SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

aeroby i kardio

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2910

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9
Witam

Pisalem jakis czas temu na forum. Mialem w zamiarze kupic atlas do cwiczen ale za namową kilku osob(jeszcze raz dzieki) zdecydowalem sie na rower stacjonarny. Mam kilka pytan odnosnie treningu. Jak juz wspominalem jestem grubasem wazacym ok. 120kg wg moich wyliczen moja dieta powinna miec ok 2500kcal(3000-500) i taka stosuje. jest w tym:
240g bialka czyli 960 kalorii = 2g na kilogram ciala
360g weglowodanow czyli 1440 kalorii = 3g na kilogram ciala
66g tluszczu czyli 600kalorii = 0,55g na kilogram masy

posilki wygladaja mniej wiecej tak:
B / W / T
Posiłek 1 - 30/80/12
Posiłek 2 - 40/60/13
Posiłek 3 - 30/50/15
Posiłek 4 - 40/40/13
Posiłek 5 - 50/30/12
Posiłek 6 - 50/0/0

Na rowerze cwicze ok 45-50min dziennie przez 6 dni w tygodniu. Puls staram sie utrzymywac na poziomie 137-139 uderzen na minute. Liczylem to wczesniej i wg prostego wzoru tzn 220 - wiek(26) = 194 a wiec 70% to ok. 136 uderzen na minute. Liczylem tez wg wzoru bardziej dokladnego (nie pamietem ktorego) i wyszlo mi 139 tak wiec 137 to srednia i taki tez puls udaje mi sie utrzymac najlatwiej. Kiedy probuje utrzymac 139 skoki sa znacznie wieksze.

Problem w tym ze taki trening mnie nie meczy, bola mnie tlyko stawy od tego pedalowania. Wczeniej kiedy nie zwracalem uwagi na kardio puls mialem w granicach 145-150 i schodzilem z roweru ostro wymeczony. Moje pytanie brzmi: czy podczas takiego lekkiego treningu tzn 70% cardio naprawde spalam wiecej kalorii niz podczas "charowki" na rowerze? Czy lepiej jest sie wymeczyc czy trzymac puls w granicach 70%? Nie zalezy mi na treningu kondycyjnym, prioytetem jest dla mnie spalenie kalorii i co za tym idzie zrzucenie wagi. Co w ogole myslicie o calej mieszance dieta/trening? Czy powinienem cos w nich zmienic?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
podczas lekkiego treningu spalasz mnie wiecej tyle samo tluszczy co przy intensywniejszym
ale zaleta jest to ze
podczas tego "lekkiego" treningu spalasz mniej miesni :) a o to chyba chodzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 529 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4537
nie spodziewaj sie rewelacji po tym rowerze.na pewno na poczatku schudniesz,ale moim zdaniem bedzie to zasluga w 85% diety.rower jest dobry jako jeden z elementow treningu,nie mozesz natomiast opierac sie tylko na min.zacznij biegac,ale nie od razu maratony.na poczatek moga byc spacery tzw szybkim krokiem.nie przesilaj sie,wszytsko rob z umiare. poza tym basen no i zapisz sie na silke.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9
dzieki za odpowiedzi

Dodam jeszcze ze trening zaczynam zawsze rano i poprzedzam go 1000mg(2 tabletkami) l-karnityny oraz witaminki(1 tabletka centrum) - obydwa ok. 45min przed.

A co do biegania. Przy mojej wadze po 200 metrach pewnie mialbym juz puls ok 160 :) czy to wskazane? Kupilem rower glownie dlatego ze latwiej zachowac systematycznosc no i ciezko o kontuzje - z moja waga to wazne. Nie licze na oszalamiajacy spadek wagi rzedu 10kg/miesiac ale 3-4 tak. Chcesz powiedziec ze to nierealne na samym rowerze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 529 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4537
jak powiedzialem sam rower to troche malo.musisz miec troche roznorodnosci.pisalem wczensiej ze na poczatek wystarcza spacery szybkim krokiem.o poczytaj wczesniej juz chyba wszytsko napisalem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
karnityki ja ym brał wiecej [zakaldajac ze nie jesteś jakim 15 atkiem, bo wtedy odstaw to wszystko z supli]
ja osobiscie wole truchty
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna i przeziębienie

Następny temat

help :)

WHEY premium