SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena treningu na mięśnie naramienne

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2175

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Siemacie ludzie. Mam pytanie. Tak oto wygląda mój plan ćwiczeń na mięśnie naramienne:

- 3 serie wyciskania na bargi sztangą zza karku (10, 7 i 6 powtórzeń)
- 3 serie podciągnięć sztangi w wąski uchwycie do podbródka (12, 8 i 6 powtórzeń)
- 2 serie wznosów hantli bokiem (10 i 7 powtórzeń)

inny wariant programu treningowego na naramienne:
- 3 serie wyciskania sztangi na barki sztangą zza karku (10, 8 i 6 powtórzeń)
- 3 serie wznosów bokiem hantli (10, 8, 6 razy)
- 2 serie krążenia ramionami z hantlami (max.)

Mój staż to około 4 lata. Proszę o ocenę planu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Aha, jeśli będą pytania co do mojego treningu, to pytajcie, ale prawdopodobnie odpowiem za kilka dni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34176
1 wariant dobry ale ja bym dal 3 serie w ostatnim cwiczeniu no i robil od 10-15powt
2 wariant tez dobry ale moim zdaniem to ostatnie cwiczenie to nie za dobre jest :D ale niech sie jeszcze ktos wypowie :)
zamiast tych krazen ramionami bys mogl dac np unoszenie bokiem w opadzie tulowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
j/w unoszenie - obowiazkowo

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Zrób tak:

- wyciskania na bargi sztangą zza karku - 16/14/12/10
- wznosy hantli bokiem - 4 x 15-12
- podciągnięć sztangi w wąski uchwycie do podbródka - 14/12/10/10

Barki lubią dużą ilość powtórzeń - to podstawa ! Ja osobiście robię nawet po 20 powtórzeń i fajnie działa. Tobie zapodałem coś pomiędzy, bo podejrzewam że nigdy takich ilości nie robiłeś. Nie bój się tylu powtórzeń tylko ćwicz tak jak Ci napisałem, a na pewno będziesz zadowolony. 7-6 powtórzeniami szerokich barków nigdy nie rozbudujesz !

Pozdro !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 380 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3764
Eliasz79 wydaje mi sie że trening barków powinien zawierać ćwiczenia z większą liczbą powtórzeń jak i z mniejszą ale na większych ciężarach. Taka kombinacja powinna je dobrze stymulować.

Zarówno 1 jak i 2 wariant coś mi sie za bardzo nie podoba. Przede wszystkim nie ma ani jednego ćwiczenia na tylne aktony...

Jeśli twój staż wynosi 4 lata to proponuje coś takiego:

1. Wyciskanie zza karku tak jak masz
2. Tutaj walnij se coś takiego: unoszenie hantli bokiem na prostych rękach 15x i od razu tym samym ciężarem unoszenie w góre 15x - 3 takie serie jednakowym ciężarem - ostrożnie z ciężarem(po takich 3 seryjkach powinieneś mieć problemy z podniesieniem samej ręki)
3. Unoszenie sztangielek na bok w opadzie 12 10 10 8 z progresją

Nie wiem jak u ciebie z barkami, jeśli któryś akton wymaga większego dopracowania to dodaj jedno ćwiczenie na ten właśnie akton.

Zmieniony przez - _kostek_ w dniu 2008-01-13 22:52:07

Selekcja naturalna, patrzysz która będzie idealna, ta choroba nie jest uleczalna o nie...hehe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Kostek, jak to mawiają: dla każdego coś dobrego ! Dla mnie 10 powtórzeń na barki to jest mała ilość powtórzeń. Przy takiej ilości możesz już sporo na sztangę nałożyć. Planik który zapodałem na mnie działa bardzo dobrze. Odkąd zerwałem z powtórzeniami na barki typu 12/10/8/6 poszły ładnie do przodu !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening 6x w tygodniu

Następny temat

Pytanie o czworoglowy

WHEY premium