Suplementy

Acai ALLNUTRITION - zdrowie i smukła sylwetka

Podaj dalej

Są suplementy które wpływają na nasze samopoczucie, inne natomiast pomagają podczas redukowania zbędnej tkanki tłuszczowej, a jeszcze inne są nam niezbędne do poprawienia parametrów zdrowotnych.

W dzisiejszym artykule opiszę jeden z tych suplementów, który powinien zwrócić uwagę osób będących na diecie redukcyjnej, ale nie tylko.

O czym mowa? O jagodach Acai

Firma ALLNUTRITION wychodząc po raz kolejny naprzeciw oczekiwaniom swoich konsumentów wyprodukowała suplement Acai, który zawiera w swoim składzie ekstrakt z jagód Acai, o których, jak wiadomo jest głośno w ostatnim czasie. Mówi się, że mają wiele ciekawych właściwości, które docenione zostały już w XIX wieku. Te małe owoce wyglądem przypominają znaną nam borówkę amerykańską, zaś ich smak jest zbliżony do czekolady. Dzięki swoim cennym właściwościom są jednym z najczęściej wybieranych suplementów diety nie tylko ze względów odchudzających, ale wielu innych.

jagody acai

Właściwości Acai

Zastosowanie Acai

Suplementy, które w składzie mają ekstrakt z jagód Acai są zalecane przede wszystkim osobom aktywnym fizycznie i sportowcom. Dzięki swojemu bogatemu składowi suplementy te pozytywnie wpływają na wydajność, co przekłada się na trening, który jest efektywniejszy, a także poprawiają regenerację powysiłkową, co jest również istotnym elementem kształtowania sylwetki. Ponadto suplementy te zaleca się również osobom, które mają pracę umysłową, gdyż poprawiają koncentrację, niwelują zmęczenie, a także chronią oczy, zaś długa praca przy komputerze w nieodpowiednich warunkach wpływa na pogorszenie wzroku.

Warto również sięgać po takie suplementy, gdy chcemy zrzucić nieco kilogramów. Dzięki właściwościom termogenicznym, a także odpowiedniej ilości błonnika, suplementy te przyczyniają się do poprawienia sylwetki. Ich zastosowanie znajdzie również pozytywny odzew u osób, które chcą wzmocnić swoją odporność, a także zapobiec rozwojowi raka. Jak widać, jagody Acai mają szereg zastosowań, dlatego są tak bardzo zalecanym suplementem w ostatnich czasach.

Oczywiście z powodu witamin i minerałów, które w sobie zawierają, jagody te można potraktować, jako suplement uzupełniający ewentualne ich niedobory.

Dawkowanie Acai

Zaleca się suplementację tego produktu w dni treningowe przed treningiem, natomiast w dni nietreningowe przed obiadem po 1 kaps. dziennie. Przedawkowanie może spowodować nieprzyjemności ze strony układu pokarmowego takie, jak: wzdęcia, biegunki, czy mdłości.

W suplemencie tym jest aż 500 mg ekstraktu jagód Acai.

Z czym łączyć Acai

Nie ma przeciwwskazań do łączenia suplementów z ekstraktem z jagód Acai z innymi suplementami zarówno witaminowymi, jak i poprawiającymi wydolność i regenerację powysiłkową. Z powodzeniem można je połączyć przed treningiem z:

  1. BCAA 
  2. kreatyną 
  3. beta-alaniną 

A w ciągu dnia bez problemu warto połączyć suplement ten z:

  1. witaminami z grupy B 
  2. witaminą D 
  3. Omega-3 

Podsumowanie

Ekstrakty z jagód Acai są dość mocno przebadane i sprawdzone. Warto wprowadzić je do swojej codziennej suplementacji, gdyż dzięki bogatemu składowi na pewno pozytywnie wpłynie to na nasz organizm.

Artykuł sponsorowany

Łukasz Domeracki - mgr inż. technologii żywności i żywienia człowieka

Oceń: 4,20 / 5

Warto przeczytać

Komentarze (0)
Aminokwasy - rodzaje, działanie i zastosowanie

Aminokwasy endogenne - rodzaje, dawkowanie

Aminokwasy rozgałęzione BCAA - działanie, dawkowanie