SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Puzzle" pod ciężary, power rack - czy warto?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1971

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8
Witajcie,

planuję sprawić sobie siłownię w swoim pokoju. Może to nie jest bardzo praktyczne, ale mam dość duży pokój i jestem gotowy zagospodarować jego część na tę siłownię. No więc tak: w pokoju mam panele, których nie chciałbym uszkodzić żadnym ciężarem. W internecie często spotykam się na tzw. "puzzle" pod ciężary. Przede wszystkim chciałem zapytać, czy ktoś to ma? Sprawdza się? Opinie w sklepach nt. tych puzzli są różne, ale większość jest pozytywnych. Dodatkowo nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o dopasowanie do powierzchni - czy można je skrócić albo jakoś obciąć? A może proponujecie coś lepszego niż te puzzle? Zależy mi na tym, żeby ochronić panele przed zniszczeniem, ale również żeby jakoś stłumić ewentualny huk związany z upadkiem ciężaru.

Drugim moim dylematem związanym z własną siłownią jest wybór pomiędzy stojakami i klasycznym drążkiem, a power rackiem. Przede wszystkim muszę zacząć od tego, że w moim pokoju nie da się zamontować drążka na ścianie, bo są płyty, z sufitem podobnie, bo jest obniżany, a do rozporowego nie jestem za bardzo przekonany. No i tutaj zostaje opcja drążka stacjonarnego, ale z kolei czytałem, że nie do wszystkich ćwiczeń jest on dobry, bo może być niestabilny. No i stąd pomysł na power racka, bo niektóre mają wmontowany drążek no i to się wydaje bardziej stabilne niż samodzielny drążek stacjonarny. No i jeszcze teraz do tego dochodzą stojaki, bo jeśli kupię power racka to one nie będą mi raczej potrzebne, ale no właśnie, czy warto go kupić? Niektórzy piszą, że lepiej, żeby ktoś to pospawał, bo wychodzi taniej, ale nie wiem, rzeczywiście to może konkurować z tymi od producentów sprzętu do siłowni?

Doradźcie proszę, bo szczerze mówiąc nie wiem jak to ogarnąć.

Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Co do puzli mozesz je przycinać, puzle są drogie, zobacz czy taniej nie wyjdzie Cię karimata, tylko tak sprawa, na tym nie można trzymać obciazenia, to samo się też puzli tyczy, panele są kładzine na pianka, (u mnie tak byuło ) jak miałem hantle 40 kg to w tym miejscu po prostu się deliaktnie zapadły i jak się palcem przesuwało po panelach było czuć uskok między jednym a drugim

Jak masz kase na acka to mozesz brać, spawany samoróbka też dobry, chyba wielkich ciężarów nie bedziesz tam nakadał by się bać o bezpieczeństwo
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8
A możesz coś powiedzieć o matach ażurowych? Właśnie napotkałem na kilka wypowiedzi, w których poleca się to jako podłoże pod ciężary i sprzęt. Czy gdyby na nie położyć jeszcze coś to byłoby to wystarczające?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Matyt są chyba drogie, ale można kupić parę sztuk czy jedną większą pociąć i dać tylko w miejsca gdzie się będzie odkładało ciężary, sporo takich mat też na siłowniach jest

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1031
Ja kupiłem maty na allegro 120cm×120cm tylko trzeba odliczyć naraża jak chcesz łączyć czyli jakieś 110cm×110cm jak narazie dają radę tylko jak się duży ciężar położy np z kanta to nie wracają do poprzedniej stanu i zostają ślady
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ekspander do cwiczen klatki i pleców (mam hiperkifozę)

Następny temat

pocące się stopy i dłonie bez powodu

WHEY premium