SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BATONIKI :D nowy przepis strona 10

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46701

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 200 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7246
Dzisiaj podaję mój przepis na batoniki. Jadłem różne, często były paskudne w smaku ale te są naprawde konkretne :) Proporcje można zmieniać wiadomo...ja robiłem pierwszy raz próbę dlatego tak mało

- 110g płatków owsianych
- 100g jogurtu naturalnego
- 30g miodu (można mniej, kwestia gustu)
- szczypta proszku do pieczenia
- rodzynki (ja nie dałem bo akurat nie miałem) można też dodać orzechy, suszone żurawiny
- białko z 1 jajka
- odżywka białkowa (ja dałem ostrowie WPC waniliową, bo miałem akurat resztkę

Płatki owsiane dokładnie mieszamy z 50g jogurtu naturalnego, proszkiem do pieczenia i prażymy na suchej patelni. Jeśli mamy zamiar dać orzechy to prażymy razem. Kiedy lekko się zarumienią ściągamy z patelni, dodajemy kolejne 50g jogurtu, miód, WPC, rodzynki i białko jajka. Najlepiej żeby przygotowana masa poleżała ok 30 minut w tedy stanie się bardziej lepka i twardsza.
Nakładamy na papier do pieczenia i pieczemy 15-20 minut w temp. 170 stopni. Możemy od razu uformować batoniki lub pokroić je po wyjęciu z piekarnika jak jeszcze masa jest ciepła. Smakówa

Białko: 45.85g
Węglowodany: 100g
Tłuszcz: 12,3g
Kalorie: 703 kcal

Z tej ilości masy wychodzi 5-6 batoników










1

Vide Cui Fide

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 41 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 859
Czy rownie fajnie wyjdzie to z owsianymi? Bo ryz preparowany to chyba nie bardzo do diety na mase, bardzo przetworzony i w ogole nie za zdrowy. A takie batoniki szybciej sie robi niz te z 1 str i jak z owsianymi by wyszly to do szkoly akurat :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 24206 Napisanych postów 67941 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 537305
czekaj ide zrobic

zdam relacje potem

"... Nie ważne czy dobrze, ważne że z efektem..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 200 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7246
Polecam dodanie rodzynków, orzechów, suszonych owoców jak pisałem powyżej. Ja dałem przepis na "bazę" reszta zależy od upodobań

Vide Cui Fide

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dobre tak do roboty zabrac lub do budy,zorbie takie kiedyś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 815 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40011
Byl juz taki przepis/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
paltki najpierw zalewasz wrzatkiem tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 123 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1631
SPROBUJCIE TEZ TAKICH
500G TWAROGU
10 LYZEK proteiny (smak dowolny ale najlepiej truskawkowy)
200g wiorkow kokosowych
200g mielonych migdalow
op galaretki truskawkowej
350g platkow owsianych
wszystkie skladniki dokladnie wymieszac w misce na koniec dodac platki owsiane i wyrobic recznie mase i rozlozyc na blaszke (do pieczenia)grubosc masy powinna byc ok 2 cm schowac na kilka godzin do lodowki pokroic na 16 kawalkow
305kcl batonik
26g bialka
12g wegli
17g tluszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 518
Własnie sie pieka:PP zobaczymy co bedzie:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Miód w temp powyżej 40'C traci swoje właściwości. Później Ci pozostają tylko walory smakowe i cukier.

Cały przepis ogólnie ciekawy

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-12-01 20:28:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 200 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7246
npp - podaj linka do takiego samego przepisu jak mój ;)
odzywa18 - nie zalewam płatków wrzątkiem tylko prażę je na suchej patelni. Batoniki w smaku nie są surowe jeśli o to chodzi
Rafał_B - szczerze to nie wiedziałem o tym miodzie ale tak czy siak jest lepszy od cukru

Vide Cui Fide

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 390 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3636
wyglada na prawde znakomicie:) na dniach na bank wykonam sobie twoje batoniki:) tylko ze mam teraz białeczko o smaku naturalnym :D nom a pytanie co do pieczenia : zwykły piekarnik czy elektryczny, czy elektryczny z termo obiegiem bo juz sie przekonałem ze ma to znaczenie:)

Po co Ci masa, skoro masz gruby sweter
Mój Blog : http://www.sfd.pl/waliclogin_/_dziennik_,,Praca_nad_Miechem_-t553873.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zupa śniadaniowa wg. pięciu przemian.

Następny temat

Przystawka?

WHEY premium