SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty łokieć;/;/

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 29680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668


Jestem studentem na AWF-ie, ostatnio na zajeciach judo tak niefortunnie upadłem , że zwichnąłem łokieć.....;/jestem teraz załamany całym tym zdarzeniem, bo lekarz mówił ,że ze sportem muszę sobie dać na spokój...;/a to dla mnie dramat.Rękę mam w gipsie na 3 tyg. Proszę o wypowiedzi osób, które miały podobne kontuzje stawu łokciowego.Czy możliwe jest, że będę miał w miare sprawny, i silny łokieć?? Opisujcie swoje przypadki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3
Własnie jestem po rehabilitacji, reka w dalszym ciągu boli i nie wyprostuje się .Jutro ide do lekarza ortopedy i co mnie czeka czy dalsza rehabilitacja czy co?

Jestem własnie po rechabilitacji zwichnietego łokcia miałam gimnastykę,krio,magnetronik ręka w dalszym ciągu sie nie wyprostuje i boli ..Jutro mam wizytę u ortopedy jaki będzię dalszy ciąg leczenia?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cienko to widzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 225
Witam,

Jak potoczyła się rehabilitacja i jak sprawa teraz wygląda ???
Mam dokładnie tak samo zwichnięty łokieć ... ręka się nie prostuje i nie zgina do końca. Szynę gipsową miałem 3 tyg. Za kilka dni mam wizytę u ortopedy i czeka mnie rehabilitacja ....

Napisz jak to się skończyło i czy ręka już ok... Można trenować na siłce itp ????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Witam wszystko zalezy od tego jak bedzie przeprowadzona rehabilitacja, to ze nie mozesz prostować i zginac po gipsie to normalna sprawa. Ogranbiczenie ruchomosci wynika z unieruchomienia. teraz trzeba powoli uruchamiac staw a także poprawic jego stabilność. Poprawa stabilności umozliwi dalsze ciwczenia i nie widzie problemu dla którego byś nie mogl dalej cwiczyc. Powrót do sportu mysle ze po około 6-8 miesiacach.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 225
Właśnie mam w planach zrobić sobie 10 tyg. kuracje z OLIMP ARTHROBLOCK ..... Na zregenerowanie i odbudowę tego stawu łokciowego ....

Mam pytanie.... co nie pozwala mi wyprostować tej ręki do końca ???
Zastane ścięgna, staw łokciowy czy mięśnie ??????

Po trochu ćwiczę w domu zginanie i wyprost ale w środę dopiero idę na wizytę i dowiem się co z rehabilitacją ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
torebka stawowa jest obkurczona to naturalne po takim unieruchomieniu. troche zabiegów terapii manualnej i powinno byc ok, dodatkowo dobrze by bylo zrobic rtg kontrolny.
1

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 225
Widzę kolego,że z racji wykonywanego zawodu znasz się na rzeczy .....

Robiłem RTG kontrolne tydzień po noszeniu gipsu .... wszystko w normie.....

Tak to wyszło:









OLIMP ARTHROBLOCK ..... Na zregenerowanie i odbudowę tego stawu łokciowego .... Chce zrobić kuracje 10 tygodniową ... da to coś ???

Pozdro



Zmieniony przez - klosiol w dniu 2010-01-04 23:47:23

Zmieniony przez - klosiol w dniu 2010-01-04 23:47:51

Zmieniony przez - klosiol w dniu 2010-01-04 23:48:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Możesz brac te tabletki tylko one słuza jako odbudowa stawu i regeneracja ale nie zastepuja rehabilitacji. Zdjecia wporzadku po nastawieniu i unieruchomieniu. Teraz stopniowo trzeba odzyskac pelny zakres ruchomosci, stabilnośc i na końcu siłe

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 225
Wiem przecież,że na pierwszym miejscu rehabilitacja i ćwiczenia tego łokcia a kuracja swoją drogą .....
Jutro wizyta u ortopedy ... tzn dwóch różnych lekarzy bo wole mieć pewność,że wszystko jest ok.... Dam znać jakie rokowania na przyszłość.

Pozdrawiam i dzięki za info
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 225
ELo,

Chodzę już na rehabilitacje ....

Krioterapia
DD
Gimnastyka

Basen i ćwiczenia w domu....

Miejmy nadzieje, że to pomoże ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Na czym polega gimnastyka?? Prowadzi ktoś z tobą indywidualna terapie tego łokcia?? Wiadomo że najlepsze rezultaty takie postępowanie właście przyniesie
1

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowy prepis na krem antycelulitowy

Następny temat

TRAGUS!!!

WHEY premium