Szybkie tempo życia, stres, praca zawodowa, nadmiar obowiązków sprawiają, że wymaga się od nas wydajności. Jednak człowiek nie jest maszyną i, gdy przekroczymy pewną granicę obciążenia emocjonalnego, nasz układ nerwowy zaczyna płatać nam figle, co przekłada się na gorsze libido i obniżenie jakości życia erotycznego.

  1. Co zrobić, aby poprawić funkcje seksualne?
  2. Jakie hormony zbadać?
  3. Jaka jest rola suplementacji?
  4. Z jakich substancji korzystać?
  5. Jak je łączyć?

Sytuacje te stają się dla mężczyzny źródłem frustracji, gdyż brak chęci na seks, jak i problemy z erekcją sprawiają, że zaczyna on unikać kontaktów intymnych z partnerką, która z kolei podejrzewa go o najgorsze. Zanim zaczniesz ukrywać swoje problemy, podziel się informacjami z partnerką, jeżeli jest wyrozumiała, zrozumie, że to chwilowy stan przemęczenia, a nie druga kobieta na boku.

Co zrobić, aby poprawić funkcje seksualne?

Zanim zaczniemy wdrażać suplementację, warto by było zapoznać się z przyczyną problemów. Zazwyczaj wina leży po stronie stresu, zmęczenia lub zaburzeń hormonalnych, które również łączą się z wcześniej wspomnianymi czynnikami. Warto więc wykonać podstawowe badania hormonalne, które wskażą nam, czy suplementacja jest zasadna. Dobierając suplementację należy uwzględnić czynnik stresowy, brak regeneracji czy poprawę hormonalnego ratio.

Jakie hormony zbadać?

Przede wszystkim chcąc mieć pełny wgląd na to, czy libido jest zaburzone z powodów hormonalnych, powinniśmy przebadać się pod kątem poziomu:

  • testosteronu
  • kortyzolu
  • estradiolu
  • prolaktyny
  • progesteronu
  • TSH
  • hormon luteinizujący

Jaka jest rola suplementacji?

Jeżeli problemy hormonalne występują, konieczna będzie wizyta u lekarza endokrynologa, który poprowadzi leczenie. Czasem wdrożenie odpowiedniej suplementacji może znacznie poprawić wyniki, np. poprzez zredukowanie poziomu stresu. Odpowiednio dobrane produkty powinny:

  • łagodzić stres
  • wspomagać funkcje adaptacyjne układu nerwowego
  • wspomagać energię życiową (nie mylić ze stymulantami)
  • usprawniać układ krążenia, wspomóc wydzielanie NO
  • pobudzać
  • unormować hormony
  • wspierać funkcje układu moczowego w tym gruczołu krokowego

Oprócz wyżej wymienionych działań suplementu należy skupić się na umiejętnym odpoczynku. Zastosuj 5-minutowe przerwy co godzinę w pracy, zamknij oczy i odpłyń myślami do najprzyjemniejszych wspomnień. W ciągu dnia znajdź minimum 15 minut czasu dla siebie, oczyść głowę ze złych emocji i zrób to, co lubisz.

Z jakich substancji korzystać?

Maca - wykazuje działanie afrodyzjaka, wspomaga syntezę tlenku azotu, podnosi poziom energii i witalności, usprawnia procesy związane z libido i erekcją.

Tribulus terrestris - pomimo, że został rozreklamowany jako booster testosteronu, doskonale sprawdza się jako wsparcie dla libido, poprawy regeneracji i samopoczucia.

DAA, kwas d-asparaginowy - wykazuje właściwości wspomagające wzrost poziomu testosteronu nawet u młodych mężczyzn. Wspomaga walkę ze zmęczeniem, dodaje energii.

Palma sabałowa - wykazuje działanie protekcyjne na układ moczowy mężczyzny, wspomaga pracę gruczołu krokowego. Co więcej, wspomaga libido, jak i podnosi poziom energii.

L-arginina - wpływa na syntezę NO, wspomaga napływ krwi do penisa, zwiększając siłę erekcji.

L-cytrulina - wykazuje wsparcie podobne do argininy, dodatkowo wspomaga funkcje energetyczne organizmu.

cytrulina

Żeń-szeń - znakomity adaptogen wykazuje działanie wspierające pracę układu nerwowego, reguluje stres, dodaje sił witalnych.

Ashwagandha - obecnie na rynku suplementacji króluje jako suplement wspomagający układ nerwowy w walce ze stresem. Co więcej, wspomaga walkę z nadmiarem kortyzolu.

Melisa - wykorzystanie melisy w formie naparu pozwoli na wyciszenie, skupienie, wspomoże walkę ze stresem, jak i pomoże spać głęboko.

Magnez - minerał wykazujący znaczne wsparcie dla układu nerwowego, jego odpowiednia ilość dba o prawidłową kondycję układu nerwowego, zapobiegając jego przeciążeniom i stresowi.

Imbir - poprzez działanie wspierające termogeneze wykazuje działanie wspomagające siłę erekcji.

Jak je łączyć?

Produkty można łączyć w zależności od efektu biologicznego, jaki chcemy uzyskać:

  • walka ze stresem: melisa, ashwagandha, magnez, maca, selen
  • wsparcie dla układu krążenia i erekcji: arginina, cytrulina, imbir, selen, maca
  • działanie adaptogenne: ashwagandha, żeń-szeń, maca
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)