większe niż ameba i się wtedy wszystko zrozumie;)

Najpierw doczytaj chociaż jak wygląda trening FBW albo dzielony to wtedy nie będziesz zadawał pytań o trening, składający się z samego podciągania..

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
Gats 2
1. Ćwiczenia z ciężarem włąsnego ciała z czasem nie dadzą Ci takiego bodźca dla siły i masy. Weź sobie zresztą poczytaj życiorysy zapaśników stylu grecko-rzymskiego z przełomu wieków. Każdy pizgał dużymi ciężarami w ćwiczeniach wykonywanych kulolaskami

2. Przecież tam chodzi o plan oparty o normalne ćwiczenia wielostawowe, wykonywane sztangą i hantlami!! W artykule który cytujesz są podane przykłądowe plany i nie ma tam ani słowa o 16 SERIACH PODCIĄGANIA na jednej sesji!!

Tam jest bardzo jasno opisane ale trzeba mieć IQ większe niż ameba i się wtedy wszystko zrozumie;)

Najpierw doczytaj chociaż jak wygląda trening FBW albo dzielony to wtedy nie będziesz zadawał pytań o trening, składający się z samego podciągania..


niby tak





chociaz flojdzik jakos ładnie te pompeczki trzaska, pacquaio tez duzo pompek robi wiec mozna zgadywac,ze nie cwiczyl typowo silowo tylko wlanie z ciezarem wlasnego ciala, mcgregor podobnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Po ilości wykonanych pompek wnioskujesz, że ktoś trenował wyłącznie z ciężarem własnego ciała?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
SzK
Po ilości wykonanych pompek wnioskujesz, że ktoś trenował wyłącznie z ciężarem własnego ciała?


tam jest duzo innych, np mcgregor robil muscle up'y wiec mozna sie domyslac,ze raczej wybral street workout niz cwiczenia wielostawowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
To co widzimy na "treningach" udostępnianych w sieci przez topowych zawodników to jest malutki wyrywek ich treningów który strwierdzili że mogą opublikować. Co więcej często wrzucany dla fajmu, czy nawet dla jaj. Za każdym z tych zawodników stoi sztab trenerów od przygotowania fizycznego i to on decyduje od początku do końca co i w jakich ilościach będzie robić dany zawodnik w danym okresie przygotowawczym. Chyba logiczne, że zupełnie inaczej wygląda trening w okresie kształtowania siły maksymalnej, mocy, a czy szybkości a inaczej podczas budowy wytrzymałości. Tylko jak pisałem tam jest sztab ludzi, który cały czas analizuje takiego delikwenta. W Polsce masz przykład ostatnich campów Adamaka z Jakubem Chyckim. Generalnie takie rozkminki jak prowadzisz bez posiadania jakiś podstaw z zakresie programowania treningu, cykli i makro cykli pod dane cechy są absurdalne.


Zmieniony przez - elduce w dniu 2018-02-11 23:26:30
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Nie żebym się czepiał, ale CroCop robiąc masę ćwiczył normalnym kulturystycznym splitem - filmiki łatwo znaleźć
GSP robił wiele ćwiczeń ze sztangą, nie robił tylko gimnastyki, na litość boską

Na każdego kto TRZASKA TYLKO POMPKI mogę podać przykłady wielu innych, którzy pizgają na siłowni jak szaleni

No i rozróżniaj mikrocykle robione tuż przed walką gdzie rzeczywiście gimnastyka, plyometria i ćwiczenia bardziej szybkościowe od mikrocyklów w okresie poza walkami gdzie tej siły jest o wiele więcej. Periodyzacja, mówi to panu coś?

Każdy kto w sportach walki chce robić masę i przechodzić do wyższej kategorii wagowej robi siłownię bardziej tradycyjną - GSP ćwiczył góra-dół o ile mnie pamięć nie myli, Adamek i Sosnkowski robili też trening dzielony. Pompeczkami nie nabijesz 10 kg mięśni w pół roku


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-02-12 00:39:30

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
Gats 2
Nie żebym się czepiał, ale CroCop robiąc masę ćwiczył normalnym kulturystycznym splitem - filmiki łatwo znaleźć
GSP robił wiele ćwiczeń ze sztangą, nie robił tylko gimnastyki, na litość boską

Na każdego kto TRZASKA TYLKO POMPKI mogę podać przykłady wielu innych, którzy pizgają na siłowni jak szaleni

No i rozróżniaj mikrocykle robione tuż przed walką gdzie rzeczywiście gimnastyka, plyometria i ćwiczenia bardziej szybkościowe od mikrocyklów w okresie poza walkami gdzie tej siły jest o wiele więcej. Periodyzacja, mówi to panu coś?

Każdy kto w sportach walki chce robić masę i przechodzić do wyższej kategorii wagowej robi siłownię bardziej tradycyjną - GSP ćwiczył góra-dół o ile mnie pamięć nie myli, Adamek i Sosnkowski robili też trening dzielony. Pompeczkami nie nabijesz 10 kg mięśni w pół roku



Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-02-12 00:39:30


ale jak to sie ma do tego co napisałem ?
jaki ja powinienem trening stosowac ? interesuje mnie kat do 69 kg, wzrost mam 185
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
k***a, tak ma się do tego co napisałeś że Ty piszesz o kalistenice a ja, że nie tylko kalisteniką można budować formę, siłę i masę.

Ja p******ę, a jak ma się do tego wrzucanie przez Ciebie filmów z floydem i powoływanie się na McGregora? Wyciągasz jakieś z dupy przykłady na gości co TRZASKAJĄ DUŻO POMPEK to ja Ci podaję przykłady gości, co robią siłownię

Myśl chłopie bo mam wrażenie, że jeszcze nie zacząłeś walczyć a już masz zmiany w mózgu

Zamiast myśleć ile serii drążka zrobić na treningu poszedłbyś do klubu i zaczął TRENOWAĆ, a nie tylko brandzlować się filmikami




Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-02-12 00:54:41

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
Sile kondycje i wytrzymalosc moge w domu zrobic bez pomocy trenera
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie dot. treningu w domu

Wiecej