SFD.pl Po 35 roku życia

Dodaj odpowiedź

Super Konkurs-Krata Na Lato 2013

Wysłana -


Konkurs Krata na Lato- każdy może wziąć udział


1. Początek 16 marzec 2013
2. Zakończenie 30 czerwiec 2013
3. Każdy forumowicz,bez względu na wiek, staż może wziać udział w tym konkursie.
4. Cel konkursu:poprawa umięśnienia całej sylwetki,redukcja,uzyskanie lepszej definicji,zmniejszenia poziomu tłuszczu w organizmie,zmniejszenie obwodu w pasie i uwidocznienie mięśni brzucha . W tym celu wykorzystamy ,w miarę indywidualnych możliwości, elementy przygotowania się kulturystów do zawodów.

Jak przystąpić do konkursu?


1. W tym temacie należy się zadeklarować akces do konkursu
2. Od 16 marca do 7 kwietnia 2013 należy założyć w dziale +35 temat : Krata na Lato-według -.......tu wpisać swój nick na forum
3. Na początek-to co najważniejsze i co pomoże nam wyznaczyć drogę-CEL-co pragniemy osiągnąć,czyli podajemy oczekiwane parametry i zmiany w wyglądzie sylwetki.
4. Podajemy swój bf i sposób jego pomiaru-może być w oparciu o zdjecia(http://www.sfd.pl/Typy_Budowy,Wzrokowa_Ocena_%_BodyFat-t891653.html),mozna wyliczyc biorąć pod uwage wzrost,obwód w pasie(ale na luzie) i wage(są programy na potreningu) lub samemu posługujac się specjalnym przyrzadem ze sklepu SFD i dołączona tabelą(http://www.sfd.pl/Typy_Budowy,Wzrokowa_Ocena_%_BodyFat-t891653.html)

Na początku i na końcu robimy także badanie analizatorem składu budowy ciała ,który wyznaczy nam wiele parametrów-masa tłuszczu w poszczególnych częściach ciała,masę mieśni,wody itp i zamieszczamy skan wyniku.Koszt badania to w zależności od rejonu Polski i firmy-od 20zł(na siłowniach) do 60 zł(salony kosmetyczne,dietetyczne)

WAŻNE!


Przygotowanie do analizy składu ciała:


- ok. 3 godziny przed badaniem starać się nie spożywać dużych posiłków, nie pić płynów oraz intensywnie nie ćwiczyć
- do pomiaru należy przystąpić z pustym pęcherzem
- podczas badania należy mieć bose stopy, nie smarowane od spodu kremem
- badanie najlepiej wykonać w bieliźnie lub ewentualnie w lekkiej przylegającej odzieży – starać się przy każdym kolejnym badaniu ubierać podobnie by maksymalnie zminimalizować błąd pomiaru


