SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BlueberryGirl - pytania dietetyczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 156121

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 119 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 46825
przecież znaczenie ma całokształt diety a nie jego ułamek, musisz zacząć podchodzić logicznie do swoich pytań, nie słuchaj opinii tylko włącz myślenie, zapewne obawiasz się cukrów prostych z owoców, których niespalony nadmiar może odłożyć się w postaci tkanki tłuszczowej, dwa banany maja koło 180kcal, w porównaniu do diety 2-2,500 to co to jest, nic, tym bardziej w osobnych posiłkach gdzie mieszają się z innymi pokarmami i indeks glikemiczny już w ogóle schodzi na dalszy plan a potreningowo to już w ogóle idzie na regenerację glikogenu

'Peace, Love & Muscles' ©Victor Costa, 'pillow scream' ©Scooby1961, 'Get it done' ©Kai Greene

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
masswarrior88
przecież znaczenie ma całokształt diety a nie jego ułamek, musisz zacząć podchodzić logicznie do swoich pytań, nie słuchaj opinii tylko włącz myślenie, zapewne obawiasz się cukrów prostych z owoców, których niespalony nadmiar może odłożyć się w postaci tkanki tłuszczowej, dwa banany maja koło 180kcal, w porównaniu do diety 2-2,500 to co to jest, nic, tym bardziej w osobnych posiłkach gdzie mieszają się z innymi pokarmami i indeks glikemiczny już w ogóle schodzi na dalszy plan a potreningowo to już w ogóle idzie na regenerację glikogenu


Tak, masz rację, że obawiam się cukrów prostych, że ich nadmiar mi się odłoży. To znaczy, potreningowo wiem, że spokojnie mogę zjeść owoce i tu nie mam żadnych wątpliwości, tylko zastanawiam się, czy na śniadanie przed treningiem też tego banan mogę sobie zjeść, czy dobrze po prostu robię, że na śniadanie przed treningiem również jem owoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
BlueberryGirl
Dzięki, trochę poczytałam i mi się rozjaśniło Ciągle słyszę różne opinie, a właśnie ostatnio słyszałam, tak jak pisałam wyżej, że owoce mogą "zalewać".

A Waszym zdaniem 2 banany w ciągu dnia (jeden na śniadanie przed treningiem, drugi w posiłku potreningowym) to jest duża ilość owoców w ciągu dnia czy raczej jest to ilość "niezagrażająca" sylwetce?


Nie - nie czytałaś, skoro zadajesz takie pytanie....
Dostałaś lekturę na kilkanaście minut.. gdzie są zawarte odpowiedz na Twoje pytania.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Przeczytałam i wiem, że owoce jak najbardziej należy włączyć do swojego odżywiania, że nie należy obawiać się cukrów prostych w nim zawartych. Naprawdę przeczytałam podlinkowane strony i tematy

Tylko zastanawiam się, czy dobrze robię, że jem owoce (banana i trochę truskawek) również na śniadanie przed treningiem. Wiem, że w posiłku potreningowym jak najbardziej mogę umieścić tego banana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zamiast obserwowac Pseudotrenerów Realnych Celebrytów i dzielić włos na czworo zacznij śledzić wartościowe dzienniki, zobacz jak ludzie jedzą. Na przykład tu https://www.sfd.pl/[BLOG]__SFORCIA__Czas_na_równowagę_i_powrót_do_formy!!_-t1150356.html  I powiem tak,ten banan zjedzony przed czy po treningu na Twoje amatorskie efekty nie wpłynie w sposób zauważalny. Tu trzeba zaczac cieszyć się jedzeniem - masz ochotę na bt - zjedz. masz ochotę na owoce - zjedz, ale wartościowe, a nie ciągle banany, dwa banany, które mimo wszystko trudno nazwać "świeżymi"

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
A dlaczego nie banany? Czemu trudno nazwać je "świeżymi"? Przecież banany są bardzo zdrowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Banany masz w zimie, kiedy innych owoców nie ma. Banany zanim do nas dotrą, to trochę sobie podróżują w chłodniach, zakonserwowane. Nie mówię, żeby banany eliminować, ale na nich nie bazować. Dieta ma być urozmaicona.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
A rozumiem
A Ty co myślisz o jedzeniu owoców zarówno na śniadanie przed treningiem jak i w posiłku potreningowym? Czy Ty raczej jesteś zwolenniczką śniadań B+T nawet przed treningiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
A kto jest silniejszy lew czy tygrys?

Czy to ważne, co myśli jedna osoba? W artykułach masz opisane fakty z uwzględnieniem badań. Po co więc pytać każdego z osobna co myśli? Pewnie jedna osoba ma takie zdanie a druga inne. Na pewno znajdzie się ktoś kto wyklucza owoce z diety.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nawet temat był gdzieś ostatnio w odżyuwianiu czy suplach że ktoś nie je owoców i warzyw bo nie lubi i co w ich zamian moze wziąć czy jakiś preparat witaminowy czy cosw tym stylu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chleb żytni - Lidl

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 96kg

WHEY premium