SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Kolano skoczka" Prosze o jakieś rady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6928

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Witam. Od dość dawna już, borykam się z tzw. "Kolanem skoczka"
Niestety przypadłość ta złapała mnie w obydwóch kolanach, z tym że w lewym jest bardziej zaawansowane stadium niż w przypadku prawego kolana.

Zrobiłem oczywiście USG kolan i dowiedziałem się że:

Lewe kolano:

1. Zachyłek nadrzepkowy - niepowiększony
2. Aparat wyprostny - Zmiany bliższego odcinka więzadła rzepki o charakterze "kolana skoczka" w stadium zapalnym (początkowym). Zmiany w postaci umiarkowanego pogrubienia PT, obrzęku i znacznego przekrwienia obejmują 15mm proksymalne PT, na przekroju poprzecznym - około 40% włókien. Nie stwierdzono typowych dla stadium zaawansowanego choroby zwyrodnieniowych ognisk bez strukturalnych w przyczepie PT, czy też ogniskowych uszkodzeń, nadżerek na wierzchołku rzepki.

Dodatkowo widoczny niewielki odczyn włóknisty i zapalny okolicznej części ciała tłuszczowego Hoffy.

3. Przedział przyśrodkowy - prawidłowy
4. Przedział boczny - prawidłowy

Prawe kolano:

1. Zachyłek nadrzepkowy - niepowiększony
2. Aparat wyprostny - Subtelne zmiany bliższego odcinka więzadła rzepki o charakterze "kolana skoczka" w stadium zapalnym (początkowym). W obrazie sonograficznym uwidoczniono wyłącznie przekrwienie przyczepu PT, bez jego pogrubienia, obrzęku. Nie stwierdzono żadnych innych dodatkowych zmian sugerujących wyższy stopień zaawansowania entezopatii.
3. Przedział przyśrodkowy - prawidłowy
4. Przedział boczny - prawidłowy

Proszę o pomoc, podanie ewentualnych ćwiczeń, które pomogły by mi, pozbyć się tego DZIADOSTWA
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 150 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1381
Jak to (kolano skoczka) nabyłeś i co Cię boli, bo zamieściłeś tylko analize usg?
Doradzić Ci tylko mogę z własnego doświadczenia: nie przeciążanie kolan, okłady z lodu ( ja mam taki woreczek żelowy co go zamrażam ), oraz możesz smarować Fastum. Mi pomogły zabiegi rehabilitacyjne (tj. jonoforeza, diodynamik, krioterapia, magnetronik, laser).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Boli oczywiście pod rzepką, kłucie igłą jak by (zresztą jak ktoś miał stycznośc z owa kontuzja, to wie o co chodzi), uczucie ciężkości, "pełności" kolan. Narazie wykonuje cwiczenia, które polecił mi rehabilitant. Rozciąganie i wzmacnianie mięśnia czworogłowego. Zaczełem robic lekkie przysiady, ale nie wiem czy jest to wskazane
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Rehabilitant zalecił przysiady? Jeśli tak, to po co pytasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 668 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18459
ema kolego sluchaj lepiej zeby lekarz zrobil ci tzw GPS jest to zabieg polegajacy na wstrzyknieciu w wiezadlo pobranej i odwirowanej krwi. idz do dobrego specjalisty od kolan. powinien ci to zrobic. a to co ci lekarz kaze wzmaciac i rozciagac to sie robi ze tak powiem profilaktycznie zeby zapobiec kolanowi skoczka

'Kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstością padania'

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

;((((( i co teraz??

Następny temat

Potzebuje porady

WHEY premium