SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik Treningowy Iron Horse Series - mrocznyy

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10693

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 878 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38975
Na wstępie chciałbym podziękować firmie IHS za możliwość poprowadzenia dziennika w ich dziale. Postaram się sprostać wymaganiom oraz liczę na udaną współpracę
Nazywam się Kamil mam 23 lata jestem studentem wychowania fizycznego . Jak to student ów kierunku wiadomo, sporo zajęć ogólnorozwojowych. Na dziś dzień ćwiczę na siłowni , trenuję gimnastykę oraz pływam. Są to główne zajęcia jeżeli chodzi o aspekt fizyczny. Do tego dochodzą zajęcia praktyczne na uczelni - ale to swoją drogą.
Cele treningowe:
Głównym celem moich treningów jest ogólno rozwój ciała , uzyskanie jak największej siły w przełożeniu na kg masy ciała. Amatorsko ćwiczę gimnastykę przy wsparciu treningu siłowego.
Wygląd nie jest moim priorytetem , chociaż jako skutek uboczny jego poprawa mile widziana. Przy odpowiednim odżywianiu i treningu jest to do osiągnięcia.


Po tygodniowej przerwie wracam do treningów. Po zakończeniu wcześniejszego okresu treningowego czas na małe zmiany. Wcześniejsze 7 tygodnie treningu siłowego opierały się na sostunkowo dużym przedziale powtórzeń( w celu przygotowania/podbudowy do tego planu) , teraz będę starał się dodawać kg na rzecz powtórzeń. Cykl treningowy zamierzam pociągnąć 10 tygodni. Przy dobrym odżywaniu/regeneracji jest to w moim zasięgu. Zobaczymy jak będzie szło w trakcie.
Zaznaczam , że w ćwiczeniach przysiad i Mc będzie trochę inaczej , z uwagi na operację kolana ,która miała miejsce w czerwcu. Także nie można szaleć w tym temacie.

Odnośnie progresji ciężaru , zamierzam dodawać po 2,5 kg/5kg w poszczególnych ćwiczeniach. Wiadomo pierwszy tydzień na przełamanie lodów , a dalej lecimy z zaniżonego pułapu. Z początku będą to 4 treningi siłowe w tygodniu , po około 3 tygodniach przejdę do 5 treningów siłowych. Doliczyć do tego trzeba doliczyć około 3 treningi wydolnościowe ( basen / bieganie)

Trening: początek 2 x trening na siłowni + 2x trening gimnastyki
Poniedziałek:
Pompki poręcze 5x5
Podciąganie ( pełne) 5x5
Przysiady 5x10
Uginanie RR sztangą 3x10
Unoszenie kolan w zwisie na drążku (+kg) 5x10

Wtorek:
Statyki: ( wszystkie ćwiczenia są w seriach na czas , np. z 10 sek przytrzymaniem)
Stanie na RR – sporo stania przed treningiem , stanie na RR wolne , przy ścianie , wąsko , szeroko , na poręczach , z podbieraniem dłoni itp. – około 20-30 min
Planche 4x
Stanie na RR 4x
L-sit 4x
+ kombinacje ( tu już jak będę dodawał , to na bieżąco w dzienniku)
Ćwiczenia dynamiczne: ( będę dodawał ciężąr)
Pompki w staniu na RR 5x
Dragon flag 5
Unoszenie NN w staniu na głowie5x

Środa: w pierwszych tygodniach będzie basen lub bieganie , później w te miejsce dodaje trening gimnastyczny na Sali gimnastycznej , na sprzęcie typu: kółka, drążek, koń, poręcze.
Czwartek: bieganie , tutaj jest około 2 h grania w piłkę, także można się ulatać (dzień wolny)

Piątek:
Wyciskanie sztangi na ławce: 5x5
Mc 5x10
Military Press 5x5
Podciąganie na drążku 3x5( nie pełne podciąganie , przygotowany program do podciągnięcia na 1 ręce, zaczynam od 3 serii 5 pwt i dalej będzie zwiększane ,ale to już na bieżąco w dzienniku)
Ćwiczenia na brzuch

Sobota:

Statyki: ( wszystkie ćwiczenia są w seriach na czas , np. z 10 sek przytrzymaniem)
Stanie na RR – sporo stania przed treningiem , stanie na RR wolne , przy ścianie , wąsko , szeroko , na poręczach , z podbieraniem dłoni itp. – około 20-30 min
Front lever 4x
Stanie na RR 4x
L-sit 4x
+kombinacje ( będę uzupełniał na bieżąco w dzienniku)
Ćwiczenia dynamiczne:
Pompki zwykłe 3x( +kg)
Podciąganie na drążku 3x5 ( nie pełne podciąganie , przygotowany program do podciągnięcia na 1 ręce, zaczynam od 3 serii 5 pwt i dalej będzie zwiększane ,ale to już na bieżąco w dzienniku)
Wykroki 5x10 + Wspięcia na palce 3x max
Zwis na drążku ( +kg) 2x na czas

Niedziela: wolne

Tak to się prezentuje. Wiadomo zmiany będę wdrążał w trakcie , o ile będzie potrzeba. Trening z pozoru może wydawać się lekki , ale do tego dochodzą serie rozgrzewkowe , intensywność treningów jest ogromna + mój tryb życia( zawsze zabiegany) mogą wpływać na niekorzyść. Postaram się temu sprostać.




Dieta zbilansowana. Ogólnie bazuję na podstawach , oczywiście niektóre składniki się wymieniają . ale to wiadomo w trakcie wszystko będzie pisane/. Wiadomo z całej puli węgli i białek które są niżej podane dużo idzie przed i po treningu. Warzywa i owoce w sporych ilościach też są ,ale nie dopisywałem. Do tego żłopie sporo wody , ze 3 kawy dziennie i czasami zieloną herbatkę. Napoi słodzonych nie pijam , od czasu do czasu cola zero. Dieta wychodzi około 3500 kcal. Dałem do dziennika sfd , ale coś nie idzie tego pokopiować;p Także na bieżąco będę dawał to , co jem.



Tutaj tak jak pisałem , w okresie przed świątecznym będę mógł sobie na coś pozwolić. Niestety finanse nie są moją mocną stroną. Po za tym nie jestem zagorzałym zwolennikiem prochu , wolę dołożyć do diety . W każdym razie kreatyna i jakieś podstawy zakupię

Tak to się prezentuje na dziś dzień. Także czas zacząć. Fotki poglądowe będą po tym tygodniu jak już się trochu ogarnę po tym ubogim i nie koniecznie dietetycznym tygodniu  Filmiki również będą kręcone. Jeszcze raz dziękuję za możliwość poprowadzenia dziennika , który będzie kontynuacją moich zmagań w dziale – Domowe warunki : https://www.sfd.pl/mrocznyy_dziennik_treningowy_Lafay_a_+_gymnast-t769767-s58.html.
Tym czasem piję kawkę i idę ćwiczyć. Wieczorem pierwsza wypiska z treningu. Pozdrawiam.








W pogoni za lepszej jakości życiem...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 878 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38975
ops ;) nie mam pojęcia jak wstawić te nagłówki w odpowiednim miejscu , także jak ktoś jest w stanie pomóc bym był bardzo wdzięczny :)

W pogoni za lepszej jakości życiem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
najlepiej i najprościej wrzuć sobie na server http://tinypic.com/ i wklejej linki w odpowiednim miejscu

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 878 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38975
Niestety nie mogę edytować posta;/ . Dzięki kaczor za tego linka , przyda się na przyszłość.

Poniedziałek 3.12.2012
Dzisiaj początek planu treningowego. Na start leciutko , trzeba się wdrążyć w codzienność:) Każde ćwiczenie bez oporowo, ciężary śmieszne;p przed każdym 2 serie rozgrzewkowe . Trening właściwy zajął mi jakieś 50 min.

Trening:
Pompki na poręczach:
1x10xcc
1x5x5kg
1x5x10kg
1x5x10kg
1x5x15kg
1x5x15kg

Podciąganie nachwyt ( małpi chwyt):
1x5xcc
1x5xcc
1x5x5kg
1x5x5kg
1x5x5kg

Przysiady:
5x10x40kg

Uginanie RR biceps:
3x10x20kg

Podciąganie kolan na drążku:
5x12xcc

Dieta:
1. 100g płatki owsiane +3 jajka + 250 ml mleka + 25g migdałów+10g wiórek+5g kakao + 40 g dżemu + jabłko
2. 75 g ryżu + 80 g kurczaka + 10 ml oliwy + warzywa
3. 75 g ryżu + 100 g kurczaka + 10 ml oliwy + warzywa
4. 150 g ryżu + 130 g kurczaka + jabłko+ warzywko ( przed treningowy)
5. 100 g ryżu + 250 g ziemniaków + 130 g kurczaka + warzywa + jabłko ( po treningowy)
6. 125g twarogu półtłustego + 15 ml oliwy + warzywko ( w planach)

II posiłek:


Po treningowy:



Nutka na dziś:



Pozdro

W pogoni za lepszej jakości życiem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191506
Dawaj mniejsze foty a co do banerów są nowe ładniejsze:)
Priv
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Dokładnie pomożemy jak by co widzę, że Wojtek już się tym zajął więc jednym słowem powodzenia!!!!!

