SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"zespół strzelającego biodra"

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36763

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Dobra, wiem że to głupia nazwa, ale ja to prawdopodobnie mam. Wiem, że jest to dość ogólne stwierdzenie, i że nie jest to niebezpieczne, dopóki nie towarzyszy temu uczucie blokady i bólu.
No więc własnie mi towarzyszy - mam wrażenie jakby coś mi się tam właśnie zablokowało, że noga nie pójdzie dalej, dopiero muszę nią poruszać tak, aby coś tam jakby 'wskoczyło' na swoje miejsce, i dalej znowu mam pełny zakres. nie wspomnę, że uczucie jest dość nieprzyjemne, natężenie bólu różne - raz mniejsze, raz większe.

Gdzieś doczytałam, że może wynikać z wady postawy ("przodopochylenie miednicy, rotacja, przykurcz zgięciowy biodra, koślawość kolan") - mam niewielka lordozę lędźwiową, a więc co za tym idzie lekkie przodopochylenie miednicy, rotacja to nie wiem o co dokładnie chodzi, bo jeśli chodzi o rotację nóg na zewnątrz to tak, tzn. bardzo często jestem /ćwiczę/ w takiej pozycji, a ten 'przykurcz zgieciowy biodra' to nie wiem co to.


1. Co z tym robić?
2. Może ma ktoś z was więcej informacji o tym? (trochę szukałam w necie, ale nie dowiedziałam się za duzo, tyle że to jedna z form entezopatii, czy jakoś tak:), i chodzi tu o osłabienie ściegień czy czegoś)
3. Czym się różni biodro strzelające wewnętrznie i zewnętrznie?

...Only thing to do is jump over the moon...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2
Ja mam biodro strzelające wewnętznie któtego nie da sie operować. operować da sie tylko zewnętrzne.
jak byłem u ortopedy to polecił mi streczing na mięśnie uda. I zapisał na rechablitacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
oj to do ortopedy i niech pomyśli ...
ew coś bardziej może by Jagna doradziła ...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
No wiem, do otropedy to ja już się wybieram od dłuższego czasu

Tak generalnie to jeszcze szukam jak najwiecej informacji o tym, np. czy może to prowadzić do poważniejszych powikłań (coś gdzieś wyczytałam, że to sprzyja zapaleniu kaletki maziowej, ale nie wiem w jaki sposób, i w jakich warunkach, etc.), a może samo przejdzie? /jak na razie to się powiększa, niż przechodzi/

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
A zaczęło strzelać samo czy np. uprawiałeś wcześniej jakiś sport związany z rozciąganiem nóg i kopaniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
No wystarczy chyba na avatar spojrzeć

Samo 'strzelanie' jako takie mi nie przeszkadza, i nie wiem od kiedy jest, poza tym wiem, że wielu osobom strzelają stawy i to nic takiego.

Natomiast mniej bardziej przeszkadza to, że oprócz strzelania mi się jeszcze tam coś blokuje, tak że w ogóle nie mogę dalej ruszyć nogą, bo boli, jakby taka lekka dźwignia w pachwinie, nie wiem jak to dokładnie wyjaśnić
Pierwsze 'blokowania' zauważyłam już z 1,5 roku temu, ale wtedy to było bardzo rzadko i generalnie nie powodowało bólu.
Natomiast od jakiegoś pół roku nagle mi się to zaczęło powiększać, czasami przy naprawdę głupich ruchach, nawet zupełnie nie związanych z rozciągnięciem.
Bardziej w prawym biodrze niż lewym.

Zauwazyłam też, że boli mnie wtedy, kiedy np. trzymam nogę do boku w górze siłą mięśni (to się chyba nazywa poprawnie waga do boku?)