5. W temacie podajemy swoją wagę startową+zdjęcie na wadze,
6. obwód w pasie na maksymalnym wciągnieciu brzucha-zdjęcie z przodu z miarą i z boku(bez miary) oraz oraz obwód pasa na luzie-zdjęcie z miarą.
7. zdjecie torsu w najlepszej pozie eksponującej talie i mieśnie brzucha oraz widoczny dowolny magazyn kulturystyczny z marca/kwietnia lub inne czasopismo wydawane co miesiąc,może być także gazeta codzienna ale z widoczną datą..
8. Zdjęcia całej sylwetki z przodu i z tyłu w pozie kulturystycznej ocena sylwetki przód,tył-napięcie mięśni(patrz zdjecie)
9. Zdjecia staramy się wykonac w ciagu całego konkursu w takim samym miejscu i oświetleniu oraz z takiej samej odległości.Nie dotyczy to zdjecia torsu i najlepszego wyeksponowania talii i mięsni brzucha.
10. Konkurs będzie trzy etapowy + finał,dlatego co miesiąc będziemy załączać dane i zdjecia od pkt 4,5,6,7,8
11. Terminy podawania w/w danych
w etapie drugim:30 kwiecień do 5 maj 2013
12. Etap trzeci: od 28 maj do 2 czerwiec 2013
13. Finał:25 czerwiec do 30 czerwiec 2013
14. Oceny postepów konkursowiczów beda odbywały się w etapie I, II,III i oczywiście całościowo w finale.
15. Sposób oceny róznic wagi:spadek wagi jest niezbedny przy osiagnieciu zakładanych celów i tu same kilogramy wiele nam nie powiedza-spadki wagowe obliczymy procentowo w stosunku do wagi .Najwyższy spadek procentowy-to 6 pkt ,za szóste miejsce 1 pkt(przyznajemy pkt za pierwsze 6 miejsc).
16. Podobnie oceniamy spadek obwodu w pasie na maksymalnie wciągnietym brzuchu.Punktacja analogiczna ,jak przy wadze.
17. Ocena sylwetki wg zdjęć-z przodu ,z tyłu oraz zdjęcie torsu najlepiej prezentujace talie i mięśnie brzucha .Ocena przez userów (punktacja za najlepsze miejsca od 6 pkt za pierwsze,1 pkt za szóste miejsce) oraz ocena przez modów-punktacja taka sama.Suma punktów wyznaczy nam kolejność zawodników za którą otrzymają nastepujace punkty:pierwsze miejsce 12 pkt,dwunaste miejsce 1 pkt.18. W trakcie konkursu będą miały miejsce czterokrotne oceny sylwetki i talii-na początku i w pozostałych etapach.
19. W finale jeszcze raz podajemy aktualny bf i sposób jego uzyskania oraz wklejamy wydruk z analizy składu ciała.Za każdy procent obniżonego bf w stosunku do startu-otrzymuje się dodatkowe pkt , - 1 % to 1 pkt.
20. Każdy uczestnik opisuje w swoim temacie plan treningów na cały konkurs oraz założenia diety. Oczywiście w trakcie konkursu można modernizować te plany.


Pakiet oceny siły i kondycji mieśni brzucha:
1.Na poczatku konkursu i na finał każdy uczestnik wykona próbe siły i wytrzymałości mięśni brzucha-załączamy video.
2.Sprawdzian siły-w zwisie na drązku unosimy nogi do poziomu i w tej pozycji staramy się wytrzymać jak najdłużej-L-sit-można obejrzeć w miesięcznym konkursie L-sit.
Ocena:
0 punktów-czas od 0 do 10 sekund
1 punkt-czas od 10 sek do 20 sek
2 punkty-czas od 20 sek do 30 sek
3 punkty-czas powyżej 30 sek3.Sprawdzian wytrzymałości mięśni brzucha:
Ilość skłonów z leżenia w poziomie do ok 45 stopni,dłonie na karku lub przy głowie,nogi ugiete pod kątem prostym, tylko wsparte o podłoże - w ciagu jednej minuty.
Ocena:
0 punktów-od 0 do 25 skłonów
1 punkt-od 25 do 35 skłonów
2 punkty-od 35-45 skłonów
3 punkty-powyżej 45 skłonówPakiet anty-anoreksyjny

Dość intensywna redukcja w celu uwidocznienia zarysów mięśni a szczególnie mieśni brzucha ,może się przekształcić w odchudzanie aneroksyjne-wbrew pozorom jest to dość wciagajace-ta walka o spadek wagi,można czasem zatracić cel do jakiego dążymy i wejść w faze odchudzania za wszelką cenę.

Zapobiegnie temu pakiet anty-anoreksyjny.

1.W etapie początkowym wklejamy też film z prób siłowych lub wytrzymałościowo- siłowych do wyboru.

2.Test maksymalnej siły:wklejamy film z maksymalnym wyciskaniem sztangi o takim obciażeniu,by wykonac prawidłowo 5 powtórzeń-tak jak na zawodach-bez odbijania,odrywania bioder od ławki.

Ewentualnie:

3.Wklejamy film z wyciskania wielokrotnego sztangi o wadze 50 kg -staramy sie uzyskać maksymalna ilość powtórzeń.

4.Wklejamy film z wykonania maksymalnej ilości pompek na poręczach-ruch od prostych ramion do ramion równoległych do poręczy-to obowiazkowe dla wszystkich.

