sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Trening w domu

Dodaj odpowiedź

_Kompaktowa_ mini siłownia

Wysłana -
Czołem,

Szukam kompaktowej mini-siłowni dla syna (15 lat, ale i ojciec pewno też skorzysta ;). Nie ma za dużo miejsca w pokoju, więc zapewne będzie to ławeczka + sztanga oraz osobno stojak na ciężary. Poza tym zamontuję mu drążek do podciągania (do ściany).

Treningi amatorskie.

Co możecie polecić (budżetowo - średnia półka) laikowi?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Napiszę Ci co ja bym zakupił gdybym składał siłownię. Nie ukrywam że mam w piwnicy (podobną) ale idąc po kosztach i być zadowolonym to:

Podstawa to hantle - regulowane (zawsze można dokupić talerze) Kilka gryfików aby za bardzo nie machać talerzami - w pewnym momencie robi się to uciążliwe.
Stojaki - nie muszą być jakieś ekstra drogie. Wystarczą podstawowe - tak aby po wysunięciu można wziąć sztangę na barki i zrobić przysiady
Drążek do podciągania - to już sam napisałeś, ale dodam od siebie że za 20 pln można zrobić do niego wyciąg górny - kupić w sklepie metalowym linkę stalową w oplocie pcv, 2 karabińczyki, 4 blokady do linki, 2 ucha do linki (miejsce gdzie będziesz mocował karabińczyk), 1 pręt dłuższy (później przytniesz) jakąś podkładkę śrubę samokontrującą i kółko do wkręcenia na ten pręt (na pręt będziesz nakładał obciążenia a do tego ucha nakręcanego na niego zapinał będziesz karabińczyk) - wyciąg górny zrobiony za grosze. Uchwytów nie musisz kupować bóg wie jakich - ja zrobiłem płaski z kija po miotle - przycięty oczywiście :). Plecy będą robione na drążku, a tricepsy na wyciągu górnym, oraz rozciąganie najszerszego też, ściąganie jednorącz etc.
Ławka - nie musi być nowa - ważne aby była stabilna i z profili min 40x40 / skośna - z czasem rozwijania ćwiczeń ławkę będzie można zmienić na masywniejszą. Nie może też być zintegrowana ze stojakami. Może być bez prasy, oraz bez buterfilya - są to zbędne rzeczy.
Drążek prosty - tu optymalnie będzie 180 cm - nie musi być gwintowany na końcach - wkurzające jest każdorazowe odkręcanie i przykręcanie nakrętek. Najlepiej aby końce były gładkie - dokupić sprężyny zabezpieczające i można przyjemnie ćwiczyć.
Kółko rehabilitacyjne - brzuszki - najlepsze chyba urządzenie do robienia brzuchów, choć niepozorne i komicznie tanie.
Później dokupić poręcze do DIPS'ów i siłownia domowa jak znalazł.
Co nie potrzebne:
Modlitewnik - podnosisz oparcie ławki do góry, stajesz za nią i masz "modlitewnik" jednorącz :)
Wyciąg dolny - nie jest to niezbędne do ćwiczenia - równie dobrze możesz położyć się na oparciu od ławki i podnosić hantle do góry czy tam gryf z obciążeniem
Brama - fajny "gadżet" jednak nie jest on niezbędny.

Chyba wszystko.

Zmieniony przez - _det w dniu 2017-05-30 12:00:19
Wysłana -
Dzięki za wskazania.

Bramy i wyciągi odpadają (to mały stosunkowo pokój, ściany/sufity z płyt K-G). Ale reszta, czyli ławeczka, hantle, gryf, stojak tak :)

Jaką markę polecasz jako rozsądną cenowo ale dobrą jakościowo?

Wojtek

Zmieniony przez - wojtas696 w dniu 2017-05-30 15:33:51
Wysłana -
Osobiście mam jakąś używaną starą ławkę z byłej siłowni (biała obszyta jakimś wytrzymałym materiałem - mono eksploatowana a stabilna i mocna). Wiele osób poleca sprawdzone Marbo lub Keltona - jednak celował bym w używane (zawsze taniej) a to się nie rozleci - nie zużyję, ewentualnie śruby można w markecie kupić i wymienić :) Jeśli chodzi o stojaki - byle by miały szeroką podstawę - będą pewniej stały podczas odkładania sztangi. Hantle oraz obciążenia również mogą być używane - zwracaj jedynie uwagę na średnicę otworów oraz średnicę gryfu - niby niektóre mają 2 mm różnicy, ale już nie będzie pasowało.
Nie kupuj przypadkiem hantli "betonowych" z piaskiem - najtańsze na popularnym portalu aukcyjnym. Po pewnym czasie zaczną się sypać, a żeliwo to żeliwo. Później gdyby się "odwidziało" ćwiczenie to można sprzedać z niewielką ewentualnie stratą. Na sprzęt sportowy zawsze będzie popyt :)

Zmieniony przez - _det w dniu 2017-05-30 20:00:13
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź