SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 492790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59
drogi jakryc
ja się tam nie leczę tylko jak w weekendy nie mogę się skontaktować z moim lekarzem a sama nie daję rady nastawić barku to oni to robią
chętnie przeczytam Twoje sugestie na temat leczenia tego schorzenia

pisała baska
kwiaty i czekoladki przesyłać na adres
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 34
Witaj Zwichnięta - Nastawiona, (Pozytywnie Nastawiona mam nadzieję)
Rzeczywiście Niezwykła Historia z tymi Twoimi barkami....
Szczerze współczuję.
Historia mojego zwichnięcia jes banalna. Podczas gry w kosza, próbowałem złapać rzuconą górą piłkę i wówczas - trach !
Jakimś instynktownym odruchem wierzgnąłem ręką i mimo chole..go bólu nastawiłem łapę. Byłem twardy (choć jak się okazało głupi) i grałem dalej. I pod koniec treningu wyskoczyła mi raz jeszcze. Na następnym znowu, i potem znowu... i za każdym razem wstawiałem sobie zwichnięty bark sam. Ból był coraz mniejszy, a ręka wypadała coraz częściej. I co ciekawe nigdy nie wypadała przy ćwiczeniach sportu, którym się wyczynowo zajmowałem, ale właśnie, przy koszu, wchodzeniu po drabinkach, spaniu, sięganiu czegoś wyciągniętą ręką, czy jeszcze innych mniej chlubnych zajęciach. Ot co. Trzymam kciuki za Twoją rekonwalescencję i życzę najbliższego tygodni bez tej dokuczliwej kontuzji.
Daryl

Daryl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8
Czesc, Ja tez mam problem z barkiem. Dopiero (bo jak widze wy macie czesciej te probelmy) 3 raz wypadl mi bark. Ale mialem przerwe teraz 3 lata, z tym ze teraz na pogotowiu nastawialo mnie dwoch lekarzy bo jeden nie mogl sobie poradzic, udalo sie, wskoczyl. Teraz czekam na badanie w szpitalu = Rezonans magnetyczny. I jak lekarz powiedzial po tym badaniu bedziemy wiedziec czy konieczna jest operacja czy wystarczy rehabilitacja. Ale mam pytanie, bo piszecie ze po operacji problem znika, ale czy ruch reka nie jest w zaden sposob ograniczony? Reka normalnie funkcjonuje? w tym sensie czy normalnie mozna uprawiac sport, ciwczyc na silowni itd??

Pozdrawiam
Johny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59
Chciałabym udzielić Ci kompetentnej odpowiedzi ale po prostu nie wiem jak jest po operacji bo jej jeszcze nie miałam. Jak sie dowiem to na pewno zostawię tu jakąś wiadomość. Ale nie łudziłabym się, że wszystko będzie jak dawniej. To oczywiste, że będziesz miał ograniczoną ruchowość stawu i trzeba będzie poczekać z większym wysiłkiem. Słyszałam ostatnio o takim przypadku w Krakowie, gdzie zoperowano jakiejś kobiecie bark. O ile wcześniej mogła nim jako tako poruszać to po zabiegu ma zupełnie niewładną rękę.
Ale wcale nie chciałam nikogo straszyć.
Pozdrawiam

pisała baska
kwiaty i czekoladki przesyłać na adres
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 730 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20108
cześć. możecie mi powiedziec na cyzm dokładnie polega wypadniecie barku. bo mi czasem tak nachwilę się przemieści i szybko wraca. nie ma tak że przez jakiś czas jest w nienaturalnej pozycji że nie mogę ruszać ręką. czy ja też miałem wypadniecie barku? dzieki!

siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59
Napiszę Ci jak to wyglada u mnie. Na co dzień ręce skaczą mi w obrębie stawu, słychać chrzęsty, widać dziury, przy każdym ruchu czuję jak przeskakują choć wcale nie powinny. Podczas ćwiczeń, jak podnoszę rękę, to najpierw idzie gładko a jak się zbliżam do kąta prostego to tak śmiesznie przeskakuje jakby wpadala gdzieś w stawie a przy tym słychać charakterystyczny tępy trzask (taki jak czasem w kolanie albo w palcach). Już nawet nie muszę nic podnosić - wystarczy, że założe ręce na kolano, a jak coś jednak podniosę to wtedy bark wygląda mniej więcej jak klasyczna gruszeczka: wypukło-wklęsło-wypukło. A jak się budzę to zwykle na którymś boku,z wypadniętą ręką, bo nacisk ciała na bark był za duży. Ale najgorzej jest jak z zaskoczenia ktoś/coś pociągnie mnie za ręke (albo mocno przytuli). Wtedy nie zdążą zareagować rozlużnione mięśnie, slchać głośniejszy trzask i między główką a panewką w stawie robi się taki dwucentymetrowy odstęp, który widać jako takie wklęśnięcie. Nie wskakuje samo więc trzeba nastawić. I unieruchomić.
Nie lekceważ swoich objawów - idź do ortopedy
o co Cię prosi
z pozdrowieniami baska

pisała baska
kwiaty i czekoladki przesyłać na adres
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 730 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20108
Cześć Basiu!! BYłem w szpitalu na prześwietleniu i nie było żadnych zmian w układzie kostnym. Moze USG by coś wykazało ale RTG nic. To było we wtorek a w środę ćwiczylem barki na siłowni:)

siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 112
a mi wyskoczył pod koniec wakacji a teraz sie niesmiejcie-płynąłem normalnie kraulem no iszybko chciałem przeskoczyc z tego stylu na plecy no i..juz niepamietam chyba dwa razy machnąłem rękami do tyłu z całej siły (płytka woda-raczej zabawa niz plywanie) i BACH-->wyskochył!!!wsadzili mnie do gipsu na 15 dni,i od tego czasu mam spkój chociaż interesuje mnie co mozna zrobic poza operacją rzecz jasna azeby wzmocnic je i uchronic przed (oby nie)nastepnymi wpoadkami..thx
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59
Operacja to zawsze ostateczność. Lepiej ćwiczyć (najlepiej pływać), łykać glukozaminę albo inne preparaty, smarować, masować i przede wszystkim unikać sytuacji, w których mogłyby wypaść (np: nie nosić ciężkich rzeczy). Operacja nie zawsze pomoże, czasem zaszkodzi i jeszcze bardzo trudne do zagojenia blizny zostaną. Co do pływania to faktycznie nie ma się z czego śmiać. Też słyszałam, że ludziom przy kraulu się dzieją takie rzeczy. Mnie to osobiście nie dotknęło (tu proszę się nie śmiać) bo nie potrafię pływać tym stylem.
Drogi Krugero
W trosce o Twoje zdrowie muszę Ci stanowczo odradzić ćwiczenie barków zaraz po urazie. Już od 9 lat wypadają mi ręce więc wiem o czy mówię. Na rtg nic nie wyszło ale od każdego przemieszczenia tworzą się w stawie mikrourazy. Lepiej zrób dobry rezonans magnetyczny - choć to może jeszcze za wcześnie.
Sukcesów na siłowni życzy baska
1

pisała baska
kwiaty i czekoladki przesyłać na adres
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 112
no0 dobrze ,wszystko cacy ale interesuje mnie czy mogę sobie normalnie chodzić na siłownie i robić to wszystko co wczesniej??z rozmowy z lekarzem wywnioskowałem ze raczej niema przeciwskazan azeby totalnie zaprzestać jedynie uważac lu zupełnie wykluczyć niektóre ćwiczenia takie jak np.rozpiętki gdzie wchodzi w grę znaczne przemieszczanie w obręczy barko0wej tej części z którą mamy problema!wiem ze rozpiętki napewno odpadają, ale co jeszce czy76 mogę sobie normalnie robić pompeczki,wyciskanie sztangli na płaskiej czy ściąganie wyciągu lub podnoszenienie na drążku??więc jak myslicie wiecie coś o tym ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

Wiecej