SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Antyoksydanty, a okres treningu

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1731

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11966 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
dokladnie, owoce w celach smakowych glownie nie beda w niczym przeszkadzac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 306 Napisanych postów 681 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8849
kurde, mialo byc jedno pyt odnosnie antyoks a nasuwaja mi sie kolejne poza tematem. mam nadzieje, ze nie ma w tym nic zlego hehe. jestem osoba w ogole nie pijaca kawy. na kofeine nie reaguje w ogole nawet przy dawkach 600mg jednorazowo. jest sens w takim wypadku dolozyc kofeine do stalej suolementacji? to ze jej nie czuje nie oznacza chyba ze nie dziala od srodka...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3087
pozwole sobie odświeżyć. mam takie pytanko, jeśli biorę antyoksydanty ok 4-5h po treningu i na drugi dzień np. nie czuję zakwasów prawie w ogóle nawet po treningu NÓG to znaczy, że stany zapalne zostały nadmiernie ograniczone poprzez te antyoksydanty i efekty treningu będą zmniejszone? jak to jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11966 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
Trening fizyczny jest jednym z czynników, które zwiększają stres oksydacyjny w organizmie. Podczas wysiłku dochodzi do wzrostu zapotrzebowania na tlen i energię, co wiąże się ze zwiększoną produkcją wolnych rodników. Ponadto trening powoduje mikrourazy mięśni i tkanek łącznych, co prowadzi do stanu zapalnego i bólu. "Zakwasy" są objawem tego stanu zapalnego i świadczą o regeneracji mięśni po treningu. Zakwasy nie są jednak konieczne do osiągnięcia efektów treningowych i nie są miarą intensywności treningu.

Czy przyjmowanie antyoksydantów po treningu ma wpływ na efekty treningowe? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z jednej strony antyoksydanty mogą pomóc w zmniejszeniu stresu oksydacyjnego i stanu zapalnego po treningu, co może przyspieszyć regenerację i zmniejszyć ryzyko kontuzji. Z drugiej strony antyoksydanty mogą również hamować adaptację mięśni do treningu, ponieważ stan zapalny jest jednym z bodźców do syntezy białek mięśniowych i wzrostu siły i masy mięśniowej. Ponadto antyoksydanty mogą osłabiać działanie niektórych hormonów anabolicznych, takich jak testosteron czy hormon wzrostu.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
Osobiście nie przywiązuje do tego specjalnej uwagi. Szczególnie mając niekiedy dwa treningi w ciągu jednego dnia. Szczególnie z warzyw, o których wspomniałeś, czy też kwasy tłuszczowe omega 3 z ryb. Jeżeli mogę dodać np. witaminę C, czy też NAC w innym posiłku, to tak też robię, ponieważ nie ma ku temu żadnej przeszkody. Jeżeli jednak wcześniej zapomniałem a ostatni posiłek mam po treningu, to jak najbardziej wrzucam antyoksydanty, zamiast nie dawać ich w ogóle. Raczej bym traktował to jako ciekawostkę.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11966 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
Dokładnie z drugiej strony nie ma również co popadać w skrajności. Jeżeli Odżywiamy się zdrowo jeżeli nasze posiłki są zbilansowane to jak dobrze się przyjrzymy zawsze będą zawierać jakieś antyoksydanty czy substancje które będą ograniczały procesy zapalne. Tak więc o ile nie mówimy o przypadkach skrajnych gdzie faktycznie około treningowo ładujesz duże dawki Omega 3 witaminy C witaminy E czy selenu to na spokojnie nie popadajmy w skrajności i nie bójmy się zjeść pełnowartościowego posiłku okołotreningowo

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BCAA na redukcji

Wiecej