SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

_Kompaktowa_ mini siłownia

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 23
Czołem,

Szukam kompaktowej mini-siłowni dla syna (15 lat, ale i ojciec pewno też skorzysta ;). Nie ma za dużo miejsca w pokoju, więc zapewne będzie to ławeczka + sztanga oraz osobno stojak na ciężary. Poza tym zamontuję mu drążek do podciągania (do ściany).

Treningi amatorskie.

Co możecie polecić (budżetowo - średnia półka) laikowi?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 25 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1323
Napiszę Ci co ja bym zakupił gdybym składał siłownię. Nie ukrywam że mam w piwnicy (podobną) ale idąc po kosztach i być zadowolonym to:

Podstawa to hantle - regulowane (zawsze można dokupić talerze) Kilka gryfików aby za bardzo nie machać talerzami - w pewnym momencie robi się to uciążliwe.
Stojaki - nie muszą być jakieś ekstra drogie. Wystarczą podstawowe - tak aby po wysunięciu można wziąć sztangę na barki i zrobić przysiady
Drążek do podciągania - to już sam napisałeś, ale dodam od siebie że za 20 pln można zrobić do niego wyciąg górny - kupić w sklepie metalowym linkę stalową w oplocie pcv, 2 karabińczyki, 4 blokady do linki, 2 ucha do linki (miejsce gdzie będziesz mocował karabińczyk), 1 pręt dłuższy (później przytniesz) jakąś podkładkę śrubę samokontrującą i kółko do wkręcenia na ten pręt (na pręt będziesz nakładał obciążenia a do tego ucha nakręcanego na niego zapinał będziesz karabińczyk) - wyciąg górny zrobiony za grosze. Uchwytów nie musisz kupować bóg wie jakich - ja zrobiłem płaski z kija po miotle - przycięty oczywiście :). Plecy będą robione na drążku, a tricepsy na wyciągu górnym, oraz rozciąganie najszerszego też, ściąganie jednorącz etc.
Ławka - nie musi być nowa - ważne aby była stabilna i z profili min 40x40 / skośna - z czasem rozwijania ćwiczeń ławkę będzie można zmienić na masywniejszą. Nie może też być zintegrowana ze stojakami. Może być bez prasy, oraz bez buterfilya - są to zbędne rzeczy.
Drążek prosty - tu optymalnie będzie 180 cm - nie musi być gwintowany na końcach - wkurzające jest każdorazowe odkręcanie i przykręcanie nakrętek. Najlepiej aby końce były gładkie - dokupić sprężyny zabezpieczające i można przyjemnie ćwiczyć.
Kółko rehabilitacyjne - brzuszki - najlepsze chyba urządzenie do robienia brzuchów, choć niepozorne i komicznie tanie.
Później dokupić poręcze do DIPS'ów i siłownia domowa jak znalazł.
Co nie potrzebne:
Modlitewnik - podnosisz oparcie ławki do góry, stajesz za nią i masz "modlitewnik" jednorącz :)
Wyciąg dolny - nie jest to niezbędne do ćwiczenia - równie dobrze możesz położyć się na oparciu od ławki i podnosić hantle do góry czy tam gryf z obciążeniem
Brama - fajny "gadżet" jednak nie jest on niezbędny.

Chyba wszystko.


Zmieniony przez - _det w dniu 2017-05-30 12:00:19

Shut The f*** Up And Train!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 23
Dzięki za wskazania.

Bramy i wyciągi odpadają (to mały stosunkowo pokój, ściany/sufity z płyt K-G). Ale reszta, czyli ławeczka, hantle, gryf, stojak tak :)

Jaką markę polecasz jako rozsądną cenowo ale dobrą jakościowo?

Wojtek


Zmieniony przez - wojtas696 w dniu 2017-05-30 15:33:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 25 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1323
Osobiście mam jakąś używaną starą ławkę z byłej siłowni (biała obszyta jakimś wytrzymałym materiałem - mono eksploatowana a stabilna i mocna). Wiele osób poleca sprawdzone Marbo lub Keltona - jednak celował bym w używane (zawsze taniej) a to się nie rozleci - nie zużyję, ewentualnie śruby można w markecie kupić i wymienić :) Jeśli chodzi o stojaki - byle by miały szeroką podstawę - będą pewniej stały podczas odkładania sztangi. Hantle oraz obciążenia również mogą być używane - zwracaj jedynie uwagę na średnicę otworów oraz średnicę gryfu - niby niektóre mają 2 mm różnicy, ale już nie będzie pasowało.
Nie kupuj przypadkiem hantli "betonowych" z piaskiem - najtańsze na popularnym portalu aukcyjnym. Po pewnym czasie zaczną się sypać, a żeliwo to żeliwo. Później gdyby się "odwidziało" ćwiczenie to można sprzedać z niewielką ewentualnie stratą. Na sprzęt sportowy zawsze będzie popyt :)



Zmieniony przez - _det w dniu 2017-05-30 20:00:13

Shut The f*** Up And Train!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drążek do podciągania montowany do wąskiego słupa

Wiecej