SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 94kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8502

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Płeć

M

Cel

Redukcja

Waga

94

Wzrost

185

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

30%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca 8h siedząca, 3x FBW

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Staż 2 lata, 3 ostatnie lata 0 aktywnosci

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Wcześniej była i masa i redu od 3 lat bez diety

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

OK

Stosowana lub planowana suplementacja

Kiedyś sporo teraz nic
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6124
Cześć,

Wyliczyłem zapotrzebowanie wzorem TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT

Wyszło mi 2535 odejmując 300kcal na start mam 2235kcal.

Tydzień temu wróciłem na siłownie i lece 3xFBW, narazie bez aero.

W ciągu ostatnich 2 lat wpadło mi +15kg

1 posiłek z WPC bo mam jeszcze 2 paki a data wychodzi na dniach

Do posiłków z kurą dojdą warzywa, ryz zamienny z kasza/ziemniakami.

Jak wygląda dieta?





Zmieniony przez - Cedec w dniu 2017-09-15 08:20:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
A w razie potrzeby pogłębić diagnostykę.

Dieta ma być bogato odżywcza, a mianowicie pokrywać zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, nie powodować problemów trawiennych, ospałości czy głodu. Rotacja produktami to fundamentalna kwestia w zdrowej diecie. Warzywa ( różnokolorowe ) powinny stanowić dodatek do każdego praktycznie posiłku, zalecana ich podaż dla osób aktywnych fizycznie wynosi ok. 1kg dziennie, nie można zapominać o tym, że są bogactwem witamin, minerałów, antyoksydantów jak i wspierają naszą mikrobiotę jelitową. Nie zapominaj również o źródłach omega-3, które wykazują silne działanie przeciwzapalne, poza tym mają korzystny wpływ na działanie mózgu i układu krwionośnego, czyli np: tłuste ryby (DHA i EPA), siemię, orzechy włoskie, algi (ALA)..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
trochę mało kalorii jak na taką wagę, nie bardzo bedziesz mial z czego ucinac potem. O ile nie liczyles kalorii do tej pory to zaczalbym spokojnie od tego 2600, zwiekszyl troche aktywnosc i obserwował wagę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Ja bym dał nawet 3000kcal na start, wrzucił cardio i obserwował. Jak nie będzie zmian to na spokojnie obcinał, bo tak to szybko dojdziesz do głodówki

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6124
Ze wzoru na utrzymanie dostałem ~2550kcal a Wy mówicie tutaj nawet o 3k? Mam bardzo mało ruchu poza siłownią bo pracuje 8h przy komputerze w dodatku zdalnie czyli nawet nie wychodzę z domu + mam tendencje do szybkiego łapania fatu.

Czyli od jakiego pułapu zaczynać ustalić na 0 albo lekki minus - 100? Dodać do tego aero czy dopiero jak będzie słabo schodził fat?


Zmieniony przez - Cedec w dniu 2017-09-15 10:31:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Zacznij od tych 3000 i dodaj takiej codziennej aktywności typu spacer a jeśli nie masz czasu to zacznij od aerobow 2x/tydzien po 20 min
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Masz 185cm wzrostu i ważysz prawie 100kg więc nie możesz jeść jak jakaś dziewczyna co waży 60kg, lepiej zacząć z wyższą pulą kalorii aby móc z czego odejmować

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dieta jest niedoborowa, występuje deficyt licznych witamin i minerałów, brakuje o3 (DHA i EPA, ALA) zatem pytanie brzmi jak wygląda kwestia spożycia ryb/warzyw/owoców etc? Generalne Twoja dieta jest bardzo monotonna.

Ilość kalorii rzeczywiście jest zbyt restrykcyjna, takie praktyki żywieniowe mogą doprowadzić do zaburzeń hormonalnych, a wraz z tym zablokować spalanie tłuszczu zapasowego. Warto zaczynać od większych ilości kalorii, po czym na podstawie obserwacji postępów wprowadzać odpowiednie modyfikacje, czyli zmniejszać lub zwiększać kalorie, zależnie od zmiany kompozycji sylwetki. Istnieją przesłanki ku temu, iż agresywne ucinanie kalorii może sprawdzić się jedynie u osób otyłych - Ty najpewniej nie jesteś otyły.

