SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

'Gruby' problem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 926

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19

Waga

115 po redukcji z 135

Wzrost

183

Cel treningowy

Zejść poniżej 100kg

Staż treningowy na siłowni

3 amatorskie miechy

Uprawiane inne sporty

FBW

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia, full wypas

Dieta

Jedzenie do 2k/dzień

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Nadciśnienie, spowodowane byciem grubą świnią

Zażywane suplementy

WHEY WPC, witaminki, tran, TREC Clenburexin

Ostatnio przerabiany plan

FBW Sakera

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Martwy 50, ławka 30, biceps 7.5, (Wartości podawane wliczając gryf) Przysiadu nie robiłem, ponieważ mam z nim problem nawet bez obciążenia. Przysiady robię na suwnicy z obciążeniem 50kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1495
Zapytam najprościej jak potrafię, gdyż zazwyczaj nazbyt się rozpisuje.
Chcę zacząć biegać lecz z powodu wagi po 500 metrach nie wystarcza mi tlenu i mam ból serca spowodowany chyba mocnym i szybkim biciem. Może to być bariera strachu że coś się może stać, dlatego pytam - Czy to normalne wśród grubasków i osób nie doświadczonych? mam to pokonać, i biec mimo to?

Mam jeszcze jedno pytanie, gdyż pracuję po 16 godzin na 'stołku'. Mam możliwość robienia sobie cogodzinnej przerwy, na których najchętniej zrobiłbym jakieś ćwiczenia fizyczne. Robiłem przysiady, lecz z moją wagą kolana troszkę nie chcą współpracować. Macie pomysły na jakąś alternatywę czy próbować po męsku z tymi przysiadami?

Nadmienię jednak dla ludzi którym się nie chciało czytać specyfikacji że po utracie 20kg mam na wadze 115.
Aby podkreślić tragizm sytuacji, zamieszczam sylwetkę w załączniku - jednak proszę osoby o delikatnych nerwach, aby tego nie oglądały. (serio)




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
witaj, przede wszystkim z tak sporą nadwaga nie powinienes biegac, nie jest to wskazane nie tylko ze wzgledu na prace serca, ale glownie stawow, ktore musza dzwigac spory zapas energii. 10kg nadwagi, to okolo 70kg kompresji na staw wiecej, podczas uderzenia stopy o podloze, wiec latwo mozna obliczyc, jakim przeciazeniom poddac chcesz swoje kolana, biodra, lepsza opcja beda dlugie marsze na start,

badanie kardiologiczne wskazane

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Z tego co piszesz oraz z ankiety, którą wypełniłeś proponuję wejść na bilans 0 i wprowadzić trening FBW 3 x tyg, bazujący na podstawowych ćwiczeniach (siady, ciągi, wiosła, wyciskania)kalorie ucinaj delikatnie wraz ze spadkiem wagi. Bieganie na razie odpuść. Przysiady na suwnicy zastąp zwykłymi, nawet z samą sztangą bez obciążenia. Bieganie przy takiej wadze wbrew pozorom rozwali stawy szybciej niż przysiad. Nad wprowadzeniem dodatkowej aktywności w postaci biegania zastanów się po zredukowaniu smalcu do poziomu poniżej 100 kg. Najważniejsza jednak będzie dieta i to właśnie od niej zacznij przygotowania. Mniej niż 2000 kcal tak jak jadłeś do tej pory, przy Twojej masie to zdecydowanie za mało. Odwiedź dział odżywianie tam uzyskasz konkretną pomoc w zakresie diety.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czym zastąpić martwy ciąg?

Następny temat

Ćwiczenia na redukcję

WHEY premium