SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRZYKŁADOWA DIETA NA REDUKCJI

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30163

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 731 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3713
POSIŁEK1
70g płatki owsiane
10g orzechy archaidowe
10g rodzynek
10g migdałów
150g mleka chudego
40g szynki z piersi kuraka lub indyka
B 2 T 18 W 68 kcal-505

POSIŁEK 2
kura bez skóry-gotowana 120g
ryz brazowy50g
brokóły20g
kukurydza20g
orzechy 5g rodzynki 5g migdały 5 g
B 33 T 8 W 50 kcal-376

POSIŁEK 3
odżywka białkowa ok 30g ja pije sojavit85 na nic lepszego nie mam kasy ale jestem zadowolony
B 25,5 T 0,3 W 1,8 kcal 110

po treningu

POSIŁEK 4
ryz 50g
kura bez skóry gotowana 120g
kapusta kiszona 100g kcal 302

B 31 T 3 W 42

POSIŁEK 5

ser twaróg chudy 200-250g
B 49 T 1,3 W 9 kcal 248

POSIŁEK 6
odżywka białkowa

B 25,5 T 0,3 W 1,8 kcal 110

resumujac:ok 1700 kcal dieta jest dostosowana do mojej wagi a jestem na ostrej redukcji dlatego faktycznie nie ma duzo kalorii ale jest duzo białka sredni wegli i mało tłuszczu
oprocz tego omega-3 i kompleks innych witamin
4 razy dziennie zielona herbata
pozdrawiam!!!!!!!!!!

http://www.sfd.pl/temat274664/  końcowka redukcji by rike

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Dieta jest podstawą sukcesu. Nie tylko w kształtowaniu sylwetki, ale w zasadzie bez względu na cel, czy dyscyplinę sportu. Przekonał się o tym w zasadzie każdy, to próbował jeść byle co i zmienić swoją sylwetkę. Niestety z reguły na gorsze. Dlatego też tak bardzo istotne jest to, co jem i w jakich ilościach. Ilość kalorii, makroskładników, czyli białek, tłuszczów i węglowodanów, dostarczenie odpowiedniej ilości witamin, składników mineralnych, czy innych nutraceutyków ma niezmiernie istotne znaczenie.

W Twoim przypadku ciężko jest cokolwiek oceniać. Aby ocenić czyjąś dietę, należy znać podstawowe informacje o tej osobie. Ty niestety nie napisałeś nic na ten temat. Dlatego też sugeruję wypełnić ankietę działu, gdzie zawarte są wszelkie, istotne informacje na Twój temat: https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html. Poza tym dietę do oceny należy wrzucać według opisu w regulaminie działu. Jest on podany w tym samym linku co ankieta.

W rozpisce, którą wrzuciłeś, ocenić można jedynie źródła pożywienia i ich jakość. Bez wątpienia w diecie wyeliminować warto:

- orzechy ziemne,
- suszone owoce,
- wędliny,
- soja.

Ekonomicznie masz koncentrat białka serwatkowego Allnutrition Whey Protein. Niewiele drożej niż białko sojowe.

Ilości kcal w Twojej diecie są za małe nawet dla kobiety. Mogą one wpłynąć negatywnie na metabolizm i gospodarkę hormonalną. Redukcja tkanki tłuszczowej nie polega na głodzeniu się. Sugeruję zapoznać się z podstawami diety zbilansowanej: https://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 731 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3713
i co sadzita moze byc taka dietka??????????????

http://www.sfd.pl/temat274664/  końcowka redukcji by rike

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1132
za malo masz tluszczy, brak bialka w 1 posilku - wyrzuc ta szynke a daj troche twarogu.

masz za duzy deficyt kalori. 1700kcal to za malo, skoro wazysz 81kg. chyba ze nie masz zamiaru wogole cwiczyc? Dorzuc jeszcze 300kcal, najprawdopodobniej dadza tyle tluszcze, ktorych u Ciebie brakuje.

pozdro

sempre e solo forza Lazio!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 731 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3713
jak za mało białka prawie 30 g to mało nie moge jesc tylko nabiału troche szynki tez trza amac tłuszczu mało bo jestem na redukcji i to na mnie dobrze działa

http://www.sfd.pl/temat274664/  końcowka redukcji by rike

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1132
nie napisalem, ze masz za malo bialka w ogole. ogolnie ilosc jest ok, ale...
po prostu brakuje go w pierwszym posilku. co to sa 2g bialka? to nic.
zjedz na kolacje troche mniej twarogu, a czesc tego przenies na sniadanie
bialko musi byc w kazdy posilku.

a tluszcze? lacznie masz 33g. za malo!
maja one tez duze znaczenie. poczytaj o tym.

sempre e solo forza Lazio!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 931 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14292
Bardzo niskie zapotrzebowanie jak na twoją wagę, powinieneś jeść PRZYNAJMNIEJ 2300 kalorii na redukcji(zakładając, że ćwiczysz siłowo 3-4 w tyg i masz lightową prace). 2g białka/kg, 1g tłuszczy/kg reszta w węglowodany.

Zmieniony przez - chudzio w dniu 2006-05-23 21:16:33

"Life is full of compromises."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 731 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3713
na logike przy sniadanku mam wiecej niz 2 tylko mi sie cyfry pod upczyły
to co powinienem dodac zdrowe tłuszcze?
a poza tematem ile jak bede jechał na mase tłuszczu na kg?

http://www.sfd.pl/temat274664/  końcowka redukcji by rike

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1266 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11944
chudzio - a jeśli nie ma się treningów siłowych z powodu urazu nadgarstka? Ja z rana biegam na czczo 6 dni w tygodniu i popołudniu po 3 posiłku przed treningowym mam aeroby. Moja dieta wynosi 2300kcal to nie za duzo?

białko 203g
tłuszcze 84g
węgle 214g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 931 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14292
rikenson - dodajesz tłuszcze ze źródeł jednonienasyconych(oliwa z oliwek,orzechy, olej lniany itp.). Na masie zwiększyłbyś węgle.

peps-zapotrzebowanie masz mieć takie, żeby max 20% deficytu wytworzyć dziennie w skutek treningu i żywienia(jeżeli mówimy o diecie zbilansowanej) - tak w uproszczeniu, bo różne deficyty stosuje się przy różnych poziomach %bf i przy niektórych systemach dietetyczno-treningowych.

Zmieniony przez - chudzio w dniu 2006-05-23 21:47:44

"Life is full of compromises."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1266 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11944
no ja mam diete redukcyjną sam ją oceniałeś i napisałeś że gitara niestety uraz nadgarstka uniemozliwia mi powrót na siłownie przez następne 15 miesiecy ( operacja ) shit :-/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 114 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348
Ej panowie czym mozna zastąpić odrzywkę białkową ???
Bo ważę podobnie i wydaje mi sie ta dieta dobra tez jest dla mnie, a nie mam kasy na białko ;/ . . .
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening ?

Następny temat

Plusz

WHEY premium