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Z praktyki to takie problemy z biodrem obserwuje u osób rozciągających się statycznie przed treningiem kopnięć.
Prawidłowo powinno być rozciąganie dynamiczne, trening kopnięć i na koniec treningu rozciąganie izometryczne i statyczne.
Jeżeli masz już problemy z biodrem to prawdopodobnie będziesz miał teraz problemy z rozciąganiem dynamicznym przy którym będziesz miał uczucie, że noga wyskakuje Ci z biodra.
Polecam wizytę u jakiegoś dobrego lekarza, który powinien przygotować Ci zestaw ćwiczeń na wzmocnienie biodra i przy okazji możesz też skorygować za pomocą ćwiczeń przodo pochylenie miednicy.
Chyba, że się mylę i jest to coś całkiem innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36
Ja też miałam problem ze strzelającym biodrem i miałam je trzy razy operowane, przy okazji jak miałam operowane kolano, które całe rozwaliłam i prawie całe mam zrekonstruowane:(
Zabieg polega na plastyce pasma biodrowo-piszczelowego, i nie jest bardzo bolesny, najważniejsze jest to, że szybko wraca się do pełnej sprawności nie to, co kolano 5 lat męczarni:( ja to miałam od sportu rzucałam oszczepem i przy rzucie najbardziej obciążona była prawa noga a mówią, że sport to zdrowie. Poszukaj dobrego specjalisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
przykurcz zgieciowy biodra sprawia ze wygladasz jak kaczka tzn: masz rotacje zewnetrzna nog, dupa do tylu i tulow pochylony do przody czyli chodzisz jak kaczka... oczywiscie nie odrazu ale powoli, powoli dochodzi sie do takiej pozycji... przyczyny twojego strzelania moga byc rozne... moze jest jakas choroba stawu i organizm stara sie ograniczyc ruchomosc w tym stawie [wlasnie poprzez bol i zabudowywanie to roznymi tworami], moze problemy z kaletka etc... musisz wybrac sie do lekarza a pozniej najlepiej do jakiegos fizjoterapeuty i on cie poprowadzi w ewentualnej rechabilitacji...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Nie wiem czy to Ci cos pomoze, ale moze akurat

Dzień dobry! Mam na imię Darek, jestem trenerem w klubie piłki ręcznej. Moje podopieczne to dziewczęta rocznik 1989. Chciałbym prosić o radę. Jedna z moich zawodniczek ma uraz stawu biodrowego, tzw. "strzelające biodro". Lekarz ortopeda stwierdził, że powięź szeroka źle "współpracuje z mięśniami uda i dlatego trzeba ją rozciągnąć i uaktywnić". Po okresie rehabilitacji (stretching, masaże) stan się pogorszył do tego stopnia, że przy krążeniu biodrami widoczne jest przeskakiwanie całego uda (wygląda to tak, jakby za moment miało dojść do zwichnięcia stawu). Lekarze zalecili dalszą rehabilitację (masaże, krioterapia, hydromasaż, ćwiczenia w odciążeniu). Dziewczyna ma 179 centymetrów wzropstu i waży 65 kilogramów. Co mam robić: czekać na wynik aktualnej rehabilitacji, czy szukać innych rozwiązań? Proszę o radę. Pozdrawiam z Ostrołęki! Temat: Uraz stawu biodrowego Od: [email protected] Data: N Lutego 8 2004, 22:44 Do: [email protected]

Panie Darku! Tzw. "biodro trzaskające" jest wynikiem przykurczu naprężacza powięzi szerokiej uda (iliotibial tract). Wynika z wady postawy (przodopochylenie miednicy, rotacja, przykurcz zgięciowy biodra, koślawość kolan, itd.). Wymaga konsekwentnej rehabilitacji korygującej sylwetkę i rozciągającej pasmo. Chirurgiczne wycięcie "okienka" w paśmie stosuje się przy zwłóknieniu jego struktury i braku efektów rehabilitacji. Przy tak wysokim wzroście w tym wieku prawdopodobnie dziewczyna ma zespół posturalny płasko-koślawy i wymaga troskliwego usprawniania.
Proszę zajrzeć na moją WWW.
http://www.ortopeda.zdrowemiasto.pl/
Pozdrawiam serdecznie,
dr Robert Świerczyński
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
Kochana mam to samo
Tylko ja chyba będę miała na to operację. Podobno jest to nieskomplikowany zabieg. Ile już to masz? Może jednak przejdzie ?

;))))))

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19
Siemka , mam równiez problem ze strzelajacym biodrem, lekarz wysłał mnie jak narazie na fizjoterapie , potem mam isc do ortopedy, problem zaczął sie u mnie tak z dwa miechy temu , ale u lekarza byłem tydzień temu, czy to mi przejdzie??? Czy czeka mnie jakas operacja??? Szukam pomocy, pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łzy,ból,upokorzenie=Trądzik - czyli moja walka z trądzikiem

Następny temat

Jest Cos takiego ?!

Wiecej