Zdrowie

Na ból i stany zapalne stawów: ALLNUTRITION - Boswellia Serrata

Podaj dalej

Problemy ze stawami i ogólnym funkcjonowaniem aparatu ruchu dotyczą praktycznie każdego z nas. Jeżeli jeszcze nie mamy z tym problemu, to niestety prędzej czy później pojawi się on i tego możemy być pewni. Nikt niestety nie jest idealny i niezniszczalny.

Z tego też względu zdecydowanie warto zadbać o nasze stawy w odpowiedni sposób zachowując podstawy ich zdrowia i funkcjonalności na wiele lat. Jakie metody powinniśmy uwzględnić w naszych treningach?

Zaliczyć do nich możemy:

Właśnie o tym ostatnim warto pamiętać w sytuacji, gdy inne podstawy już wprowadziliśmy. Nie tylko wtedy, gdy problem z urazem lub kontuzją już wystąpił, ale zdecydowanie profilaktycznie, aby go uniknąć. W tym kierunku jednym z lepszych rozwiązań będzie Boswellia Serrata, czyli kadzidłowiec znany ze specyficznego zapachu wykorzystywanego w kadzidłach. Jest rośliną pochodzącą z Indii, gdzie wykorzystywany był od setek lat. Roślina ta zawiera bardzo cenne dla naszego zdrowia związki triterpenowe w postaci kwasów bosweliowych, których właściwości mają udokumentowane badaniami działanie zdrowotne.

Z tego też względu firma ALLNUTRITION zdecydowała się na poszerzenie asortymentu swoich suplementów o ten cenny produkt.

boswellia stawy

Właściwości ALLNUTRITION Boswellia Serrata

Zastosowanie ALLNUTRITION Boswellia Serrata

Dawkowanie ALLNUTRITION Boswellia Serrata

W suplementacji warto zwrócić uwagę na produkty o standaryzowanej ilości składników aktywnych takich, jak kwasy bosweliowe. Zaleca się od 750 mg do 3 g dziennie w zależności od celu. Uważać należy w przypadku intensywnych krwawień menstruacyjnych, ponieważ kwasy bosweliowe mogą je pobudzić. Boswellia serrata ma również wpływ na zwiększenie diurezy, dlatego uważać powinny osoby chorujące na nerki.

Z czym łączyć ALLNUTRITION Boswellia Serrata?

W sytuacji, gdy zależy nam na ochronie i regeneracji stawów oraz zmniejszeniu stanów zapalnych produkt warto połączyć z:

Podsumowanie

Nasze stawy pozwalają nam nie tylko trenować i utrzymać formę przez wiele lat, ale przede wszystkim normalnie żyć. Dlatego też zadbanie o nie, powinno być dla nas szczególnym priorytetem już profilaktycznie, a nie dopiero, gdy pojawi się problem.

Artykuł sponsorowany

Łukasz Domeracki - mgr inż. technologii żywności i żywienia człowieka

Oceń: 5,00 / 1

Warto przeczytać

Komentarze (0)
Markery długowieczności – co badać?

Okresowa głodówka opóźnia starzenie

Estrogeny – przyczyna wszelkiego zła?