Suplementy

Coleus Forskohlii - pokrzywa indyjska - zastosowanie, właściwości i dawkowanie

Podaj dalej

Wśród badaczy i naukowców skuteczność tego suplementu nie budzi jakichkolwiek wątpliwości. Ponadto jest on całkowicie naturalny. O roślinie tej w ostatnim czasie słychać wiele dobrego, szczególnie o tym, że wywiera bardzo pozytywny na nasz organizm, leczy wiele schorzeń i pozytywnie wpływa na utratę tkanki tłuszczowej.

Coleus Forskohlii to inaczej pokrzywa indyjska. Spotkać ją można w bardzo ciepłym klimacie Azji Wschodniej. Tam znana jest ze swoich cennych właściwości od wielu lat i z powodzeniem wykorzystywana była w medycynie hinduskiej oraz ajurwedyjskiej.

Właściwości Coleus Forskohlii

pokrzywa indyjska

Zastosowanie Coleus Forskohlii

Dawkowanie Coleus Forskohlii

Najbardziej znaną formą tego suplementu jest sproszkowany korzeń Coleus Forskohlii w formie kapsułek. Zazwyczaj producenci zalecają około 400 mg na dobę najlepiej do posiłku. Można brać również ten suplement na 1-2 godziny przed snem.

Oczywiście nie zaleca się tego suplementu dzieciom, kobietom w ciąży i karmiącym piersią, a także osobom o niskim ciśnieniu tętniczym, gdyż pokrzywa indyjska obniża ciśnienie.

Z czym łączyć Coleus Forskohlii

Nie ma przeciwwskazań do łączenia pokrzywy indyjskiej z innymi suplementami. Można z powodzeniem łączyć ją z witaminami, jak i tradycyjnymi odżywkami dla sportowców, czyli kreatyną, beta-alaniną, czy odżywką białkową.

Podsumowanie

Oczywiście, jeśli ktoś spodziewa się cudownej utraty kilogramów po zastosowaniu pokrzywy indyjskiej to jest w błędzie. Suplement ten może być ciekawym dodatkiem do okresu redukcyjnego, ale przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednią dietę oraz trening.

Natomiast zastosowanie pokrzywy indyjskiej w wielu innych schorzeniach, jak najbardziej znajduje zastosowanie, dlatego też warto po nią sięgnąć i poczuć się lepiej, szczególnie w przypadku osób z chorobami układu krążenia, oddechowego, a także w przypadku mężczyzn walczących o wysoki poziom testosteronu. Na pewno suplement ten znajdzie zastosowanie u osób zestresowanych lub mających problemy ze snem. Warto wprowadzić go do codziennej suplementacji i przekonać się na samym sobie, jakie będą jego efekty.

Łukasz Domeracki - mgr inż. technologii żywności i żywienia człowieka

Oceń: 3,00 / 2

Warto przeczytać

Komentarze (0)
Aminokwasy - rodzaje, działanie i zastosowanie

Aminokwasy endogenne - rodzaje, dawkowanie

Aminokwasy rozgałęzione BCAA - działanie, dawkowanie