SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Typowe złamanie bokserskie..."

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31750

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 732 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1623
Tak oto chirurg skomentował moje złamanie V kości śródręcza prawej ręki (tej, której przedłużeniem jest mały palec).

Moje pytanie brzmi - co mogę zrobić, żeby to się nie powtórzyło (żeby ograniczyć prawdopodobieństwo do maksimum)?

Nie trenuję żadnych sztuk walki, a to się stało podczas mojej może drugiej walki w życiu. Ogólnie grzeczny jestem;)

Czy stało się to z powodu "miękkiej dłoni"? Mówię oczywiście o tym, że nie mam takiego obucha, jak np. mój kumpel (kości oblane mięsem, po zaciśnięciu jak z drewna).

Czy może miałem pecha i akurat tak uderzyłem, a zdarza się to nawet trenującum uderzane i stan mojej ręki miał małe znaczenie?

Czy może w końcu była to wina kompletnego braku techniki?
Poszedł prawy sierp, akurat tak, że uderzyłem tylko połową czołowej powierzchni pięści-zewnętrzną:/
Czy częścią treningów np. boksu czy muay thai jest nauka unikania takich sytuacji?

No i do tej pory jeszcze się waham, czy zdecydować się na osteotomię, bo trzeba chodzić przez rok z jakąś płytką w środku. Z drugiej strony, konował tak mi złożył kość, że mam obie części pod kątem 15-20 stopni i taki rogal ma prawie żadną wytrzymałość na uderzenia od przodu:/

Proszę o komentarze/rady.

Oczywiście najcenniejsze byłyby od osoby, która miała taki wypadek.
Jest tu jakiś weteran;)?


Zmieniony przez - hizballah w dniu 2006-04-06 19:02:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Urazy i kontuzje to niestety nieodłączny element rywalizacji sportowej, jak i życia codziennego. Mogą one przytrafić się nam w zasadzie w każdej sytuacji. W wyniku treningu sportów walki, piłki nożnej, biegania, spacerowania, schodzenia po schodach, bójki, wypadku samochodowego, czy nawet przypadkowego uderzenia o jakiś twardy element. W większości tych przypadków niestety nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć. Możemy jednak w pewnym stopniu przeciwdziałać. Zdecydowanie warto jest skupić się na zdrowej diecie. Złamania mogą występować częściej w przypadku niedoborów, np. wapnia, magnezu, witaminy D3, czy białka w diecie. Dlatego też tak istotne jest to, aby nasze odżywianie było dopięte na ostatni guzik. Sugeruję przeanalizowanie swojej diety w sytuacji, gdy w przyszłości chcemy uniknąć złamań, jak i wtedy, gdy już ono nastąpiło. Warto w tym celu udać się do działu odżywianie i odchudzanie: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html. Eksperci doradzający w nim zasugerują nam co warto zmienić w swoim odżywianiu, aby było zdrowo.

Kolejne co warto zrobić, to przeanalizować powody kontuzji. Być może była to zła technika uderzenia, w sytuacji gdy pęknięcie nastąpiło przy zadawanym ciosie. Jest to najczęstszy powód tego typu problemów. Jeżeli złamanie już nastąpiło, to bez wątpienia warto jest zastosować odpowiednią rehabilitację. Regularne wizyty u dobrego fizjoterapeuty będą podstawą powrotu dłoni do sprawności. Zastosuje on zabiegi manualne, jak i zleci odpowiednie ćwiczenia wzmacniające dłoń.

To jak szybko wrócimy do pełni sprawności i czy w ogóle ją uzyskamy zależne jest również od stopnia skomplikowania złamania. W większości przypadków, aby problem nie wracał lub abyśmy nie odczuwali bólu przy uderzeniach, w czasie treningów wykonuje się zabiegi operacyjne.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1564
nie wiem jak ograniczyc prawdopodobieństwo do maximum ]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 732 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1623
Z "maksymalnie ograniczyć" + "ograniczyć do minimum" wyszło "ograniczyć do maksimum:F

Ach te kobiety;)

Ale wiadomo, o co chodzi, nie %)!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
dlatego nazywa sie to typowym zlamaniem bokserskim bo bokserzy nie moga do konca zacisnac reki w rekawicy i pozniej jest taki nawyk niedociskania reki a jak temu przeciwdzialac? wydaje mi sie ze dobre jest cwiczenie na takim przyrzadzie do zaciskania -wyrabiasz scisk i reka nie jest luzna, robienie pompek na 2 pierwszych kosciach(nie liczac kosci kciuka of korz)przy tym wzmacniasz nadgarstek i reka ustawia ci sie odpowiednio a wiec tak ze bijac trafiacz pierwszymi koscmi a nie najslabszymi ostatnimi no i musisz odpowiednio umiec zacisnac piesc co tez nie jest bez znaczenia



Zmieniony przez - KOSA KK w dniu 2006-04-06 22:22:58

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 732 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1623
Obawiam się, że z tym zaciskaniem to może być problem.
Jak zaciskam pięść mocno, to cała ta nieszczęsna V kość śródręcza idzie mi pod kątem w dół, wychodzi z płaszczyzny pozostałych kości śródręcza.
No i teraz wystarczy, że trafię nie tą częścią powierzchni pięści i gotowe:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 872 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33000
dlateg własnie powinno sie uderzać pierwszymi dwoma kostkami, nastepne dwie podatne na wybicie, złamanie. niebezznaczenia pozostanie tu tez ułozenie nadgarstka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 572 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19308
Też złamałem V kośc śródręcza i lekarz załadował mi poprostu ręke w gips nawet jej nie nastawiał. Po tygodniu mam przyjść do ortopedy na kontrole. Ktoś wie ile czasu będzie trwało i jak będzie wyglądało leczenie. I czy ręka wróci do pełnej sprawności ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
kilka tygodni w gipsie. ręka powinna wrócić do poprzedniego stanu, nie ma się czym martwić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hizballah to nie Ty byłeś przypadkiem takim zdecydowanym przeciwnikiem akcesji do Unii?
żaden z Twoich argumentów się nie sprawdził w praktyce

a może Cię po prostu z kimś o podobnej ksywce pomyliłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli nie trenujesz w klubie to skad mialbys wiedziec jak prawidlowo uderzac-standardowa kontuzja,uwierz mi ze mozesz miec reke jak bochenek chleba i jesli zle ja ulozysz przy uderzeniu to mozesz zlapac kontuzje-do tego dochodzi jeszcze ksztalt twarzy czlowieka,jest ona nieregularna,wystajace kosci policzkowe itp.
Ktos wyzej podal dobre cwiczenia zeby nabrac odpowiednich nawykow ulozenia dloni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 38
Złamałem V kość śródręcza ręki (s62).Po dwóch miesiącach po repozycji nie władam sprawnie małym palcem i nie mogę zacisnąć pięści.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tapety karate

Następny temat

Mistrzostwa Polski Juniorów/Juniorek w Jastrzebiu.

Wiecej