SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

(L)O MAMO !!!!! -pociążowe zmagania z kg-Militia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13603

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2367
Postanowiłam założyć nowy dziennik bo po pierwsze w starym zrobił się bałagan i tak naprawdę już nie wiem sama o co w nim chodzi, a po drugie skoro mam nowe-stare cele to i nowe miejsce sie przyda :)

Dzieciątko urodziłam 17.09 czyli nie dawno poród odbył sie przez cesarskie cięcie więc po porodzie wracałam do formy dłużej niż zamierzałam , ale rana się zagoiła i ćwiczyć mozna :)

W planach mam chodzić na siłownię 2x w tyg więcej nie dam rady 1x w tyg bede trenowała w domu, aha i 1x na tydz basen

Karmie piersią wiec mam nadzieje że kg jakos zlecą chociaz póki co stoja

No to od początku:)
Płeć : Kobieta

Wiek : 28

Waga : 64,7

Wzrost : 164

Cel treningowy : redukcja i ujędrnienie

Staż treningowy na słowni : yyy no jakis tam jest, przed ciążą 6 miesięcy na siłowni , a wcześniej przez ok 1,5 r zajęcia magic-bar

Uprawiane inne sporty : każda forma ruchu na jaką znajde czas w planach basen raz w tyg

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : w domu sztanga łamana 6 kg, 2 talerze po 5 kg, hantle 1,5 kg, skakanka

Dieta : zbilansowana założyłam w dzien treningowy 1700 w nie treningowy 1500-1600

Obwód klatki : duży

Obwód ramienia : 29

Obwód talii : 77

Obwód uda : 59

Obwód łydki : 38

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie wiem

Stan zdrowia : dobry

Stosowane wcześniej diety :montignac faza I ok roku bo bałam sie wejść w II


Jutro ide na siłownię i nie wiem jeszcze jak i co będe robiła muszę jeszcze poszukać , ale skłaniam sie ku :

Trening A.
A. Przysiad
B1. wyciskanie sztangi skos gora
B2 przyciaganie drazka dolnego siedzac do klatki
C1. prostowanie nog w siedzeniu
C2 wznosy z opadu
D. plank (1x ile dasz rade utrzymac)

Trening B.
A. Martwy ciag
B1. Wyciskanie sztangi stojac
B2. sciaganie drazka gornego do klatki szeroko z nachwytem
C1. wypady
C2. uginanie nog lezac
D. pompki 1 seria na maksymalna ilosc powtorzen"

pozdrawiam pa :)

Zmieniony przez - militia w dniu 2010-11-30 19:51:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym przy karmieniu zrobił bilans zerowy. A nade wszystko zwróciłbym jednak uwagę na dobrze zbilansowane posiłki. Przy karmieniu i tak Ci zejdzie sporo, po to masz rezerwę energetyczną by się jej pozbyć w razie niedoborów zwłaszcza przy karmieniu. Więc kalorii nie tnij a zadbaj o ich jakość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć

Po co ten ujemny bilans? Karmisz piersią, powinnaś odżywiać się zdrowo, niczego nie powinno w diecie brakować. Pamiętaj o tym, że na produkcję mleka organizm kobiety zużywa 500-700kcal każdego dnia.

Musisz też zdawac sobie sprawę z tego, że organizm kobiety robi wszystko, aby mleko było pełnowartościowe. Jeśli któregoś składnika nie dostanie w pożywieniu, zużyje własne zasoby, np. bez wahania sięgnie po wapń z kości.

Więc tak jak już Morales napisał: dbaj o to, żeby posiłki były czyste i urozmaicowne.

Ile czasu minęło od porodu?

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2010-11-30 20:44:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2367
Witaj Morales :) Ja jakoś nie specjalnie tne te kalorie po prostu jak wpisałam mój jadłospis w dziennik posiłków to pokazało własnie w okolicach 1500

Witaj Martucca :) od porodu minęło 2,5 miesiąca i przez ten czas nie spadło mi ani pół grama waga stoi jak zaklęta , fakt ze mało ćwiczyłam bo jednak rana mnie pobolewała ale starałam sie jeść ok 5 posiłków dziennie bez świństw, jedynym grzechem były pistacje , duuuuzo pistacji :/

Od jutra wpisuje posiłki i treningi a teraz mykam do małej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
rob jak chcesz, ty stracisz będziesz chudla ze swoich miesni by produkować odpowiednia ilosc białka, ze swoich kosci by dostarczyc dziecku odpowiednia ilosc wapnia, rozłożysz jeszcze troche swoich "wnętrzności" jak zabraknie z pozywienia.

