SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Przeskakujące" barki + zaokrąglony dół pleców

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 801

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 52
Witam. Od jakiegoś czasu ćwiczę na siłowni, ale ostatnio jakoś bardziej wzięło mnie na poprawę mobilności i błędów, problemów itd. może późno, ale lepiej później niż wcale...
W tym temacie chciałem poruszyć kwestię moich barków oraz pleców. Nie wiem czy dobrze to określę, ale czuję w pewnych ćwiczeniach jakby bark miał mi "przeskoczyć" ze swojego naturalnego miejsca. Dzieje się to zwykle jeżeli trenuję triceps po klatce, ćwiczenia typu wyciskanie francuskie za głowę (często też tutaj boli mnie bok barku, nie mam pojęcia dlaczego), wyciskanie hantelki za głową siedząc, tutaj właśnie najczęściej pojawia się ten problem. W momencie kiedy czuję jakby ten bark mi "przeskakiwał" staram się zakończyć serie. Problem też występuje czasami jeżeli dnia poprzedniego robiłem barki/klatkę, a kolejnego triceps, rzadko jeżeli była jakaś przerwa. Starałem się po prostu robić to tak żeby zachować odstęp czasowy, ale ile można... Jakiś pomysł jak wyeliminować ten problem? Jakieś ćwiczenia? Cokolwiek?
Jeżeli chodzi o plecy... Mam strasznego "garba" o ile można to tak określić w odcinku lędźwiowym. Ta część pleców jest po prostu zaokrąglona przy przysiadzie chociażby. Często nawet jeżeli próbuję robić wiosłowanie z małym ciężarem to odczuwam dół pleców, nie mam pojęcia czy tak powinno być, nie jest to ból, robiąc przysiady czasami też mam to uczucie. Nie wiem czy da się to jakoś "podleczyć", może jest jakaś metoda? Godziny siedzenia przy komputerze zrobiły swoje ;/ Prawdopodobnie w weekend będę na siłowni to postaram się zrobić zdjęcie jeżeli to jakoś pomoże w identyfikacji problemu. Na początku zastanawiałem się czy nie jest to przodopochylenie miednicy, ale wydaję mi się, że to jednak nie to. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Ja bym zaczął od przeanalizowania techniki we wszelkich ćwiczeniach, bo możliwe, że dochodzi do dyslokacji stawu ramiennego. Ściągasz łopatki w retrakcje?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Po Twoim opisie wynika, że masz najprawdopodobniej wadę postawy jakąś lub tak jak wspomniał Ronie mocno technika wykonania leży.
Możesz wrzucić fotki sylwetki luzem?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 52
rion10
Po Twoim opisie wynika, że masz najprawdopodobniej wadę postawy jakąś lub tak jak wspomniał Ronie mocno technika wykonania leży.
Możesz wrzucić fotki sylwetki luzem?

Wrzucę wieczorem.
ronie220
Ja bym zaczął od przeanalizowania techniki we wszelkich ćwiczeniach, bo możliwe, że dochodzi do dyslokacji stawu ramiennego. Ściągasz łopatki w retrakcje?

Staram się zachowywać technikę, ale pewne rzeczy wykonuję automatycznie, bez myślenia o tym. Zwrócę szczególną uwagę na kolejnym treningu.


Zmieniony przez - Robirat w dniu 2018-02-09 13:09:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Najczęściej problem nie leży w jednej rzeczy z reguły jakieś wady postawy bądź braki w mobilności nakładają się z nie do końca dobrą techniką wykonania.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 52
Tutaj zdjęcie co do "postawy" nie wiem czy jest ok, zrobić tak żeby było widać również całe nogi? Jakiś inny kąt czy jest ok?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Może być faktycznie coś w okolicach barków nie tak widać, że łopatki nieco odstają. Choć widziałem "gorsze" sylwetki i nie było problemów z barkami choć to indywidualna sprawa. Warto by było się przejść do fizjo

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aeroby, a zrzucanie wagi

Następny temat

Redukcja

WHEY premium