SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Krewetki na ostro z szynką"

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4615

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Coś dla Krewetkowych smakoszy takich jak ja...

Składniki:
- 24 duże krewetki
- 4 pomidory
- 4 plastry szynki
- 6 młodych cebulek
- 1/2 pęczka pietruszki
- 1 łyżeczka chili w proszku
- 1 ząbek czosnku
- oliwa z oliwek
- pieprz i sól

Przygotowanie:
Sos - Obrać i posiekaj czosnek i cebulę. Pomidory wrzucić na 30 sekund do gorącej wody i obrać ze skórki, na następnie pokroić w kostkę. Szynkę pokroić w paski. Rozgrzać łyżkę oliwy w patelni i zeszklić na niej cebulę. Dodać szynkę i czosnek na patelnie, mieszając przez kilka minut. Dodać pomidory i szczyptę chili i smażyć ~ 4 minuty. Doprawić pieprzem i solą.
Krewetki - Rozgrzać na patelni łyżkę oliwy z oliwek i wrzucić na nią obrane krewetki. Smażyć 2-3 minuty, aż sie zarumienią. Pod koniec dodać pieprzu.

Wszystko razem mieszać na jednej patelni. Jeśli sos wyjdzie zbyt kwaśny, można dodać łyżkę cukru lub miodu.

Źródło: Men's Health Styczeń-Luty 2009.
(Wielu jest uprzedzonych co do Magazynu ze względu na komercyjne treningi. Ale co do posiłków raczej nikt nie ma zastrzeżeń. Smaczego!)

Zmieniony przez - donJAZYResko w dniu 2009-01-26 20:56:24

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 102
w men's health rzeczywiście mają dobre posiłki czego akurat nie można powiedzieć o planach treningowych - to fakt. sam osobiście nie kupuje tego magazynu ale dobrze że akurat ktoś wystawia z niego dobre posiłki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
zdjecie masz 2 dni albo temat leci

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17026 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105050
myślę że spróbuje bo lubię krewetki ale ciężko u nas znaleźć dobre i duże z pancerzem a jak juz sie znajdą to cena z kosmosu

sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam prosbe, wrzuc ten "komercyjny" trening do PSOS

Bom ciekaw niezmiernie

Zmieniony przez - Grassmaste w dniu 2009-01-26 22:42:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
B-50:
Mam problem ze zrzuceniem zdjęć z karty na dysk...więc wszystkie zdjęcia chyba się pójdą ... .
strefab4:
Cena z kosmosu, a krewetki małe...jak się poszuka to można trafić w markecie...
Grassmaste:
Nie warto... Naprawdę. Jak będziesz miał okazję to sam sprawdź na żywca...

Jeśli ktoś przyrządzi to danie i dołączy zdjęcie, otrzyma głos. Pozdro! Ostatnio nie mam czasu na gotowanie, a co dopiero wybrać sie do rybnego...

Zmieniony przez - donJAZYResko w dniu 2009-02-01 11:58:44

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Batoniki białkowe

Następny temat

Makaron z łososiem i szpinakiem w 10 minut

WHEY premium