Ile wynosi Twoje CPM?


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-09-15 11:44:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6124
Dzięki za odpowiedzi.

Warzywa tak jak napisałem dodaje w posiłkach z mięsem, owoce to jedynie banan ryb nie lubie wiec nie jem. Że monotonnie to wygląda jestem swiadomy ale wystarczy dla mnie że zamienie sobie co jakiś czas ryż na ziemniaki a kure na wołowine i już bedzie dla mnie ok.

Chłopaki ja nie chce obciąć drastycznie kalorii bo takie mam widzi mi się i myśle że jak wrzuce 1000kcal to redu potrwa miesiac ;) Tak mi wyszło ze wzoru dla tego też od tylu kcal zacząłem układać dietę.

Podacie jakis dobry wzór na CPM?


Zmieniony przez - Cedec w dniu 2017-09-15 16:10:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
trzymasz teraz kalorie czy zupełnie nie masz pojecia ile obecnie jesz ? + typowy bląd poczatkujacego ktory mysli ze jak od razu utnie kalorie to bedzie natychmiastowo gubił tłuszcz, nic bardziej mylnego. Może na poczatku zgubisz go sporo ale przyjdzie moment w którym organizm zacznie się bronić i będziesz miał problem żeby nawet pół kilo zrzucic, nie wspominajac o gospodarce hormonalnej


Zmieniony przez - NicNieWiem w dniu 2017-09-15 16:16:29
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
A ile obecnie jadasz przed u.łożeniem tego planu na redukcję ?
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6124
NicNieWiem
typowy bląd poczatkujacego ktory mysli ze jak od razu utnie kalorie to bedzie natychmiastowo gubił tłuszcz, nic bardziej mylnego. Może na poczatku zgubisz go sporo ale przyjdzie moment w którym organizm zacznie się bronić i będziesz miał problem żeby nawet pół kilo zrzucic, nie wspominajac o gospodarce hormonalnej




Zmieniony przez - NicNieWiem w dniu 2017-09-15 16:16:29


Kierowniku widziałeś co wyżej napisałem na temat cięcia drastycznie kalorii? Wziąłem wzór z podwieszonych i tyle mi wyszło...

BMR = (9.99 X 94 (kg)) + (6.25 X 185 (cm)) - (4.92 X 26) + 5 = 939+1156-128+5= 1972 kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy - 3 x 60 min x 8 = 1440 + EPOC(3 x (7% z 1972 = 138)) = 1578 kcal
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 225 kcal
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1972 kcal + (TEA)225 kcal = 2197 kcal
5. Dodajemy NEAT:
1854 kcal + 200 kcal = 2397 kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
2397 + TEF(8% z 2397 = 191) = 2397 + 191 = 2588 kcal

Tak więc ze wzoru wyjściowa liczba to 2588kcal

anubis84
A ile obecnie jadasz przed u.łożeniem tego planu na redukcję ?


Od 3 lat nie trzymam żadnej miski zwykle było to 3 kanapki rano obiad jak to obiad ziemniaki mieso na kolacje 3 kanapki, i zasadniczo tyle wiadomo od czasu do czasy jakis fast food albo chipsy. Dodatkowo 4-5 piw na tydzień no i często jakaś wóda w weekend.

Więc wątpię żeby wychodziło ponad 2000 kcal na dobę w weekendy podbijał kcal alkohol. Tak wiec myślę ze metabolizm jest mega spowolniony - zawsze byłem niejadkiem najlepiej bez śniadania i tylko jeść obiad + kolacje a kg zawsze wskakiwały bardzo łatwo.

Zmieniony przez - Cedec w dniu 2017-09-15 17:35:41
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czas snu

Następny temat

Problem - Dużo większa siła w wyciskaniu wąsko niż na płaskiej.

WHEY premium