5.Takie same próby bedą do wykonania w finałach-w przypadku wiekszego spadku niż 15 % cieżaru lub ilości powtórzeń-3 pkt karne.które odejmujemy od uzyskanego wyniku z poprzednich punktowanych konkurencji.

6.Za poprawienie swoich wyników o min 10 % od wyjściowych-dodatkowe 3 punkty dodane do całości.


Uwaga


W tych zadaniach bardzo pomoże uczestnikom drugi konkurs,który rozpoczyna sie od 1 kwietnia:
Konkurs:10 tygodni,które zmienią nasze wyciskanie

Można oczywiście brać udział w obu konkursach.
Też mamy tam konsultanta/doradcę,vice mistrza świata w wyciskaniu sztangi leząc a także moderatora naszego forum i nicku Wzorek


Czynniki Wspomagajace Osiągnięcie Celów Konkursu

Wspomaganie : trening & dieta

1.Specjalnie dla uczestników konkursu-zorganizowaliśmy pomoc na wysokim poziomie-aktualnie startujacy,utytułowany i odnoszący sukcesy w kraju i Europie kulturysta a jednocześnie i trener personalny-bedzie Waszym doradcą/konsultantem.
Pomoże wyeliminować błędy w Waszych treningach,diecie i doprowadzić do kraty na lato.Jego tożsamość poznacie już 1 kwietnia a może trochę predzej,gdy pojawi się w temacie....:)


Wspomaganie moralne i motywacyjne

Jak ktoś próbował juz coś zrobić ze swoim ciałem-rozpocząć regularne treningi,zwiększenie siły i masy mieśniowej lub zwykłe zwiększenie ogólnej sprawności,redukcji,diety odchudzajacej-wie że nie jest to takie proste.

Przeszkód jest wiele-od zwykłych codziennych obowiazków,pracy,szkoły rodziny,zmeczenia,braku czasu lub po prostu brak oczekiwanych postepów,zniechęcenia,racjonalizowania typu"bez sterydów i cieżkiej farmakologii to nic nie pójdzie..."

Tu bedzie Was wspomagać,kontrolować i oceniać Wirtualny Trener,czyli:


1.Prowadzenie dziennika bardzo mocno wpływa na systematycznośc i brak odpuszczania sobie w treningu i diecie

2.Wrzucenie swoich konkursowych zdjęć też mocno dopinguje do zmian-niezależny osąd innych uczestników konkursu,forumowiczów- kibiców,naszego doradcy/konsultanta na pewno rozwieje szybko Wasze złudzenia i zmobilizuje do porządnego wzięcia się za siebie-bez taryfy ulgowej.

3.Kolejne etapy podlegajace ocenie,czyli sportowa rywalizacja także niesamowicie motywuje.
Cieszy każdy,nawet najdrobniejszy sukces ,który ujawnia w nas siły,dyscypline i koncentrację na celach- o których nawet nie wiedzieliśmy.I tak naprawdę chyba to jest najważniejsze.

4.Udział w konkursie to prawie jak indywidualna opieka trenera personalnego 24/na dobę-nie ma cukrzenia sobie-ocena i porównanie z osiagnieciami innych szybko nas naprowadza na właściwą drogę.


Nagrody

1.Pod koniec etapu drugiego i trzeciego(koniec kwietnia i koniec maja) zostana nagrodzeni uczestnicy z najwiekszą ilością punktów w danym miesiacu- suplami firmy Hi-tec i Peak.
2.Na finał konkursu(koniec czerwca) nagrody otrzynmają uczestnicy o najwiekszej sumie punktów ze wszystkich etapów konkursu.
3.Finaliści bedą też mieli możliwość wyjścia na scene z zawodnikami podczas najbliższych zawodów po zakończeniu konkursu.To ,myślę,że jeszcze bardziej zmobilizuje uczestników do zachowania a nawet podniesienia uzyskanej formy podczas konkursu...
by nie wypaść tak ,jak zawodnik po prawej stronie(co prawda jest to kategoria +60 lat ale mocno odstaje od kolegów).

