SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

''CIĘŻAR MUSI BYĆ CIĘŻKI '--czyli walka o sylwetke

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 879515

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Będziesz męczył ten bark i męczył, aż coś w końcu p******nie i będzie po wyciskaniu.
Zrób z tym porządek

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12103 Napisanych postów 30523 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130839
_Szajba_
Będziesz męczył ten bark i męczył, aż coś w końcu p******nie i będzie po wyciskaniu.
Zrób z tym porządek
Moją żonę tak bolał bark, że jestem tu gdzie jestem . Fizjo a zarazem osteopata wyleczył ją kilkoma zabiegami ucisków. Nie były to okolice barku! U mnie uciskał (rozcierał w malutkim obszarze) bolące przy ucisku miejsca w tych samych miejscach co jej! Mogę teraz spać w nocy bez bólu! Mówił o przylepieniu mięśni do powięzi otaczającej mięśnie a ten masażo-ucisk powoduje odlepienie i usprawnienie aparatu ruchu.Newralgiczne są 2-3 miejsca u nas to były: przedramię, ramię i dłoń. (punkty w tych częściach ciała). Nie należy ich uciskać częściej niż 3-4 dni aby organizm się zregenerował i usprawnił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19358 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336238
Ja też dawniej myślałem że jestem niezniszczalny , i skończyło się założeniem 3-ech tytanowych kotwic w bark i przyczep bicepsa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345896
Szajba --chyba masz rację będę męczył aż coś pier.....e ,chociaż jest lepiej niż gorzej ,aż tak silny nie jestem aby to zabierało mi to dużo z kija ,w/g tego co było miesiąc temu teraz jest ok ma się ku dobremu :)
Panie Janku boleści są z różnych powodów u wielu ludzi mimo że to samo boli,niektórzy "pracują" na kontuzję latami u mnie masażysta załatwił w przeciągu kilku sekund ,nie jest powiedziane że mamy ten sam problem .Na dzisiejszy dzień jeżeli mam przeznaczyć kasę na USG I niekumatego ortopedę to wolę dalej mieć wkład do miski w postaci mięcha niż przeżyć na samych kartoflach z cebulką ,lub nie mieć na bieżące opłaty
WZOREK nie myślę że jestem niezniszczalny ,wiem co to ból i cierpienie --niezniszczalny bez nogi ?????
a kontuzja jak myślę na dzień dzisiejszy zabiera mi już tylko około 10--15% ,gdy nie mogłem wyciskać to robiłem tylko tyle ile mogę ,do klaty nie mogłem to do wysokiej deski bez krzywdy dla siebie.
A może moja podświadomość nie pozwala mi przerwać treningów na dłuższy czas??? mógłbym przyzwyczaić się do życia bez treningów i pozostałyby mi tylko spacerki


Zmieniony przez - Jawor50 w dniu 2017-11-21 18:02:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12103 Napisanych postów 30523 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130839
Wypróbuj to co robił mi i mojej żonie fizjoterapeuta podczas gdy chirurdzy wstrzykiwali jedynie blokady w bark bo nie potrafili nic innego wymyślić (USG i rezonans też miała!)
Zaszkodzić sobie nie zaszkodzisz więcej gdyż to jest tylko okrężny ucisk na przedramieniu trochę poniżej zgięcia w łokciu (od strony górnej) oraz drugi punkt w połowie ramienia na granicy między bicepsem a tricepsem. Znajdujesz uciskając miejsce dające większy ból i mocno palcem uciskasz ruchem okrężnym (bez odrywania palca na odcinku bolącym) kilka minut. Potem możesz dodać uciskanie barku w najbardziej bolącym miejscu i to wszystko. Po takim "masażu" powinieneś mieć większą ruchomość bez bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19358 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336238
To jest masaż poprzez ucisk na tzw. punkty spustowe. Ja do tego celu kupiłem specjalną twardą piłeczkę pełną z gumy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345896
Panie Janku dobry masaż nigdy nie jest zły :),ruchomość barku mam bardzo dobrą :)aby mieć jeszcze lepszą pomasujemy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345896
Wtorek po rozgrzewce ogólnej próba pompek i po 15-stej zrezygnowałem jeszcze nie czas
WL 3 x 20 x 20
1 x 20 x 40
1 x 15 x 60
WL z założonymi gumami po 2-ie na stronę na mocny docisk
2 x 10 x 60
2 x 8 x 80
2 x 6 x 90
2 x 4 x 100
2 x 2 x 105 z pięknym przytrzymaniem na dole i na koniec 15 x 60

unoszenie hantli bok + przyciąganie warkocz górny wyciąg na tylne --4 serie
podciąganie wzdłuż tułowia szeroko + przyciąganie do klaty sztangi w pochyleniu ( odwrotny WL :)
prostowanie ramion do dołu górny wyciąg + maszyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345896
czwartek
po rozgrzewce
3 x 20 x 20
2 x 20 x 40
1 x 15 x 60
1 x 13 x 80
2 x 6 x 100
3 x 5 x 110
3 x 2 x 120
3 x 1 x 125
do deski --3 x 7 x 110
i na koniec 1 x 30 x 60
rozpiętki +wyciskanie wąsko hantle ława skos plus --4 x 10 x 20 + 4 x 10 x 25
przyciąganie szeroko górny do klaty --10 x 55 ,60 ,8 x 65 ,6 x 70
przyciąganie do brzucha siedząc szeroko uchwyt neutralny--12 x 60 ,10 x 65 ,70 ,75
wiosło nachwyt --4 x 10 x 80
uginanie ramion łamana 4 serie
hantle młotki 4 serie
łącznie z mocną rozgrzewką 2 godziny --wystarczy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345896
Piątek --zrezygnowałem dzisiaj z treningu siłowego --na rzec spaceringu--rowerowego
Trasa Jawor--Bolków 24,6km --było ciężko a chwilami bardzo ciężko.Temperatura powietrza fajna,za to przedni porwisty wiatr zmuszał mnie do ciężkiej pracy.Czas przejazdu bardzo słaby.W Bolkowie spotkałem znajomego kolarza z Jawora takiego który jeżdzi dużo i często i okazało się że jechał do Bolkowa tylko 8 min szybciej niż ja.Poprawiło mi to samopoczucie :)Powrót to 25,7km --wydłużyłem trochę zależało mi na przekroczeniu 50km:)
Jazda powrotna to już sama przyjemność,nie jechałem na maxa ,trzymałem stałe fajne tempo,oczywiście takie dla mnie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push&Pull DO OCENY :)

Następny temat

Problemy z kręgosłupem

WHEY premium