SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

aminokwasy universal -różnice

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 273


Witam! Wybierałem sobie dziś odżywki i jak zawsze mam dylemat na co się konkretnie zdecydować. W poście tym pisze o aminokwasach firmy UNIVERSAL:
1.amino 1900
2.amino 2700
3.amino 3100
4.animal nitro
Żeby sobie pomóc w wyborze dokonałem pewnej analizy pod względem zawartości wagowej amin i różnorodności składu.

W tabelce widocznej na załączonym obrazie policzyłem 'wynik' jako iloczyn 'porcja' i 'ilosc' czyli masa aminokwasów [mg] przemnożona przez ilość jednostek w opakowaniu, zatem wynikiem jest masa netto aminokwasów [mg] w opakowaniu. Następnie wyliczyłem współczynnik 'wsp' jako iloraz 'wyniku' przez 'cene' który interpretuję jako masa aminokwasów w mg za 1zł, czyli mamy opłacalność . Ceny brane są ze sklepu SFD.

Następnym krokiem mojej analizy było porównanie składu poszczególnych produktów. Amino 1900/2700/3100 posiadają te same 18 aminokwasów podczas gdy Nitro tylko 9 z nich co przedstawia porównanie:

PROFIL AMINOKWASOWY

1900/2700/3100
-------------------
1 alanina
2 arginina
3 cystyna
4 fenyloalanina
5 glicyna
6 histydyna
7 izoleucyna
8 kwas asparginowy
9 kwas glutaminowy
10 leucyna
11 lizyna
12 metionina
13 prolina
14 seryna
15 treonina
16 trypofan
17 tyrozyna
18 walina
*******************************

Nitro
------------------------------
1 Arginina
2 Fenylalanina
3 Histydyna
4 Izoleucyna
5 Leucyna
6 Lizyna
7 Metionina
8 Treonina
9 Walina
*************************
Różnice- poszczególne aminokwasy posiadają jeszcze:
Amino 1900- pepsyne
Amino 2700- sód i ornityne HCI
Amino 3100- chrom
Animal Nitro- niacyne

Wszystkie 3 pierwsze aminy zaleca się stosować kilka razy dziennie przed posiłkami na pusty żołądek i po treningu a Animal Nitro tylko po treningu żeby wykorzystać efekt 'okna' i ominąć wątrobę

MOJE PYTANIE:
Czy zatem mimo najniższej opłacalności (wyliczonej ze 'wsp') i uboższego profilu aminokwasowego Animal NItro jest lepsze od "zwykłych" aminokwasów? Czy Human Muscle Protein Complex - HMPC (Kompleks białek mięśni ludzkichT)z Animal Nitro to ściema czy naprawde super skuteczna technologia za którą trzeba zapłacić?

Zmieniony przez - a-dzik w dniu 2009-03-29 21:07:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 273
hmmm nikt nie jest w stanie odpowiedziec??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
Ściema. Tak w ogóle to po co Ci aminokwasy całodzienne. To jest tylko drogie białko w kapsach. Większy sens widzę w BCAA lub produktach typu Purple Wraath.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 4154 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45412
jak juz to animal nitro okolotrenigowo

reszta tez sie nadaja ale potrzeba do 10tab na porcje

minusem jest cena
na plus to wygoda w uzyciu

Zmieniony przez - xxxxxl w dniu 2009-03-30 12:30:14

>>>unreal definition<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
powiedz po co Ci te aminokwasy

bo na 90% jestem pewien ze to bezcelowe...

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 187 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5135
rzeczywista zawartość aminokwasów wygląda tak:
amino 1900 - 1666mg w 1 tabletce,
amino 2700 - 2000mg w 1 tabletce,
amino 3001 - 3000mg w 1 tabletce.

Aminokwasy całodzienne/proste są niedoceniane. Ja biorę po treningu 5g całodziennych/prostych + 5g bcaa + 5g glutaminy. Podstawa w postaci aminokwasów prostych musi być. Wtedy bcaa i glutamina są lepiej przyswajalne. Ale często biorę same aminokwasy całodzienne/proste, przeważnie 5g czasami trochę więcej...10 czy nawet 15 gramów po treningu będzie dobrze. Ja biorę tylko po treningu. Ale można brać też przed posiłkami. Tak robi większość osób. Suplementację aminokwasami prostymi uważam za bardziej wartościową niż samą glutaminą, bcaa czy eaa.
Obecnie używam amino 1900. 5g to 3 tabletki. Opakowanie 325 kapsułek wystarcza mi na długo. Bo to jest tylko dodatek do diety...!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
to zle rozdysponowana kasa na poziomie amatorskim........

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 273
hmm po co mi? chyba do uzupelnienia diety :) w sumie przepisał mi je i sprzedał pewien kulturysta (brązowy medlaista MP chyba w 2006)i kazał brać je rano na czczo, przed treningiem wegle z XPandem, po treningu gainera a przed snem białko. Teraz chciałem powtórzyć cykl na mase i zakupić sobie sam jakieś lepsze suple bo miałem amino 4600 Vitalife i bialko z gainerem od Aminostara które były przeciętne :P Dzieki za odpowiedzi :) Siodema a powiedz czemu mówisz że aminy sa bezcelowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
Aminki fajne są, ale tylko wtedy gdy masz wszystko inne dopięte na ostatni guzik. No i zapomnij o 3g na porcję

Zmieniony przez - tygrum w dniu 2009-04-01 15:18:01

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
wypij porcję wheya a nie baw się w aminy

dobra rada, zrobisz jak zechcesz

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 43
Nie piszcie, że nie widziałem ostatniej daty, bo testuję swój profil po rejestracji. Co do omawianych aminokwasów, to uważam je za najlepsze na rynku. Ja je przyjmuję rano na czczo i później przed każdym posiłkiem 40 minut ( jak mnie zaczyna ssać to wrzucam tabsy ). Również przyjmuje je w nocy jak się obudzę ( może to być nawet 2 razy w odstępach 3 godzinnych ). Ćwiczę 8 lat na dobrej diecie i suplach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cyklik HP + KA Potrzebna rada.

Następny temat

kreatyna vitalmax - membrana ochronna

WHEY premium