Myślę też ,że uda się zorganizować program SFD Tv z uczestnikami tego konkursu i przyjedzie Was wiecej niż ostatnio-bedzie to super pamiątka i okazja do poznania na żywo swoich rywali w konkursie.

REGULAMIN WERSJA SKRÓCONA

Etap I-start od 16 marzec do 7 kwiecień 2013
-założyć temat konkursowy
-wpisujemy nasz cel-parametry, itp
-aktualna waga +zzdjecie na wadze(wyniku)
-pomiar pasa na wdechu + zdjęcie
-zdjecie pasa na wdechu-z boku
-pomiar pasa na luzie +zdjęcie
-wyznaczamy nasz bf wg wzoru,programu na potreningu itp
-analiza składu ciała-załaczamy skan
-załaczamy zdjęcie całej sylwetki-poza -ocena sylwetki-przód
-załączamy zdjecie całej sylwetki-poza -ocena sylwetki-tył
-załączamy zdjęcie najlepiej prezentujace nasz tors ,talie i mieśnie brzucha-ewentualne wstawiamy zdjęcie sylwetka przód
-wstawiamy video z naszym l-sit
-wstawiamy video z naszymi brzuszkami w ciagu 1 minuty
-wstawiamy film z wyciskania max na 5 powt lub z wyciskania 50 kg na max ilość powt
-wstawiamy film-pompki na poręczach na max ilość powtórzeń


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2013-03-15 23:30:17
Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 06:43:49

Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 06:45:01

Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 07:13:15

Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 11:29:16

Zmieniony przez - masti w dniu 2016-06-05 14:32:46
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Start konkursu uległ przyspieszeniu,by uczestnicy mieli więcej czasu na zrealizowanie zakładanych zamierzeń i celów.
Jeżeli są jakieś uwagi,propozycje zmian,modernizacje zamieszczonego regulaminu-do końca miesiaca marca jest to możliwe.

Aktualne zgłoszenia:

nr 1 -kuba_n
nr 2-Kapitan Wodka
nr 3-ArturJasio
nr 4-Gajor
nr 5-voldi99
nr 6-drązekm
nr 7 -astry1
nr 8-
.
.
.

ostatni na liście-RafalRRRR
Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 07:07:19

Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 12:49:55

Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 17:10:15
Wysłana -
o cholerka, mocny ten regulamin strasznie
będzie sporo pracy przy nim, już widzę że będę musiał uruchomić moją starą siłownię w domu u mamy bo tam będzie mi najłatwiej ponagrywać filmy
jestem ciekaw czy znajdzie się ktoś kto będzie szukał dziur/furtek w regulaminie
Wysłana -
Na moje to nie ma czasu na kombinacje tylko na konkretna prace :). Regulamin mocny, fakt. Wczytam sie w weekend.
Wysłana -
Czy mozna zglosic sie do konkursu i pozostac anonimowym poprzez niepokazywanie/zakrywanie twarzy?
Wysłana -
Trochę dużo trzeba włożyć pieniędzy w start w konkursie: 2 x analiza ciała.
Plebiscyt userów - głosować będzie każdy kto chce z sfd? (wygra nie najlepszy lecz ten z największym gronem zdobytych znajomych).
Punktowanie utraty wagi ciała - a jeśli komuś wzrośnie? U mnie obecnie tak jest mimo utraty tłuszczu!
Wysłana -
Serdecznie prosze o wpisanie mnie na liste, o ile to mozliwe. Jesli tak, w ciagu najblizszych kilku dni zaloze swoj temat i podam wymagane zdjecia, dane etc.
Wysłana -
Oczywiście,że twarzy nie trzeba pokazywać ale też zdjęcia musza byc takie,że nie będziemy mieli problemu ze stwierdzeniem,ze to ta sama osoba..
Analiza ciała-to wydatek na 3,5 miesiąca od 40 zł-120 zl w najgorszym przypadku.Ojan-Tobie na pewno policza ulgowo albo za free-w końcu aktualny mistrz Polski-to reklama dla każdego,gdzie to zrobisz...
Ogólnie ponegocjujcie,powołajcie się na konkurs i SFD i na to ,że napiszecie,gdzie te pomiary zrobiliście-bedą mieli reklamę i może inni forumowicze z ciekawości tam sie przejdą..:)

Co do wzrostu wagi-po prostu za to nie będzie pkt i nie ma pkt karnych ale się nadrobi ocena sylwetki(zwróćcie uwagę,że jest to podwójnie punktowane),bf i ćwiczeniami.


