Suplementy

Doping mózgu - suplementy dla studentów

Podaj dalej

Po trzech miesiącach odpoczynku od życia studenckiego, gdy czas wrócić na uczelnie, a wykładowców nie interesuje to, że Twój mózg jest jeszcze na Hawajach, pora wrócić szybko na właściwe tory. Odpowiednie wsparcie suplementacyjne, które wspomoże układ nerwowy wydaje się być tutaj znakomitym pomysłem, aby dość szybko wdrożyć się w wymagania uniwersyteckie, tak aby już na starcie mieć przewagę nad innymi osobami. 

Na wstępie należy zaznaczyć, że wsparcie suplementacyjne zazwyczaj stanowi tylko i wyłącznie dodatek dietetyczny. Odpowiednio skomponowany jadłospis będzie główną formą wsparcia pracy mózgu. Jednak w przypadku budowania masy mięśniowej skupiamy się na dostarczeniu substancji wysoce odżywczych, bogatych w składniki, które będą sprzyjały budowaniu nowych białek mięśniowych. W przypadku pracy mózgu również ważne jest to, jakie substancje energetyczne dostarczasz, ale ważne jest również, aby unikać tych pokarmów, które stanowią dodatek antyodżywczy i zakłócają funkcje układu nerwowego. Jednak temat ten, wymaga osobnego potraktowania, co pewnie pojawi się na łamach naszego portalu. 

Jakie suplementy wykorzystać na rozruch?

Aby skutecznie wspomóc pracę mózgu, jak i funkcjonowanie całego układu nerwowego, na start powinniśmy zainteresować się głównie suplementami, które pomogą nam przywrócić odpowiednie funkcjonowanie komórek mózgowych, np. poprzez ich odżywienie. Do grupy tych środków zaliczymy:

Suplementy te należą do grupy związków odżywczych, jak i adaptogenów, które doskonale wspomagają przystosowanie układu nerwowego do zmian warunków jego pracy. Pomogą w regeneracji, szybszym wypoczynku. Wspomogą sen, przez co maksymalnie podniesie się Twoja koncentracja, jak i tempo nauki. 

Długotrwałe wsparcie w nauce

Jednak jak wiemy, początek roku akademickiego to nic w porównaniu do tego, co dzieje się zazwyczaj na koniec danego semestru czy też roku, gdzie trzeba przebrnąć przez ocean zaliczeń, kolokwium i egzaminów. Ważne jest wtedy, aby systematycznie wykazywać aktywność umysłową, którą można wspomóc dodatkowo za pomocą takich preparatów jak:

Doładowanie przed egzaminami

Co prawda, nic nie zapewni dobrego wsparcia na egzaminie jak Twój poziom wiedzy, osiągnięty poprzez systematyczną naukę. Jednak czasem zmęczenie i znużenie, które w toku przygotowań do sesji dopada każdego, wymaga doraźnych działań. Wykorzystać tutaj można wsparcie stymulantów, które na okres 2-3 godzin maksymalnie podniosą poziom energii, jak i skupienia. Ważne jest, aby przetestować tego typu substancje zanim przyjdzie czas egzaminy, aby sprawdzić tolerancję naszego organizmu. Skorzystać możemy z takiej mieszanki jak:

Wyżej wymienione składowe zazwyczaj wykorzystać mogą osoby zaawansowane, nie tylko przed ważnym egzaminem, ale i w przypadku “ostatniej deski ratunku”, aby zarwać nockę nad książkami, gdy przypomni się nam dzień przed, że mamy zaliczenie. Substancje należy przyjąć 2h po posiłku, 30-40 minut przed planowaną aktywnością umysłową.

Tomasz Maciołek - Fizjoterapeuta, Trener Personalny

Oceń: 5,00 / 5

Warto przeczytać

Komentarze (6)
RPS1990

Bardzo dobry artykuł.

0
Anonim

Dla młodego człowieka, zestresowanego egzaminami te dawki kofeiny i innych substancji..... Nie zbyt dobry pomysł. Na co to ma niby wpłynąć? Jeżeli już mamy przyjąć tyle substancji których 80 procent znajdzie się w kiblu:D bo taka jest prawda, lepiej trenować mózg, krzyżówki, itd. i wprowadzić dobre tłuszcze. k***a jednak my Polacy to jesteśmy lekomanami :D

0
gokuson

Możesz poprzeć swoją tezę "80 procent znajdzie się w kiblu", ciekawi mnie np. Cholina jaki masz argument że się nie wchłania, a organizm ją wydala?

1
Rafal318

Najwięcej leków spożywają Niemcy i Amerykanie. To też i na terytoriach ty krajów rozwinęły się najpotężniejsze firmy farmaceutyczne.

1
Sebastian Głowacki

Orzechy włoskie, gorzka czekolada (z zawartością masy kakao min. 70%) oraz czytanie książek to legalny i naturalny doping umysłu :)

0
Siodema

brain fuel v2 robi robotę, po dmaa niestety skupić się jest mi ciężko...

1
Pumpkin Seed - dla zdrowia mężczyzny i nie tylko

8 suplementów dla zawodnika MMA

Green Tea ALLNUTRITION - Właściwości i zastosowanie zielonej herbaty