SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

'Pierożki' graham z nadzieniem szpinakowo-twarożkowym

temat działu:

Kuchnia SFD

Ilość wyświetleń tematu: 3830

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 500 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4728
Witam,
ostatnio z moich eksperymentów kulinarnych powstały 'pierożki' (może bardziej uszka?:) podzielę się więc przepisem,może okaże się przydatny no,to jedziemy.

Ciasto:
-potrzebujemy mąki graham (mysle,ze zdatne beda tez zmielone owsiane)3-4 łyżki
-otręby(ja użyłam żytnich) 2 łyżki
-wrzątek.
*suche składniki mieszamy ze sobą,dodajemy do nich wrzątek, ma nam powstać gęsta masa, mniej wiecej tak powinna się trzymać:



-uzyskane ciasto wrzucamy na jakieś 10-15min do lodówki,aby stężało.
I w tym czasie zajmujemy się farszem.

Farsz:
-szpinak
-twaróg
-odrobina mleka
*szpinak wrzucamy na rozgrzaną suchą patelnię,dusimy pod przykryciem,aż zmięknie.
w międzyczasie rozdrabniamy twaróg i dodajemy do niego mleka(nie przesadzać z ilością,żeby nie wyszła breja ),aby był bardziej gładki. Następnie dodajemy twarożek do szpinaku i ulubione przyprawy,polecam czosnek i pieprz kolorowy. Dusimy jeszcze kilka minut na malym ogniu, mieszając od czasu do czasu.
.......
mamy już ciasto i farsz.
teraz formujemy z ciasta male kuleczki,rozpłaszczamy je i wrzucamy do środka trochę nadzienia,po czym zaklejamy,ja zrobiłam to w kształcie kuleczek,najlepiej się trzymały w takiej formie:



takie oto 'pierożki' [uszka..jak zwał,tak zwał]
wrzucamy do osolonego wrzątku i gotujemy 2-3minuty od momentu wyplynięcia.
Tak wyglądało u mnie gotowe danie:



Życzę powodzenia i smacznego

Zmieniony przez - -klej w dniu 2009-09-09 16:19:35

blo yo mind.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
no nareszcie Daria twoje pierożki!!! pozdrawiam, daję soga i jutro zrobię ;)

podziwiam talent i chęci!! ;)

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 500 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4728
dzieki,dzieki :)
z ciastem trzeba sie troche nakombinować,ale zawsze to jakaś rozrywka w kuchni ;)
no i długo człowiek po tym syty jest

blo yo mind.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Wyglada fajnie Tylko to nadzienie, dla mnie za zielono W sumie pewnie mozna sprobwac tez z mieskiem i feta np. prawda? Sog oczywiscie

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 500 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4728
Prawda,prawda,można tam jakiegoś zmielonego kuraka dorzucic
jestem wege,wiec nie dorzucałam,ale mojemu mężczyźnie zrobiłabym 'konkretniejszą' wersje z mięchem
dzięki śliczne

blo yo mind.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
Daria ty wegetarianką jesteś??? o k***a jagi ze mnie trep jak mogłem sie nie domyślić przeciez od tak dawna śledzę twoje dania w dziale odżywianie temat "co właśnie wcinasz" jaki ze mnie lol!!! xD

ps zazdroszcze twojemu manowi :)

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 500 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4728
haha,no..od jakiś 5 lat? :P
a jesli coś na zdjęciu wyglądało jak mięcho,to...była to soja xD
ale oporów nie mam przed zrobieniem komuś czegoś z mięsem
----
aaa..zapomniałam dodać zdjęcia farszu



o,proszę bardzo :)

Zmieniony przez - -klej w dniu 2009-09-09 19:24:52

Zmieniony przez - -klej w dniu 2009-09-09 19:25:37

blo yo mind.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94128 Napisanych postów 363965 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667697
zawsze jakaś odskocznia od kuraka i tuny.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 500 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4728
gdyby nie eksperymenty monotonia by nas zabiła

blo yo mind.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 789
to są bardziej takie pyzy :)
za***iste :P
jak zrobie i mi zasmakuje to sog gwarantowany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 500 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4728
hehe,no mam nadzieję

blo yo mind.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kotlety z jajek by Malinowa

Następny temat

Masowe Kotlety%)

WHEY premium