SFD.pl Ladies SFD

Dodaj odpowiedź

"Średniowiecze" prosi o ratunek i wsparcie

Wysłana -
Wiedziałam, że jest źle:( Ale załączone zdjęcia uświadomiły mi, że źle to eufemizm a tragedia była by właściwszym określeniem:(
ANKIETA: wymiary jutro - trza się (niestety) pomierzyć


WIEK: skończone 40
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: brak - staram się jak najwięcej ruszać, ale to nie trening. Zniechęcam się okropnie, bo nie daję rady najprostszych ćwiczeń z treningu wg Asi. A na rowerze po górkach nie ma problemu - i 40 km zrobię


****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? - chcę nie mieć problemów z kręgosłupem i innymi elementami anatomii

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: atopowe zapalenie skóry - stan nieciekawy, aktualnie leczony lekami immunosupresyjnymi, miejscowe sterydy, do tego kamica nerkowa, bóle stawów i ścięgien (łokieć tenisisty), bóle stawów skokowych (mijają po rozchodzeniu)
PRZEBYTE KONTUZJE: niby nic
WADY POSTAWY: skolioza delikatna
ALERGIE: masa - począwszy od wziewnych. Na jedzenie - orzechy, strączki, część owoców i jarzyn
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: wszystkie tak naprawdę niewiadomego pochodzenia:(
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? 25-29 dni
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? już nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? tak - immunosuprestant, antyhistaminiki

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: zaczynam D3
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) kilka lat temu cambridge, zeszły rok prawie 3 tygodnie Dąbrowska (leczniczo - nie w celu schudnięcia)

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? niedobrze - za dużo słodkiego :( za mało warzyw
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? tyję jak szalona

****SPRZĘT**********************************************
hantle 3 kg, skakanka (choć wywołuje nieprzyjemne dolegliwości - których wolałabym się pozbyć nieoperacyjnie zanim będzie gorzej),
PROFESJONALNA SIŁOWNIA: NIE

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - nie wygląda:(

ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem - niech piękna zieleń w tle umili ten nieładny widok na pierwszym planie;)
Zmieniony przez - czterdziestka888 w dniu 2017-05-29 10:13:57

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Cześć. Jeszcze wrzuć jakiś przykładowy dzień lub dwa jak jesz. Nie napisałaś nic o zapotrzebowaniu kalorycznym i podziale BWT. Masz jakiś - czy idziesz na żywioł??
Fajnie że sama postawiłaś sobie diagnozę "za dużo słodkiego" - to zacznij od tego że wyeliminuj produkty zawierające cukier dodany (owoce mają cukier naturalny, miód też - ale czekolada już nie) plus suszone owoce (jakieś pojedyncze do smaku są ok - ale nie garściami). Tyle na "dzień dobry":)


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2017-05-29 12:23:43
Wysłana -
Plan posiłków na dziś - rozkład makro przygotowany przez dietetyka klinicznego dla mojej córki (11 lat i nadwaga). Warzyw nie wliczam - dietetyk wlicza, stąd prawdopodobnie rozbieżności (choć mniej węglowodanów mam wpisane, bo nie daję rady zjeść 100gr kaszy czy ryżu). Mam nadzieję, że nic więcej nie dojem, bo wczorajszym jedzeniem nie ma się co chwalić - pożarłam mannę na mleku z żółtkiem)

Wysłana -
To w końcu tą podaną wyżej miskę jesz Ty czy Twoja córka. Jeśli Ty to ja bym dał więcej białka na pewno.
Wysłana -
Jemy obie - ma na 1950 zrobione - 15%białko, 35% tłuszcz, 55% węgle (wychodzą jakieś potworne ilości). Mam tak wiele ograniczeń w domu przy gotowaniu (alergie), że nie jestem w stanie już bardziej kombinować - wolę dostosować dla niej i dla siebie
Błędy żywieniowe niestety doprowadziły do tego, że obie mamy problem.


Zmieniony przez - czterdziestka888 w dniu 2017-05-30 10:15:09
Wysłana -
Pieczywo w 3 posiłkach? I to takie kupne typu Lidl??? Jakaś pomyłka dietetyka (albo co do wyboru dietetyka) chyba. Serek wiejski w ilości 150 g?? tuńczyk i majonez?? Przepraszam, ale mi to wszystko pachnie złym dietetykiem. Miałam przez kilka lat syna z alergią na niewiadomo co (po latach wyszła krzyżowa jedzenioowo-wziewna) - zaczynał od indyka plus biały ryz plus jabłko. Po kilku tygodniach od "wyczyszczenia" włączaliśmy powoli produkt po produkcie - ale nie serek wiejski i kupny majonez i chleb pełen chemii... Na co jest ta alergia???
Wysłana -
Biorac pod uwage, ze syst odpornosciowy i jelita sa w rozsypce to jedzenie nie powinno miec grama chemii. Nie wierze, ze to dietetyk kliniczny ulozyl. I nie jestes sredniowieczem :)
Wysłana -
Czytanie etykiet mam we krwi i wierzcie mi, że bułka z Lidla ma lepszy skład niż ta z wiodącej piekarni w moim mieście. Nie zawsze mam możliwość kupienia chleba z dobrej piekarni, więc czasem się ratuje. Majonez jedynie dałam, bo oliwy wszędzie nie lubię. Rozkład makro B15/T30/W55. Dzień przykładowy: śniadanie pasta twarogowo-jajeczna, chleb, 2 śniadanie sałatka z kalafiora z jogurtem, obiad naleśniki z serem na płatkach owsianych, kolacja zupa z mozzarellą i ryżem. Może to nie to samo, ale dajcie dziecku do szkoły sałatkę z kalafiora. Nie dała nic z kiszonek. Pomidory, cieciorka, fasola, tuńczyk z puszki. A w wywiadzie AZS i niedoczynność tarczycy. I niesezonowo- papryka, borówka amerykańska np.
Ps. Zakwas na chleb nastawiony, trza będzie znowu piec.
Wysłana -
Aha. Przerobiłam różne eliminacje łącznie z monodieta jaglana i niestety wchodzi tu w grę znacznie więcej czynników, bo mimo niezmieniania nieczgo w diecie czasem stan się gwałtownie pogarsza, żeby potem po ten tak po prostu polepszyć
Wysłana -
Takie nagle pogorszenie lub polepszenie wynikało u nas zawsze z tego ze jakiś dorosły cos Młodemu dał z hasłem "jedno nie zaszkodzi". I tak doszłam do tego ze najgorsze sa zozole, a czekolada mimo mleka w proszku przechodzi.... natomiast kurczak - wegetarianin ( karmiony soja) powodował dramatyczne wysypki. Młody nosił do szkoły sałatki i kasze z różnymi dodatkami. Teraz jako 15 latek tez tak robi.... jak w tych warunkach nabawiliscie sie nadwagi??? Jakie alergie macie stwierdzone???
Wysłana -
Wiesz, trudno podejrzewac, że ktoś dorosły dał MI coś dziwnego do zjedzenia.
Córka od zawsze powyżej 97 centyla, ja jak większość przez głupota. Co rozumiesz przez stwierdzone alergię? Bo u mnie "stwierdzone" roztocza zbożowe. Reszta w sferze przypuszczeń. Bo o sprawdzalności testów skórnych u dorosłych nie musimy dyskutować, zwłaszcza w przypadku alergii skórnych.
Strona 1 z 5
Dodaj odpowiedź