Głosowanie-połowa oceny-to userzy a druga połowa to moderatorzy-suma miejsc a nie punktów wyznaczy nam końcowy wynik.
Już to testowałem w ocenie klipów i wg mnie wyszło ok-niweluje to głosowanie po znajomości.

Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 07:02:47
Wysłana -
Dwie sprawy od razu piszę że nie będę robić analizy składu ciała z dwóch powodów-kasa,a drugi techniczny-nie ma takich pomiarów w mojej miejscowości (miasto 15 tys. mieszkańców) i proszę w związku z tym o odpowiedź czy mimo to zakwalifikuję się do konkursu i zakładać wątek?
Dalej czy mogę wrzucić swój najlepszy film z L-sit czy muszę ponownie nakręcić ?
Wysłana -
Super konkurs i super ciezkie zasady w mojej ocenie, jak na potencjalnych uczestnikow - czyli ludzi aktywnych zawodowo i poza zawodowo. Rowniez mam pewne watpliwosci co do glosowan userow m.in. Polowa glosow to bardzo duzo. Nawet Rutkow - pozdrawiam Cie :) - sam przyznal w filmie po ostatnim konkursie ze udalo mu sie wygrac jeden z etapow dzieki temu ze ma duzo znajomych na forum - od razu powiem ze nie uwazam tego za cos negatywnego - ale w kontekscie konkursu i wkladanego wysilku przez uczestnikow wydaje mi sie to aspekt dosc mocno zaburzajacy calkowita ocene. Moze wypadaloby zmniejszyc wplyw oceny userow na ocene koncowa a zwiekszyc udzial oceny obiektywnej wynikajacej z osiagnietych efektow przez uczestnikow opartej na twardych danych liczbowych?

Osobiscie sklaniam sie ku udziale w konkursie poza konkursem czyli realizowanie zalozen konkursu ale bez oficjalnego udzialu czyli prowadzenie wpisow w swoim dzienniku tylko - obawiam sie ze nie uda mi sie spelnic wszystkich wymagan konkursowych w tak dlugim okresie czasu - pomijam fakt ze ostatnio w ogole wypadlem z formy (aktualnie chory).


Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-03-16 09:02:24

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-03-16 09:03:47
Wysłana -
Odnośnie analizy składu ciała to owszem koszt jest znaczący i pewnie każdego to "trochę boli". Dlatego Masti, zastanów sie nad tym jeszcze raz i zdecyduj. Będzie bardzo nie fajnie jeśli będą jakieś wyjątki w tej materii. Albo wszyscy albo nikt.

Jeśli weźmiesz tą uwagę pod rozwagę to chciałbym też, żeby było wiadomo kiedy będzie ostateczna decyzja. Bo sytuacja, że pójdę i zrobię ta analizę a potem się okaże, że jednak nie jest to wymóg obligo spowoduje

Jeszcze mam uwagę odnośnie wykonywania pomiarów w pasie. Proponuję żeby mierzyć na wysokości pępka. Nie pod, nie nad tylko centralnie na pępku. Będzie to powtarzalne i najbardziej jednoznaczne.

Konrad - ten konkurs to w dużej mierze "test charakteru". Trzeba być twardym, nie miętkim . Przy B&T też były infekcje i to więcej bo sezon przeziębień, teraz będzie tylko lepiej. Jedziesz kolego...

ps. Jeszcze tak myślę nad tą analizą - to jest tak naprawdę bariera wejścia do tego konkursu. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy w 35+ to ja jestem za utrzymaniem tego wymogu.

Zmieniony przez - astry1 w dniu 2013-03-16 09:16:12
Strona 1 z 46
Dodaj odpowiedź