Zawody - wyniki i relacje

„Tiger Classic” czyli Diamond Cup w Rumunii

Podaj dalej

Wykaz imprez międzynarodowych IFBB, które otworzą jesienny sezon staje się coraz pełniejszy. Jest to ważne, ponieważ zawodnicy muszą już szczegółowo zaplanować swoje przygotowania, tak aby szczyt formy przypadł na konkretną imprezę. Jeśli ktoś planuje stert na początku września, to już jest w cyklu przygotowań przedstartowych i wakacyjne miesiące będzie musiał solidnie przetrenować i – niestety – trzymać ujemny dobowy bilans kaloryczny, a więc jakieś małe lody mogą się przytrafić jedynie w trakcie „cheating days”. 

Zainteresowanie naszych czołowych gwiazd jesiennymi zawodami jest wyjątkowo duże, gdyż przybiera na sile rywalizacja o punkty w Rankingu IFBB, a ponieważ mamy tam duże osiągnięcia, są szanse na bardzo wysokie lokaty i nagrody. 

Sezon jesienny w Europie zaczyna się od zawodów Diamond Cup w Rumunii, zwanymi tradycyjnie „Tiger Classic”, które odbędą się w dniach 7-9 września w Bukareszcie. 

Impreza będzie rozgrywana w sali teatralnej „Teatrul Tineretului” z widownią na 800 miejsc, mieszczącej się w kompleksie „Palatul National al Copiilor”(Pałac Młodzieży) przy Bulwarze Tineretului Nr 8-10.

Weryfikacja zawodników i zawodniczek będzie prowadzona w piątek, 7 września, w godz. 12:00-19:00 w miejscu zawodów, a o godz. 20:00 przewidziana jest Narada Techniczna (Team Managers and Judges Meeting). 

Zawody będą rozgrywane w sobotę i w niedzielę. Podano już wykaz konkurencji na każdy dzień zawodów:

Sobota, 8 września, godz. 10:00:

Niedziela, 9 września, godz. 13:00:

W zawodach mogą uczestniczyć wszystkie Federacje Narodowe zrzeszone w IFBB. Zawodnicy polscy zgłaszają się przez PZKFiTS, wysyłając e-mila na adres: amichalak5@gmail.com do dnia 26 sierpnia br. Należy podać dokładną kategorię startową oraz numer Licencji IFBB, ewentualnie paszportu.

Opłata startowa wynosi 200 EUR, za drugą kategorię (w juniorach lub weteranach) kolejne 100 EUR. Płaci się przez stronę internetową IFBB: http://www.ifbb.com/competition-registration

Internetowy system opłat zostanie wyłączony w poniedziałek, 27 sierpnia, o godz. 24:00. Potem można zapłacić już tylko podczas weryfikacji w Bukareszcie, ale to kosztuje dodatkowe 50 EUR.

Jeśli ktoś chciałaby wprowadzić na zaplecze osobę towarzyszącą, to na weryfikacji w piątek można będzie kupić wejściówkę (opaska na nadgarstek) za 25 EUR.  Zapewnia ona poruszanie się po całym obiekcie przez 2 dni zawodów. 

Pula nagród obejmuje punkty do Rankingu IFBB (pierwsze piątki z każdej kategorii) oraz 5 kart IFBB Elite Pro, upoważniających do przejścia na zawodowstwo. Dostaną je zwycięzcy kategorii overall w kulturystyce, kulturystyce klasycznej, fitness plażowym, bikini fitness i fitness sylwetkowym. 

Wykaz rozgrywanych kategorii obejmuje:

MEN’S BODYBUILDING

JUNIOR MEN’S BODYBUILDING (16-23 YEARS) – OPEN

MASTER  MEN’S BODYBUILDING (+40 YEARS) – OPEN

MEN’S PHYSIQUE

JUNIOR MEN’S PHYSIQUE (16-23 YEARS)

MASTER  MEN’S PHYSIQUE  (+40 YEARS) – OPEN

WOMEN’S BODYFITNESS 

WOMEN’S BIKINI-FITNESS

WOMEN’S WELLNESS FITNESS  – OPEN

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING

MASTER  CLASSIC BODYBUILDING  (+40) – OPEN

GAMES  CLASSIC BODYBUILDING – OPEN

MUSCULAR MEN’S PHYSIQUE  

Pula nagród obejmuje także torbę z upominkami, koszulkę T-shirt, medal uczestnictwa (dla każdego startującego), dyplomy i medale dla top 3 oraz suplementy. 

Te zawody to niezła okazja do zdobycia punktów do Rankingu, gdyż można przypuszczać, że nie będą zbyt mocno obsadzone, szczególnie przez zawodników z Europy Zachodniej. 

Jak tam dojechać? Można samochodem przez Słowację i Węgry (24 godziny nieprzerwanej jazdy) i przebijanie się przez Karpaty po głównie jednojezdniowych drogach, pociągiem z dworca Warszawa Wschodnia, z przesiadką w Budapeszcie (30 godzin jazdy i ok. 130 EUR za bilet), albo samolotem w 2 godziny za ok. 800 zł przy odpowiednio wczesnej rezerwacji. 

W Raporcie Inspekcyjnym podany jest wykaz rekomendowanych 3- i 4-gwiadkowych hoteli oraz firma taksówkowa Black Cab, będąca oficjalnym partnerem imprezy, która dowiezie Was z lotniska do centrum miasta (19 km).

Od tych zawodów zacznie się w Europie jesienny sezon startowy, a tydzień później (14-16 września) Diamond Cup w Austrii (St. Poelten) i następnie Diamond Cup w Warszawie (Targi FIWE, 21-23 września). Wrześniową serię zawodów zakończy Arnold Classic Europe w Barcelonie (28-30 września). Ale o tym w następnych odcinkach. 

Andrzej Michalak Prezes PZKFITS

Oceń: 5,00 / 1

Warto przeczytać

Komentarze (0)
Nowa konkurencja w IFBB: Men’s Classic Physique

Nowości na FIWE!

Ranking IFBB 2018 - Kulturystyka