I tu czas na głęboki wdech i wydech….bowiem mamy tu wszystko. Bardzo dobre proporcje pionowe i poziome ciała. „Wysoka” forma startowa: głębokie odtłuszczenie, rzeźba, separacja, doskonała struktura- gęstość, tonus, widoczne prążkowanie mięśni, estetyczna prezencja i dobra prezentacja.

A bardziej szczegółowo…

Już po wyjściu na scenę całej kategorii sylwetka zaprezentowana w „line up” nie pozostawia wiele do życzenia, a kolejne pozy potwierdzają tylko pierwsze wrażenie. W pozie „bicepsy przodem” prezentuje wysokie, pełne ramiona, w dobrych proporcjach biceps z tricepsem, szerokie barki, wąska talia, na której pomimo rozciągnięcia tułowia (w tej pozie) widoczna jest głęboka separacja mięśni prostych brzucha, mięśnie międzyżebrowe uzupełniają doskonały „widok” sylwetki. Mięśnie nóg – długie pełne brzuśce rozwinięte na całej długości już od biodra, głęboka separacja czworogłowych i krawieckich, prążkowanie widoczne praktycznie na wszystkich głowach. Poza „najszersze grzbietu przodem” - szeroka obręcz barkowa, pękaty naramienny mocno „wcięty” w miejscu przyczepu końcowego (tam gdzie schodzą się wszystkie jego części) na kości ramiennej – co jeszcze dodatkowo poszerza optycznie obręcz barkową, tułów w kształcie odwróconego trójkąta robi wielkie wrażenie, wąska talia. Nogi w ustawieniu przodem pięknie, symetrycznie dzielą się i prążkują. „Klatka piersiowa dowolnym bokiem” to kolejny as, mięśnie piersiowe wysokie pełne, prążkowane, prezentowany bark ma piękny kulisty kształt, widoczny jest wypełniający go tylny akton. Ramię o dobrych proporcjach biceps-triceps, nad ugiętym przedramieniem szczelnie wypełniona „przestrzeń” zębatymi, skośnymi i prostymi brzucha. Pośladkowy wielki prezentuje grube włókna, oddziela się od średniego i kończy w głęboko przebiegającym paśmie biodrowo piszczelowym, które z kolei oddziela mięśnie czworogłowe od dwugłowych uda.

Lubię się czepiać, nie łatwo coś znaleźć …ale mam!

Drobiazg, szczegół, który mógłby być jeszcze lepszy - naprężacz powięzi szerokiej delikatnie się rysuje, może (?) zbyt delikatnie w porównaniu z głęboką separacją innych mięśni, no i mięśnie dwugłowe ud przy tej doskonałej całości mogłyby być większe…

„Bicepsy tyłem” - obręcz barkowa pełna ze wszystkimi mięśniami, mięśnie naramienne prążkowane, głęboka separacja mięśni ramion widoczny biceps, mięsień ramienny, rozróżnić także można poszczególne głowy trójgłowego ramienia (długą, boczną i przyśrodkową). Najszerszy grzbietu dość nisko „przyczepiony” rozkłada się szeroko, w części lędźwiowej pleców widoczne rozcięgno mięśnia najszerszego oraz miejsca połączenia z mięśniem, rysuje się też grzebień biodrowy. Czworoboczny prążkowany w każdej części, widoczne mięśnie obłe większe i mniejsze, równoległoboczne i nadgrzebieniowe, tworzą znakomity obraz. Na tylnej część uda możemy wyróżnić nie tylko mięśnie dwugłowe, ale także półbłoniaste i smukłe. Brzuchaty łydki podzielony (widać głowę przyśrodkową i boczną), a to już genetycznie uwarunkowany detal… Mateusz dość wysoko postawił sam sobie poprzeczkę, pozostaje tylko być lepszym od samego siebie.

Układ dowolny dynamiczny, płynne przejścia z pozy do pozy, które są dopracowane. Widoczne zadowolenie na twarzy sprawia, że z przyjemnością ogląda się prezentacje.

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Mateusz Zagórowski

Źródło: facebook.com

Źródło: facebook.com

Źródło: facebook.com

Źródło: facebook.com

https://www.youtube.com/watch?v=PL7mEk__6H0

https://www.youtube.com/watch?v=RgbskplLzmY

Komentarze (0)