SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ale wstyd !

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od 4 lach trenuje kyokushin, a moj brat dopiero rok. Normalnie gdybysmy sie nie znali i walczyli ze soba na ulicy dostalby lanie jak nic. Wiec po obejrzeniu tych wszystkich filmikow z FTP naszla nas ochota aby posparowac razem tyle ze oprocz wszystkich technik z karate dodalismy jeszcze parter, tzn. takie jakby zapasy z uderzaniem (bo zaden z nas nic na parter nie tranowal). Moj brat jest mlodszy ode mnie o 20 mies. i lzejszy o jakies 15kg. To zaskakujace ale rozwalil mnie skubaniec jeden. Dopoki walka toczyla sie w stojce ja mialem duza przewage, dostal chyba raz w glowe (mawashi-geri) i wiele razy lowkick, tak ze juz nie mogl prawie stac na jednej nodze. Jednak on jest strasznie wytrzymaly i moje kopniecia nie odnosily wielkiego skutku. Gdy po ok 1,5min. troche opadlismy z sil walka przeniosla sie do parteru. Najpierw to ja na nim siedzialem, jednak sam nie wiem w jakis sposob udalo mu sie odwrocic sytuacje. Bylem juz zbyt zmeczony wiec dostalem pare razy po zebrach i w brzuch i wstyd sie przyznac ale musialem sie poddac.
Musze dodac, ze nie uderzalismy z piesci w twarz aby sie nawzajem nie pomasakrowac
Odtad nabralem wiekrzego respektu dla trenujacych cokolwiek w parterze. I chyba tez pochodze troche na takie treningi. Slyszalem ze w moim miescie maja otworzyc sekcje JUDO, i ze juz istnieje jedna JU-JITSU. Chyba zdecyduje sie na JUDO.

Sorki, ze zawracam wam glowe takimi glupotami.
Pozdroofka dla wszystkich z SFD.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0
Sa rozni judocy, jedni sobie radza w parterze, inni nie. Np nasz medalista podlozyl sie pod balache, ale mial szczescie ze jego przeciwnik tez byl cienki w parterze. Natomiast najwiekszym mankamentem i zapasow i judo jest obracanie sie na brzuch podczas rzutu. W prawdziwej walce samobojstwo.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
W Judo jest malo parteru. Lepiej wybierz Jujitsu
lub wolny styl zapasów to systemy z dobrym parterem dominujace
na UFC

Son Gochan

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
oczywiscie mowiac o jujitsu mam na mysli BJJ

Son Gochan

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4419 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
albo zapasy,, ale tylkow stylu wolnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


ALE WSTYD))
To nie zaden wstyd co ci sie przydazylo ale tylko swiadczy o tym ze jestes cwanym gosciem ktory nie boi sie spojzec prawdzie w oczy.

Co do parteru to fakt ze w judo troche zanika bo sedziowie skracaja limit do parenastu sekund.Pod tym wzgledem BJJ jest lepsze i do tego laczy udezenia i kopy z chwytami(czego w judo nie masz okazji oficjalnie trenowac).
Judo to
swietny styl i wielu dobrych zawodnikw vale tudo sie z niego wywodzi(Akira Shoi,Hayato'MACH'Sakurai,Don Fray)

Jesli chodzi o zapasy to ja uwazam ze to styl uczacy stojki ,kontroli przeciwnika w stujce i parteze,zutow,sprowdzen na glebe.W zapasach chodzi o to zeby pozostawac na wierzchu po rzucie i to bardzo wazne w vale tudo.
Poza tym zapasy to swietny styl anty-parterowy,czego mogli bolesnie doswiadczyc zawodnicy BJJ Renzo Gracie i Goes w walce z zapasnikami w Pride 13.

W kazdym razie chwyty sa wazne o czym sie przekonales na wlasnej skuze)Bo na glebie latwo sie znalezc ale zeby wstac o wlasnych silach to trzeba cosik umiec w tym parteze.

1.


nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


2.

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Henderson vs Renzo

1.

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zmieniony przez - nurek w dniu 2001-07-18 22:31:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zmieniony przez - nurek w dniu 2001-07-18 22:33:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


2.

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


3.

nurek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

boks

Następny temat

Box czy karate...?

WHEY premium