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 878 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38975
Dzięki Panowie.

4.12.2012 Wtorek
Dziś w planach trening gimnastyczny. Dzień jak co dzień , nic specjalnego się nie działo. Samopoczucie dobre , wszytko podporządkowane pod porę treningu. Trening zacząłem o 19 skończyłem 20.30. Czyli wraz z rozgrzewakami 90 min. Dieta trzymana jak w założeniach.



Rozgrzewka 10 min

Statyki
Stanie na RR – sporo stania przed treningiem , stanie na RR wolne , przy ścianie , wąsko , szeroko , na poręczach , z podbieraniem dłoni itp. – około 25 min
Planche 4x 10 sek
Stanie na RR 4x30 sek
L-sit 4x 10 sek

Ćwiczenia dynamiczne:
Pompki w staniu na RR 4x5
Dragon flag 4x5
Mostek 4x5
Unoszenie NN w staniu na głowie 4x5

Rozciąganie 10 min



Trening lajtowy , przerwy między 40 sek a 1 min między ćwiczeniami. Pierwszy trening wprowadzający neiu sprawił problemów . Dojdę do większej ilości pwt , to zacznę dodawać kg.
Stanie na RR - 5/5
Planche - tutaj dałem advenced tuck , trzeba się przywyczaić bo ćwiczenie mocno obciąża obręcz barkową. Kewstia 2 tygodni i wbijamy na next lvl. 4/5
L-sit -5/5

Ćwiczenia dynamiczne , bez problemów. Jedynie długo nie robione dragon flag stawiało lekki opór.
Żeby nie być gołosłownym , jak już się wdrążę to zapodam filmik z ww ćwiczeniami, bo pewnie nie każdy kojarzy jak wyglądają.



1. 100g płatki owsiane +3 jajka + 250 ml mleka + 25g migdałów+10g wiórek+5g kakao + 40 g dżemu + jabłko
2. 75 g ryżu + 400ml jogurtu naturalnego + 10 ml oliwy + warzywa
3. 75 g ryżu + 100 g kurczaka + 10 ml oliwy + warzywa
4. 150 g kaszy gryczanej + 130 g kurczaka + warzywko ( przed treningowy)
5. 150 g ryżu + + 130 g kurczaka + warzywa + grejpfrut( po treningowy)
6. 125g twarogu półtłustego + 15 ml oliwy + grejpfrut( w planach)

Tak to wyglądało dzisiaj.Jutro dzień "wolny". Idę na basen lub biegać.

Nutka:



Pozdrawiam

W pogoni za lepszej jakości życiem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Powodzenia, będę zaglądał ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 878 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38975
5.12 Środa
Tutaj dzień bez treningu siłowego. Wybrałem się tylko pobiegać .Robi się co raz zimniej , zima nadchodzi wielkimi krokami. Będzie co raz ciężej.


Bieg ciągły – 10 okrążeń -4km. Bieg spokojny bez żadnego szarpania./

Biegało się dosyć dobrze , ale odczuwam sporą pompę na łydkach hheh. Chwilowo szału nie ma , ale myślę ,że uda się wrócić do fromy z przed kontuzji i wynik 11.07 min -3km w teście Coopera zostanie poprawiony.

100g płatki owsiane +3 jajka + 250 ml mleka + 25g migdałów+10g wiórek+5g kakao + 40 g dżemu + jabłko
2. 75 g ryżu 80 g kurczaka + 10 ml oliwy + warzywa
3. 75 g ryżu + 100 g kurczaka + 10 ml oliwy + warzywa
4. 150 g kaszy gryczanej + 130 g kurczaka + warzywko ( przed treningowy)
5. 150 g ryżu + + 130 g kurczaka + warzywa + grejpfrut( po treningowy)
6. 125g twarogu półtłustego + 15 ml oliwy + grejpfrut




6.12. Czwartek
Dzisiaj mikołajki , ale dzień zawalony zajęciami. Wpadło małe co nie co do diety a tak po za tym czysto. Trening wykonany w godzinach 18-20. Jutro trening na siłowni.



