SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwyrodnienie kręgów piersiowych, a przyrost masy ciała

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 916

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1685
Witam. Mam 22 lata. U lekarza stwierdzona skolioza w odcinku piersiowym (tutaj akurat ortopeda stwierdził, że temat zostawiamy bo bardzo niska) oraz powiększona kifoza piersiowa. Problem jest jednak szerszy: drobne zwyrodnienia na kręgach piersiowych. Ważę tylko 53 kg, przy wzroście 176.

Mogę ćwiczyć, ale trening siłowy będzie okrojony (większość ćwiczeń będzie zastąpione odpowiednikami), do tego zamierzam wrzucić basen i ogólnie zwiększenie aktywności fiz. przyjaznej plecom.

Nie muszę pisać, jak wyglądam z tą wagą. Kończę właśnie układanie diety, którą potem wrzucę do odżywiania, oczywiście cel masa.

Pytanie jest następujące: czy zwiększenie masy ciała (oczywiście jak najmniejsza ilość tłuszczowej) wraz z przeprowadzanymi ćwiczeniami na wzmocnienie pleców i ogólnie całego ciała nie odbije się negatywnie na plecach? Tzn czy zwyrodnienia się nie powiększą. Oczywiście będę jeszcze niedługo u fizjoterapeuty i dokładnie się o to wypytam, jednak chciałbym wiedzieć, czy ktoś z forum miał taki przypadek lub ma taką wiedzę. Za odpowiedzi będą sogi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 585
Basen podstawa (nie jestem pewien czy wszystkie style), ćwiczenia korygujące (połączone z rozciąganiem), spokojny trening z głową i będzie OK ! Najlepiej jak wypytasz o wszystko fizjoterapeutę. W takich sprawach nie sugerował bym się wypowiedziami innych na forum. Każdy przypadek jest inny poza tym nawet lekarz specjalista nic by przez internet nie pomógł, a co dopiero...

Co do masy ciała, to mięśnie w rozsądnej ilości na pewno nie zaszkodzą, oponki raczej unikaj. Nie ma sensu dodatkowo obciążać kręgosłup.

Jak masz taką możliwość to skontaktuj się z lekarzem sportowym.

Zmieniony przez - Jahoo w dniu 2012-01-30 21:20:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1685
Oczywiste jest, że o mega-masie mogę zapomnieć. Celem jest po prostu wyglądać jak człowiek, przy tym poprawić zdrowie i kondycję. Sog wszedł.

Wertowałem internet i wyszło, że największe przeciążenia występują w odcinku lędźwiowym. Ofc. zamierzam wzmacniać całe ciało.

Co do pływania to na razie styl grzbietowy, czasami kraul.

Zmieniony przez - Heroz w dniu 2012-01-31 09:00:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bol lewego barku i palca lewej dloni.

Następny temat

Różnica

WHEY premium