SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"powód" nierównych bioder?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1556

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7902
Co do długości nóg nie wiem czy mam równe. Niestety mam tylko takie rtg. Wiem, że przydałoby się zrobić rtg całej miednicy??
czy z tego zdjęcia potrafi ktoś nieco przybliżyć? byłem u 2 fizjo. 2 odmienne zdania. Zaznaczyłem na rtg rzeczy które rzucają się w oczy.

Dodam...
- jestem lewonożny
- dopiero ostatnio zauważyłem gdy zaczynałem robić ćwiczenie z wykrokami, że lewa noga jest dużo silniejsza od prawej
-lewy pośladek bardziej rozbudowany niż prawy
-byłby sporty walki przez co jest nawyk lewej nogi z przodu(nawyk wysuwania lewego biodra w przód)
-zawsze faworyzowałem lewą nogę odnośnie rozciągania... lewą nogę rozciągałem więcej niż prawą. Kopanie lewą nogą. Prawą sporadycznie.
Do tego zginacze bioder.. tutaj też czuję, że jest coś na rzeczy. Jak zegnę kolano i unoszę do góry to lewa noga ma spora przewagą... bardziej rozluźniona

czy to może być związek z dysproporcją mięśni, siłą, nawykami czy raczej krótsza noga?
https://zapodaj.net/1ba817bb69e8e.jpg.html

Mam 33 lata. Od zeszłego roku zauważyłem, że zaczynam chyba utykać
Zdjęcie z 2015 r.







Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2018-03-06 14:34:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Takie zdjęcie nic nie mówi bo miednica może być w pseudorotacji, np. poprzez skrócenie mięśnia biodrowo-lędziwiowego a dokładniej zaburzenia w całej sekwencji mięśniowo-powięziowej tym bardziej po tym co opisujesz i asymetrycznej pracy jaką wykonujesz/wykonywałeś. Co powiedzieli fizjoterapeuci u których byłeś na wizycie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7902
Jedna osoba mówi, że to jest bardzo mały problem i aby z tym nic nie robić i nawet nie równać wkładką. Druga osoba dała mi ogólne ćwiczenia i doradziła aby wyrównać wkładką i doradziła abym zrobić rtg całych bioder. Co jeszcze mogę zrobić? co do drugiej sprawy to w mojej postawie jest dużo nieprawidłowości. Zakładałem pdoobny temat ale nieo inny i pisaliśmy na priv ale chodzi mi najbardziej o te biodra.
Co do różnicy zdań to jest też jeszcze inna sprawa. Mam lewe żebro bardziej wysunięte względem prawego i lewy mięsień klatki jest bardziej rozbudowany od lewego.
Jedna osoba twierdzi, że powodem jest tylko to, że prawy mięsień jest mniej rozbudowany a druga osoba twierdzi, że jest zrotowany odcinek piersiowy. Więc nie wiem czy sens jest zacząc ćwiczenia na dysproporcje mięśni klatki np hantlami czy to jest od rotacji a może ćwiczenia na odrotowanie + strać się wyrównać mięsnie hantlami.

Fakt faktem, lewy mięsień ma na sobie dużo więcej mięsa nawet dotykając i gołym okiem to widać. Tylko teraz nie wiem czy tak jest zbudowany od rotacji odcinka th czy zwykła dysproporcja.



Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2018-03-08 12:12:34

Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2018-03-08 12:13:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Mogą występować dolegliwości w różnych odcinkach i jest to spowodowane powiązanymi ze sobą układami ich wzajemnym oddziaływaniu lub zaburzeniem w napięciu w całej sekwencji mięśniowo-powięziowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7902
Czy jest jakaś metoda aby na 100% stwierdzić dlaczego biodra są nierówne?jak sprawdzić czy któraś noga nie jest dłuższa tak na 100% czy da się coś wyczytać z rtg całych bioder?
1.czy trzeba zrobić takie rtg z biodrem i kończynami?
2. czy dysproporcja mięśni klatki może powodować,że mostek tez ustwia się nierówno i ciągnie żebra?tzn lewy mięsień piersiowy duży i lewy mostek odstaje z żebrem a prawy mało mięsa i mostek wklesły i prawe żebro jakby wciśnięte?



Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2018-03-22 15:47:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Trzeba najpierw wykonać badanie kliniczne i ustalić jaka jest wstępna przyczyna nieprawidłowe napięcie , krótsza kończyna pomiary itp. , jest dokładne badanie całych kończyn i miednicy wraz z wyliczeniem długości i kątów ale pierw trzeba określić czy w ogóle jest taka potrzeba żeby je robić a nie leży ona np. gdzie indziej czy to rzeczywiste skrócenie (strukturalne) czy czynnościowe.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czarna skóra podczas ćwiczenia tricepsa

Następny temat

Odstający brzuch

WHEY premium