Tutaj zajęcia praktyczne. Było jakieś 90 m biegania , ćwiczenia rozgrzewające , z piłkami i granie w piłkę nożną. Do tego na Sali wisiał drążek i skusiłem się na Muscle Up-y.
90 min trening aerobowy z przerwami
+ 8x MU



Zajęcia piłki nożnej , jak zwykle. Kiedyś trochę grałem także z przyjemnością lubię pokopać. Co prawda kolana nei w najlepszym stanie ale frajda z gry pozostała  Do tego zrobiłem 8x MU na drążku tak dla sprawdzenia. Jest zapas i to myślę , że jeszcze na jakieś 5 pwt ale nie chciałem się prężyć bo jutro trening na siłowni.



1.100g płatki owsiane +3 jajka + 250 ml mleka + 25g migdałów+10g wiórek+5g kakao + 40 g dżemu + jabłko
+ 7days ;d
2. 75 g kaszy jęczmiennej 80 g kurczaka + 10 ml oliwy + warzywa
3. 75 g kaszy jęczmiennej+ 100 g kurczaka + 10 ml oliwy + warzywa + chrzan
4. 130g kaszy gryczanej + 130 g kurczaka + warzywko ( przed treningowy)
5. 130g kaszy grycznaej+ + 130 g kurczaka+2plastry sera żółtego + warzywa + pomarańcza( po treningowy)
6. 125g twarogu półtłustego + 15 ml oliwy

Śniadanie:


Po treningowy:


Nutka na dziś:



Pozdrawiam


Zmieniony przez - mrocznyy w dniu 2012-12-06 21:03:23

W pogoni za lepszej jakości życiem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 878 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38975
7.12.2012 Piątek
Dziś dzień treningowy. Na siłownię wybrałem się o 19. Trening właściwy zajął mi 60 min. Słabe samopoczucie dziś , cały dzień bolała mnie głowa. Dopiero po treningu przeszło:D Także ćwiczenia lekarstwem:) Jutro ostatni trening w 1 tygodniu planu. W następnym wrzucę jakieś fotki i pewno zacznę coś nagrywać. Podejrzewam , że technika w przysiadach i mc kuleje , także porady będą mile widziane.Dziś leżę i się regeneruję , jutro dość ważny egzamin jeszcze trzeba trochu poprzeglądać/



Wyciskanie sztangi ławka:
1x10x40kg
1x10x60kg
1x5x70kg
1x5x70kg
1x5x72,5kg
1x5x75kg
1x5x75kg

Martwy ciąg:
1x10x40kg
1x10x50kg
1x10x50kg
1x10x60kg
1x10x60kg

Military press:
1x5x40kg
1x5x40kg
1x5x40kg
1x5x40kg
1x5x40kg

Podciąganie na drażku ( pełne)
1x5xcc
1x5xcc
1x5xcc

Unoszenie prostych NN na drążku:
3x6




Trening lajtowy. Każde ćwiczenie bez problemowo . Wiadomo pierwszy tydzień zapoznawczy :D



1. 100g płatki owsiane +3 jajka + 250 ml mleka + 25g migdałów+10g wiórek+5g kakao + 40 g dżemu
2. 75 g ryżu + 80 g kurczaka + 10 ml oliwy + warzywa
3. 75 g ryżu + 100 g kurczaka + 10 ml oliwy + warzywa
4. 150 g ryżu + 130 g kurczaka +5ml oliwy+ warzywko ( przed treningowy)
5. 200 ryżu+ 130 g kurczaka+ 2 małe śledzie + 2 plastry sera żółtego + warzywa ( po treningowy)
6. 125g twarogu półtłustego + 15 ml oliwy + warzywko ( w planach)

Napoje: woda , zielona herbata , 2x kawa
Warzywa: marchew , kapusta pekińska, brokuły

Po treningowy:



Tak to dziś wygądało. Jutro trening gimanstyczny.


Nutka na dziś:




Pozdrawiam


Zmieniony przez - mrocznyy w dniu 2012-12-07 20:53:06

W pogoni za lepszej jakości życiem...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Holistyczny - dyskusja

Następny temat

Michał Materla - IHS Team

WHEY premium