Od zawsze na trening ubierałam biustonosz sportowy. Raz tańszy, raz droższy, raz luźny, raz mocno opięty. Kto do tej pory trenuje w stanikach do chodzenia na co dzień, nie wie, jak wielki komfort przynosi właściwie dobrany sportowy stanik przy aktywności fizycznej. Nie jest to artykuł marketingowy, tylko uświadamiający pozytywy noszenia bielizny sportowej.

  1. Biustonosz sportowy - jaki będzie najlepszy? 
  2. Stanik sportowy a codzienny
  3. Co się dzieje w źle podtrzymanych piersiach?
  4. Top a stanik
  5. Stanik sportowy - czym się kierować przy jego kupnie?

Biustonosz sportowy - jaki będzie najlepszy? 

Znalezienie odpowiedniego biustonosza sportowego wcale nie należy do łatwych zadań. Mimo tego, że na rynku pojawia się coraz więcej nowych krojów i fasonów tego elementu naszej garderoby, ciężko dobrać odpowiedni stanik dla siebie.

biustonosz sportowy

O właściwym dopasowaniu bielizny będą decydowały między innymi rodzaj aktywności, który uprawiamy, rozstaw i wielkość piersi, budowa obręczy barkowej, jak i talii, a zatem zakupy mogą się okazać twardym orzechem do zgryzienia. Mierząc różne modele staników, powinniśmy zwrócić uwagę na komfort jego noszenia. Stanik nie może uwierać ani ocierać, ani odstawać, powinien być maksymalnie dopasowany do sylwetki, a nawet lekko "za ciasny".

Stanik sportowy a codzienny

Jedna i druga wersja ma spełniać kluczowe zadanie, jakim jest podtrzymanie piersi. Jednakże wersja sportowa ma przede wszystkim niwelować wstrząsy i jak najmocniej trzymać piersi w stanie nieruchomym. Kobiety w zależności od cyklu, w którym się znajdują, mają różne poziomy boleści, jak i jędrności piersi. Szkoda, by taki czynnik decydował o tym, czy trening będzie udany, czy nie lub co gorsza - czy się na niego wybierzemy, czy nie.

Co się dzieje w źle podtrzymanych piersiach?

Intensywne treningi bez odpowiedniej bielizny przyczyniają się do powstawania mikrourazów w biuście, uszkodzeń tkanki łącznej, co z czasem przyczyni się do utraty jędrności piersi oraz ich wiotkości. A zatem, zamiast cieszyć się jędrnym biustem, dostaniemy w podzięce za zaniedbanie tej kwestii efekt odwrotny.

Top a stanik

Top to zwykle mocno przylegająca do ciała lżejsza wersja stanika sportowego. Jednakże nie przyniesie nam tak dobrego efektu jak biustonosz sportowy. Na topy mogą sobie pozwolić kobiety, które mają mały biust i nie odczuwają żadnych niekomfortowych wstrząsów. Jednak w chwili większego rozmiaru, biustonosz jest konieczny!

Stanik sportowy - czym się kierować przy jego kupnie?

1. Im prostszy fason, tym większe szanse, że będzie właściwie spełniać swoją funkcję. Nie kierujmy się w tym przypadku kolorem i dodatkowymi zdobieniami. Ma przynieść jak najlepsze usztywnienie.

2. Grube ramiączka będą trzymać biust lepiej niż te cienkie. Najlepiej by było znaleźć stanik z regulowanymi ramiączkami, a nawet z tzw. motylkiem na plecach. Uwierzcie mi, żadne ramiączka nie są w stanie tak doskonale przetrzymać biusty, jak stanik z "zakrytymi" plecami w stylu motyla.

3. Materiał - najlepiej wybrać ten odprowadzający pot i wilgoć na zewnątrz.

4. Im mniej występujących szwów, tym większe szanse, że stanik nie będzie nas obcierać przy wykonywanych ruchach.

Autorka tekstu

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)