Wyrazilam swoje zdanie, to teraz powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2367
Dzisiejsze jedzonko wygladało tak :

1. Omlet :
2Jaja kurze całe
2Białko jaja kurzego
20 g Słonecznik, nasiona
20 g Dynia, pestki
15 g Płatki owsiane

Trening

2. Ser twarogowy chudy
Gruszka

3. Spagetti z pulpecikami:
Makaron pełnoziarnisty durum
Wołowina klasa II
Mąka pszenna, typ 2000
20 g Orzechy laskowe

4. 3 kanapki żytnie wasa
40 g Ser, Gouda tłusty
180 g sałatki jarzynowej

5. Ser twarogowy chudy 100-150 g z łyzka oleju lnianego lub z dynią

Jesli chodzi o ilość warzyw to ogólnie zjadłam 450 g brakuł, garść kiełków , poza tym woda z imbirem i miodem do picia bo coś mnie pobolewa gardło

A teraz uwaga mój trening
Wszystkiego było po 3 serie
1. przysiad 8kg 14/14/14
2. wyciskanie sztangi 12 kg 8/8/8
3.przyciąganie linki dolnej do klatki stojąc w bramce 15 kg 8/8/8
4. wznosy z opadu 3 kg 8/8/8
5. przyciąganie drążka do karku 10 kg 8/8/8
6. unoszenie nóg do brzucha ( nogi w powietrzu plecy i ramiona oparte o takie cos ja to umiem wytłumaczyć

15 min na rowerku nie dałam rady więcej aaaa rozgrzewałam sie 5 min na orbiterku

Ogólnie fajnie mi sie ćwiczyło itp ale mam ważenie że wszystko robiłam źle bo nic mnie nie boli :( kolejny raz ide w piątek plisss napiszcie mi jakis plan ćwiczeń !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1407 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8240
militia a zajrzyj do mnie ja robię od Obli trening na piłce!! Albo od razu zajrzyj do Obli to sobie coś wybierzesz ja myślę że na początek to jest super:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2367
A zajrzałam do ciebie i do obli i ... no cóż nie rozumiem o co chodzi z tym łączeniem w pary :/ czy chodzi o to że najpierw robie 1a i 1b pozniej wracam do 1a i robię 2a itd ??
Nic to najwyżej jutro zrobię trening b i zobaczymy

Moja miseczka dziś dzień nietreningowy:
1.płatki owsiane 40g+40g pestki dyni + 300 ml mleka i kiełki lucerny
2. 1/2 bułki pełnoziarnistej 2 plasterki sera żółtego , 4 plastry wedliny drobiowej sałata i pomidor
3. wczorajsze klopsy + 450 g warzyw na patelnie
4. duszona golonka z indyka + kielki sałata i pomidor

wIEM Że mało tych posiłków ale były naprawde obfite - szczególnie klopsy po prostu nie miałam jak zjeść więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2367
Dzisiejsze jedzonko
1.2 jajka grahamka pomidor ser zółty kiełki
TRENING
2. 100 g sera białego gruszka jabłko
3. 300 g halibuta - połowa w jajku i mace pszennej 2000 , a połowa w jajku brokuły
4. bułka zytnia pełne ziarno sałata ser zółty szynka
Gdzieś tam pomiędzy dynia i laskowe

Trening

1.Mc 9 kg 3 x 8 powtórzeń
2.wyciskanie sztangi stojąc 9kg 3x 8 powtórzen
3.wypady 9 kg 3x 8 powtorzen
4.przysiad plie 9 kg 3x 12 powtórzen
5.wyciskanie francuskie 5 kg 3x 10 powtórzeń
6.pompki damskie 10 powtórzeń
Wiem że miał być trening B ale nie miałam dostepu do siłowni tzn byłam w klubie ale siłownia była zajęta przez jakąś gr studentów mająca testy itp więc w sali do spiningu ćwiczyłam z tym co sobie przytargałam z sali fitness ale zawsze to był trening co nie ;)
rower 15 min
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3685 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31715
Cześć mamuśka teraz ja Cię będę podglądać

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2367
NO zapraszam Faluś zapraszam ;) podglądaj ile dusza zapragnie i powiedz no moja droga kiedy znowu ruszasz z dziennikiem??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plany. Dobry start na nowy rok plus Foto.

Następny temat

Plan na masę do oceny

WHEY premium