SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na wyskok a suplementy??

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 185
Witam!Mam 17 lat i 190 cm wzrostu. Gram w siatkóweczke już dość długo, mój zasięg w ataku to 320 cm. Już od miesiąca robie trening na wyskok w połowie przez sb ułożony i powiem szczerze że juz efekty widać. Powiedzcie mi czy kreatyna może pomóc jakos pośrednio na wyskok?? Chodzi mi tutaj o branie kreatyny ale przy sumiennym treningu. Jeśli ktos kiedys tego próbował proszę o wypowiedzenie sie na ten temat :) . Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Jak najbardziej suplementacja kreatyną i odpowiedni ukierunkowany trening może pomóc w osiągnięciu lepszego wyniku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 185
jaką polecasz do tego kreatyne?? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Szczerze?
Najtańsza ale sprawdzonej firmy - masz mnóstwo tego wejdź na sklep sfd i spokojnie coś znajdziesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45681
j/Czorcia - przy czystej kreatynie kieruj się ceną. Podaj jaki trening wymyśliłeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 185
jak już powiedziałem trening w pół przygotowany przezemnie ;), a dokładniej to trening siłowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 185
Przysiady ze sztangą, wypady z hantlami, wyskoki na podwyższeniu( u mnie jest to krzesło) , wspięcia na łydkach.. Do tego cwicze brzuch oraz ramiona. ( co też w sposób pośredni wpływa na wyskok). Całość robiona jest w poniedziałek. We wtorki trening siatkówki ( w miare lekki, bardziej taktyczny). Sroda bieganie . Czwartek trening na dynamikę. Piątek znowu bieganie + brzuch+ ramiona. Sobota trening typowo siatkarski. Niedziela wolna. Biorąc pod uwagę, że trening wymyśliłem na podstawie kilkutysięcy wypowiedzi ludzi na temat wyskoku i to że jest robiony narazie tylko 8 razy w miesiący przynosi mi efekty. Myśle, że około 5 cm przybyło. ;) pozdrawiam i licze na wasze wypowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45681
Podziel trening na typowo siłowy i plyometrykę, nie łącz jednego i drugiego, to nie CF. Zadaniem plyo jest pobudzenie CUN, a nie zajechanie Cię. W układzie, który podałem, musisz rozbudować część skokową, do siłowej dodaj ćwiczenia dynamiczne (zarzuty, rwania, podrzuty, high pulle itp.).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 185
Tak naprawde wydaję mi się, że zawsze musi być zachowana odpowiednia merytoryka układu ćwiczeń ale każdy rozkład ćwiczeń działa na każdą osobę inaczej. Tzn jeden może szybciej dojść do poszczególnego celu niż drugi. Na genetykę człowiek nie ma wpływu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45681
Co rozumiesz przez pojęcie merytoryka ćwiczeń? Jak ma się Twój trening do rozwijania szybkości i siły, które są składową wyskoku, na jednej sesji treningowej, gdzie ani jedna cecha motoryczna, ani druga, nie mogą być maksymalnie dotrenowane? Pomijam fakt braku ćwiczeń rozwijających siłę eksplozywną i cały nieład.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 185
Merytoryke.. Miałem na myśli prawidłowe wykonywanie ćwiczeń i odpowiednie ułożenie ich.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WSOW

Następny temat

Przygotowanie do egzaminu sprawnościowego.

Wiecej