SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BlueberryGirl - pytania dietetyczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 156031

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Wyciągnij więc z tego odpowiednie wnioski i jedziemy dalej

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
To nie jedz chleba - problem rozwiązany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
domer
Wyciągnij więc z tego odpowiednie wnioski i jedziemy dalej


Jakie wnioski? Nie bądź taki tajemniczy bo i 1102 strony nie starczy
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264576
Gluten to nie tylko chleb ale tez płatki owsiane, które masz w jadłospisie.... pierwsza lepsza strona co wyskakuje w google:

Zawierają gluten:

pszenica i jej odmiany: orkisz, kamut, pszenżyto, jęczmień, żyto, owies, mąka pszenna, żytnia, jęczmienna, płatki pszenne, jęczmienne, żytnie, owsiane, kasza manna, kuskus, kasza jęczmienna (pęczak, mazurska, perłowa), musli, kasze owsiane, kaszki błyskawiczne zbożowe i mleczno – zbożowe, makaron pszenny, makaron żytni, pierogi, pyzy, kopytka, naleśniki, pieczywo – każde – jeśli nie jest oznaczone jako bezglutenowe (chleb biały i razowy, bułki, bagietki, maca, pumpernikiel, pieczywo chrupkie, precle), pieczywo cukiernicze suche (herbatniki, ciastka, wafle, biszkopty, pierniczki, sucharki, paluszki itp.), ciasta, ciastka, drożdżówki, pizza, bułka do hamburgera, bułka tarta

więc ten tego...

niektórych wzdyma po cebuli, papryce, albo nawet jajkach, każdy jest inny.
Jesli nie boli Cie brzuch, a masz tylko nadęty/wzdęty to raczej nie gluten a jakaś nietolerancja czegoś
Ja tak mam np. po płatkach owsianych, a znam osoby, które moga jeść tylko chleb pszenny, bo po innych brzuch jak balon

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Co sądzicie o posiłkach wegańskich (np z ciecierzycą, soczewicą, fasolą)? Są to fajne, wartościowe posiłki?
Zastanawiam się nad takimi posiłkami, bo już mam dosyć mięsa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Tak, są to fajne, wartościowe posiłki
ale
jeszcze fajniejsze z chudym mięsem albo jajkiem i zdrowym tłuszczem
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Niedawno miałaś dość jajek. Zdrowa dieta polega na jej odpowiednim urozmaiceniu.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Antos098
Tak, są to fajne, wartościowe posiłki
ale
jeszcze fajniejsze z chudym mięsem albo jajkiem i zdrowym tłuszczem


Masz na myśli, żeby dodać jeszcze mięso do takiego wegańskiego posiłku?

domer
Niedawno miałaś dość jajek. Zdrowa dieta polega na jej odpowiednim urozmaiceniu.


Szczerze mówiąc, to mam bardzo monotonne jedzenie. Ciągle mięso, mięso, mięso... Codziennie jem mięso i już mi się to nudzi. Chciałabym coś zmienić w swoim odżywianiu, tylko za bardzo nie wiem co...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Blueberry wróciła

Ale mięso to nie tylko kurczak. Wieprzowina, wołowina, królik, inne rodzaje drobiu - indyk, kaczka - to z tych łatwo dostępnych.

Ryby.

Podroby.

Co do strączków, to nie wszyscy je tolerują.
3

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Dawno Was nie zamęczałam moimi pytaniami

Wiem, że mięso to nie tylko kurczak, ale tak nie bardzo mam ochotę ogólnie na mięso.
Z tymi strączkami to będę musiała przetestować, jak się będę po nich czuła.

Może Wy mi coś doradzicie, co mogłabym zjeść na kolację. Ogólnie jak jadam na co dzień:

Śniadanie: jajka, chleb, warzywa, oliwa
Drugie śniadanie: owsianka/jaglanka z owocami, odżywką białkową, orzechami
Obiad: mięso, ryż/kasza/ziemniaki, warzywa, oliwa
Kolacja: kurczak, ryż, warzywa, oliwa

Na obiad jeszcze mogę zjeść mięso, ale potem na kolację już za bardzo nie mam na nie ochoty. Może macie jakieś pomysły, co mogłabym zjeść innego na kolację?
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chleb żytni - Lidl

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 96kg

WHEY premium