Suplementy

Co na regeneracje po treningu? ALLNUTRITION BCAA Instant

Podaj dalej

Gdyby zastanowić się na kilkoma suplementami niezmiernie istotnymi dla pracy naszych mięśni w czasie i po wysiłku fizycznym, to bez wątpienia znajdzie się wśród nich popularne BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione. Zaliczyć do nich można trzy najważniejsze aminokwasy wchodzące w skład aminokwasów egzogennych, czyli tych, których nasz organizm nie jest w stanie syntetyzować. Muszą więc one być dostarczane przez nas wraz z dietą.

Będąc wiele lat w branży dietetycznej zauważyłem dość istotny fakt, podejścia dużej części osób do diety. Mowa tutaj w szczególności o grupie trenującej bardziej profesjonalnie. Im nasze treningi są cięższe i jest ich w skali tygodnia więcej, czyli im bardziej przykładamy się do poprawy swoich wyników sportowych, tym mniej czasu poświęcamy na zdrowe i odpowiednie odżywianie. Duża ilość treningów w tygodniu, konieczny czas na regenerację, dodatkowa praca zarobkowa, czas poświęcony rodzinie czy inne zajęcia hobbystyczne i w zasadzie nie mamy kiedy przyłożyć się do diety i dostarczenia odpowiedniej ilości istotnych aminokwasów dla naszych mięśni i ich odpowiedniej regeneracji. W takiej sytuacji uzupełnienie szybko przyswajalnych aminokwasów rozgałęzionych w okresie okołotreningowym będzie zbawienne dla wyników sportowych.

bcaa regeneracja

W internecie ostatnimi czasy pojawiły się poglądy sugerujące, iż BCAA nie działają. Jednak przede wszystkim należy zastanowić się, czego oczekujemy od tego suplementu i kto go stosuje. Zastanawiając się nad tym ile osób trzyma się dokładnie diety, do głowy niestety nie przychodzi ich zbyt wiele. Można więc śmiało stwierdzić, że BCAA w zdecydowanej większość diet występują w ilości niedoborowej. Poza tym, bez wątpienia celem ich stosowania nie jest uzyskanie hipertrofii mięśni, a odpowiednia ich regeneracja i ochrona. Zdecydowanie więc suplement ten jest pożądany w stosowaniu przez osoby trenujące. Szczególnie te, które trenują ciężko i które nie mają idealnych diet.

Z tego też względu firma ALLNUTRITION postanowiła wprowadzić na rynek produkt najwyższej klasy jakościowej, jakim jest BCAA Instant, czyli forma aminokwasów bez problemu rozpuszczalna w wodzie. Od teraz nie będzie konieczności machania shakerem i tworzenia się jakiejkolwiek  piany. Wystarczy zamieszać łyżeczką w kubku i suplement będzie gotowy do spożycia.

Co ciekawe, idąc za głosem klientów postanowiono wprowadzić sporą gamę nowych smaków, z których każda, nawet najbardziej wymagająca osoba, znajdzie coś dla siebie.

bcaa instant

Właściwości BCAA Instant

Zastosowanie BCAA Instant

Dawkowanie BCAA Instant

Zalecane dawkowanie aminokwasów rozgałęzionych to ilości minimum 1 g/10 kg masy ciała, stosowane około 20 minut przed wysiłkiem. Druga porcja w tej samej ilości w trakcie wysiłku lub po jego zakończeniu. Producent zaleca 10 g w porcji. Daje to aż 40 porcji suplementu.

Z czym łączyć BCAA Instant?

Produkt komponuje się idealnie z innymi suplementami okołotreningowymi takimi, jak:

Artykuł sponsorowany

Łukasz Domeracki - mgr inż. technologii żywności i żywienia człowieka

Oceń: 3,44 / 9

Warto przeczytać

Komentarze (0)
Masa mięśniowa - odżywki i suplementy na masę mięśniową

Aminokwasy - rodzaje, działanie i zastosowanie

Aminokwasy endogenne - rodzaje, dawkowanie