SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Zwichnięty bark

Wysłana -
Tak wiem że przez Internet nie da się diagnozowac ani leczyć:) . Dla spokoju postaram się dostać do ortopedy który bark operował lub w ostateczności do innego .
Wysłana -
I słusznie , daj znać po wizycie tu w temacie jak sprawy wyglądają
Wysłana -
Udało mi się dostać do lekarza . Muszę koniecznie zrobić rezonans bo pojawił się duży stan zapalny . Eh:)
Wysłana -
Dobrze więc że skonsultowałaś się ze specjalistą teraz trzeba się dostosować do wskazówek lekarza.
Wysłana -
Nie ma wyjścia . Zależy wszystko od rezonansu . No nic trzeba cierpliwosci;)
Wysłana -
Ja starałem się w takim krótkim czasie po zabiegu raczej nie ruszać, ewent. lekko łokciem, w czasie snu się nawet budziłem (chyba z bólu). Pamiętam, że nawet próby spinania mięśnia były nieprzyjemne, więc robiłem je niechętnie i pewnie za rzadko. Oczywiście konsultacja nie zaszkodzi wobec wątpliwości, jednak ja ich miałem 10 na dobę i rok później także :]
Wysłana -
Wiadomo że nie ma co przesadzać , ale lepiej miec pewność . Ja też zdaje sobie sprawę że od razu nie będzie cudów bo zawsze to jest ingerencja . Staram się nie nakręcić niepotrzebnie :)


Zmieniony przez - MisiekOna w dniu 2017-11-21 15:33:19
Wysłana -
Hej mam wizytę za kilka tygodni u lekarza czy ktoś by mi mógł napisać co może oznaczać opis z rezonansu tam miej więcej ?

1.Podwyzszony sygnał (ścienczenie)ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego-uszkodzenie

2.Podwyższony sygnał przedniej części obrąbka oraz więzadła obrąbkowo ramiennego środkowego.


Dziękuję
Wysłana -
Dobry wieczór ;) Czy prawdą jest, że po artroskopii barku nie można już do końca życia pracować fizycznie (chodzi mi głównie o dźwiganie ciężarów przez 8-12 h) a nie przez pare minut...tak jak w przypadku siłowni. Wiem, że dużo osób mimo wszystko decyduje się na powrót na siłkę i dzwiganie ciężarów, ale czytałam że nawet z tym są problemy. Dajcie znać jak to jest. Wielu lekarzy odradzało mi ciężką pracę fizyczną, wręcz namawiało na pracę biurową. Usłyszałam, tez że bark po artroskopii nigdy nie będzie już taki jak wcześniej. Czekam na operację i nie wiem czego się spodziewać. Jak ktoś może napisać jak się przygotowac do takiej operacji to z miłą chęcią poczytam. Rozmawiałam z lekarzem, ale w sumie przyda mi się kilka wskazówek co wziąć do szpitala bo na bank przy powrocie do domu się przyda, a co nie brać...jak się przygotować na powrót do domu? :) Z góry dziękuje za wszelkie informacje. Pozdrawiam
Wysłana -
kaskasia
Dobry wieczór ;) Czy prawdą jest, że po artroskopii barku nie można już do końca życia pracować fizycznie (chodzi mi głównie o dźwiganie ciężarów przez 8-12 h) a nie przez pare minut...tak jak w przypadku siłowni. Wiem, że dużo osób mimo wszystko decyduje się na powrót na siłkę i dzwiganie ciężarów, ale czytałam że nawet z tym są problemy. Dajcie znać jak to jest.


Główną sprawą to jest to co jest przyczyną i będzie robione podczas zabiegu a nie sam sposób wprowadzania
Strona 176 z 176
Dodaj odpowiedź