SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

armagedon - pytania

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2007

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1780
Na początek krótki wstęp a na dole pytania :)

Wskazówki niezbędne do pełnego wykorzystania programu "ARMAGEDDON".

- Sześć tygodni podzielone na dwie trzytygodniowe fazy - to wszystko co zalecamy. Dłuższy okres może spowodować zjawisko spalania tkanki mięśniowej.

- Faza pierwsza (patrz Tabela Pierwsza) wprowadzi cię w intensywny trening mięsni ramion i przedramion.

- Faza druga (Tabela Druga) zwieksza "ciepłotę" ćwiczeń jeszcze bardziej kiedy zmniejszasz liczbę powtórzeń i jednoczesnie dokładasz obciażenia.

- Program jest tak pomyślany aby pracowały wszystkie mięśnie rąk - od nadgarstkow aż po barki. Opracowano to w celu uzyskania równowagi umięsnienia.

- W obu fazach treningowych zalecamy, aby ćwiczenia na bicepsy i tricepsy wykonywać na przemian. Ćwiczenie w ten sposób pozwala na używanie większych obciążeń podczas trwania całego treningu, ponieważ mięśnie szybko się nie zmęczą.

- Nie zwiększaj zbytnio tempa. Odpoczynek po serii (od 90 do 120 sekund) powinien dawać zdolność wykonania następnej serii ruchow ze stuprocentową intensywnością.

Tabela 1

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
Tricepsy Prostowanie tricepsów w leżeniu 2* 20
3 12,10,8
Bicepsy Uginanie ramion ze sztangą 1* 20
3 10,8,6
Tricepsy Wyciskanie na wyciągu do dołu 3 12,10,8
Bicepsy Uginanie ramienia w podporze 3 10,8,6
Tricepsy Prostowanie rąk ze sztangą nad głową 3 12,10,8
Mięśnie ramienne Uginanie ramion z naturalnym ułożeniem dłoni 3 12,10,8
Przedramiona Uginanie nadgarstków podchwytem w superserii z Uginaniem nadgarstków nachwytem 3 12 *-Rozgrzewka z lekkim obciążeniem.


Tabela 2

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
Tricepsy Wyciskanie na ławce z wąskim uchwytem 2* 20
3 10,8,6
Bicepsy Naprzemienne uginanie ramion na ławce 1* 20
3 8,6,6
Tricepsy Wyciskanie na wyciągu do dołu 3 10,8,6
Bicepsy Uginanie ramionna modlitewniku 3 10,8,6
Tricepsy Prostowanie rąk ze sztangą nad głową 3 10,8,6
Mięśnie ramienne Uginanie ramion nachwytem 3 8,6,6
Przedramiona Uginanie nadgarstków podchwytem w superserii z Uginaniem nadgarstków nachwytem 3 12


*-Rozgrzewka z lekkim obciążeniem.

Uwagi: Wykonuj ten zestaw ćwiczeń dwa razy w tygodniu. Oprócz serii rozgrzewającej każda inna ma doprowadzić do wyczerpania mięśni. Odpoczynek między seriami powinien wynosić od półtorej do dwóch minut.

Aby wspomóc intensywność tego specjalistycznego programu treningowego na mięśnie ramion, sugerujemy rozdzielenie treningu pozostałych grup mięśniowych na dwie części. Ćwicz każdą grupę raz w tygodniu za pomocą podstawowych ruchów. Oto proponowany przez nas podział treningów innych partii ciała.


Trening 1

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Seria Powtórzenia
Brzuch Spięcia 3 15
Grzbiet Podciągnięcia sztangi w opadzie 3 8-10
Ściąganie wyciągu górnego z przodu 3 8-10
Barki Wyciskanie z przodu na siedząco 3 8-10
Wznosy ramion ze sztangielkami bokiem 3 8-10


Trening 2

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
Łydki Wspięcia na palcach stóp stojąc 3 12
Czworogłowy ud Przysiady ze sztangą 3 8-10
Wyciskanie nogami 3 8-10
Dwugłowy ud Uginanie nóg w leżeniu 3 12
Klatka Wyciskanie na ławce skośnej 3 8-10
Rozpiętki na ławce poziomej 3 8-10

Rozklad treningow
Dzień Grupa mięśniowa
1 dzień Trening pierwszy
2 dzień Armageddon
3 dzień Odpoczynek
4 dzień Trening drugi
5 dzień Armageddon
6 dzień Odpoczynek
7 dzień Odpoczynek


*Posiadając takie wiadomości mam pytanie, czy moge przykłądowo robić w pierwszym dniu treningu sama klate a w drugim dniu treningu same barki z plecami ? a w pozostałe 2 dni armagedon ?
* druga sprawa to taka czy nie spale mięśni przez ten armagedon?


Zmieniony przez - utash w dniu 2011-04-25 10:47:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
*Posiadając takie wiadomości mam pytanie, czy moge przykłądowo robić w pierwszym dniu treningu sama klate a w drugim dniu treningu same barki z plecami ? a w pozostałe 2 dni armagedon ?

A co, boisz sie ciezkiego treningu nog?

Twoj profil zdaje sie to potwierdzac:
Przysiad: nie praktykuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 3512 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 71979
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1780
nie zmieniałem profilu ale nogi robie od tego roku zaczałem ... dlaczego twierdzisz ze nei dam rady ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
nie zmieniałem profilu ale nogi robie od tego roku zaczałem ... dlaczego twierdzisz ze nei dam rady ?

Nie rozumiem. Jak mozesz cwiczyc nogi, skoro wlasnie chciales je wyeliminowac z tego planu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1780
chodzi mi tylko ogolnie ze w jeden dzien klata nogi w drugi dzien barki z plecami. a cwiczenia to ja sobie juz sam dobiore... teraz rozumisz ?może źle skonstruowałem pytanie ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2054
utash mysle, ze powinienes sobie poczytac o korzysciach, ktore niesie za soba robienie przysiadow :o

https://www.sfd.pl/Przysiad_z_przysłowiowym_palcem_w_doopie__żadnych_wymówek_Panowie_i_Panie-t605678.html 

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1780
wiem jakie niesie korzysci koledzy. Mowie ze od stycznia robie przysiady itp. ale teraz chce wrzucu ten armageddon .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Mysle ze pomyliles dzialy calkowicie - pytanie co Ci da armagedon, jak nie bedzie odpowiednio silnej odpowiedzi hormonalnej ze strony organizmu?? sam siebie skazujesz na porazke ograniczajac te przysiady, martwe i inne zlote cwiczenia.

Powinien powstac nowy dzial na sfd pt: " DYSKOTEKA - 3cm w ramieniu w 2 tygodnie tylko tutaj!!" otwierany co roku regularnie od kwietnia do konca sierpnia.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Hubert81 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1780
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2054
Antos nie nazwalbym tego porazka skoro w 4 lata 160 na lawce ma :<

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podzial partii 4 dni

Następny temat

koniec 3 cyklu, stagnacja ? co dalej ?

WHEY premium