SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 494023

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 34
Mam nawykowe zwichnięcie barku. Nie wypadał mi od 3 lat, ale tydzień temu podczas banalnego przewrotu w przód wypadł mi ponownie. Wypadł i wskoczył niemal od razu. Nawet specjalnie nie bolało. Czy są jakieś ćwiczenia, które pomagają zabezpieczyć choć trochę ten staw przed powtarzaniem się tego urazu ? Wdzięczny będę za wszelkie porady.

Daryl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Problemy z barkami to dość powszechny problem osób aktywnych fizycznie. Szczególnie trenujących siłowo lub uprawiających sporty walki. Bark jest najbardziej mobilnym z naszych wszystkich stawów. Dlatego narażony jest na różnego rodzaju urazy. Zwichnięcie jego polega na tym, że kość ramienia wypada z torebki stawowej. Uszkodzeniu ulega więc część stawu. Objawia się to w następujący sposób:

- silny ból,
- brak mobilności w stawie,
- widoczne zniekształcenie barku,
- obrzęk,
- zaczerwienienie.

Niestety w sytuacji wystąpienia tego typu urazu konieczne jest udanie się do lekarza specjalisty. Lekarz nastawi bark, o ile nie wskoczył on sam na swoje miejsce. Następnie zaleci gips lub ortezę do czasu zagojenia się torebki stawowej. Niestety po tego typu urazie istnieje spore ryzyko nawrotów wypadania barku ze stawu. W sytuacji, gdy następuje to często, warto rozważyć wykonanie zabiegu artroskopii i przymocowania barku specjalną kotwiczką. Dzięki temu zabiegowi będziemy w stanie powrócić do pełni sprawności treningowej. Jak każdy tego typu zabieg istnieje jednak ryzyko powikłań, więc warto przemyśleć, na ile, wypadający bark jest dla nas problemem. Powrót do sprawności po zabiegu to około 3 miesiące. Być może wystarczą wizyty u dobrego fizjoterapeuty, który pokaże nam, w jaki sposób wykonywać ćwiczenia wzmacniające okolice barku.




Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kurde to jest trudna sprawa uzbieraj sobie na zabieg operacyjny pozbedziesz sie tego raz na zawsze
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
najlepiej specjalista - cwiczenia tez są

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
u mnie jest dwoch kolesi trenwali bjj arzem ze mna kiedys i niestety mieli kontuzje barku teraz caly czas im wypada jeden sei zdecydowal na zabieg operacyjny bo wczesnij mial taki am jego kolega mowil ze efekty rewelacyjne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59
też mam nawykowe zwichnięcie barków, napisz mi proszę jak się leczysz
wszystkich innych, którzy coś na ten temat wiedzą prosze o napisanie mi tego

pisała baska
kwiaty i czekoladki przesyłać na adres
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 34
Trudno to nazwać leczeniem. Lekarz, specjalista od zwichniętych barków oraz inni ortopedzi znający się na rzeczy kategorycznie stwierdzili, że bez zabiegu operacyjnegonie ma szans na wyeliminowanie możliwości kolejnych podwichnięć. No, ale operacja to jednak rzecz poważna, zwłaszcza, że wyłącza Cię z treningu na 6 miesięcy. Każdy odwleka to jak tylko można. Mnie bark "wyskoczył" już ze 20 razy i za każdym nastawiałem się sam. Efekt - wypadał mi nawet we śnie kiedy leżałem na plecach z rękami pod głową... Ale ostatnio nie zdarzało mi się to ponad 3 lata. W zasadzie bark wypada dołem, w miejscu, które nie jest osłonięte, zabezpieczone żadnymmi mięśniami. Dół pachowy. Nie mniej jednak, trzeba wzmocnić mięśnie naramienne poprzez wszelkiego rodzaju wznosy, przodem, bokiem, w opadzie, aby w miarę możliwości ustabilizować bark. Kiedyś w jakimś fachowym czasopiśmie kulturystycznym znalazłem następujące ćwiczenie na kontuzjowane stawy barkowe: Leżąc bokiem na ławeczce, mając łokieć przyciśnięty do boku wykonujemy wznosy przedramienia obciążonego hantlem, a następnie, wciąż trzymając łokieć przy boku opuszczamy rękę z hantlem w dół. Ręka ćwicząca, to oczywiście ta ręka "górna", a nie ta bliżej ławeczki. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość okoliczności grożących kontuzją: wszelkich niekontrolowanych wymachów, rzutów piłką, przewrotów itp. To wszystko, co wiem. Niestety, staw barkowy nie daję zbyt wielu możliwości zabezpieczenia go przed tą przykrą, a do tego bolesną kontuzją. Dba o siebie. Pozdrawiam
2

Daryl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ladnie napisanwe kazdy odwleka ale niestety realia sa takie ze tylko zabieg da ci satysfakcje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59
Daryl dzieki za info
ćwiczenia są bardzo pomocne, tylko że jak chwycę coś cięższego niż pół kilograma to mi wypada lewa ręka (prawa potrzebuje dwa razy wiecej) i niestety hantelki odpadają (chyba zapomniałam dodać, że nie ćwiczę na siłowni)
a podobnie jak Tobie tez mi potrafia przez sen wypadać (i przy każdej innej okazji)
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź
Z najlepszmi życzeniami

pisała baska
kwiaty i czekoladki przesyłać na adres
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 34
Witaj Zwichnięta,
zmartwiłaś mnie, że nie możesz ćwiczyć ciężarkami, bo to jednak podstawa, żeby troszkę wzmocnić stawy. Gdzieś na forum widziałem artykuł, bodajże "Masero", który pisze, że któryś ze znajomych mu lekarzy, przepisuje "zwichniętym" jakiś innowacyjny ściągacz na bark, który zabezpiecza przed jego wypadaniem. Sam jestem ciekawy co to może być takiego, bo znane mi ściągacze barkowe, (RehBand) poza właściwością rozgrzewającą neoprenu nie dają gwarancji. Może spróbujesz odnaleźć ten artykuł. A swoją drogą ciekawym bardzo w jaki sposób nabawiłaś się tej kontuzji. Pozdrawiam i życzę zdrówka.

Daryl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59
właśnie wróciłam z kolejnej wizyty na pogotowiu - w wiadomym celu
a co do kontuzji to w piętnastym roku życia niefortunnie upadłam na lewą stronę ciała - lekarz stwierdził złamanie szyjki kości ramiennej lewej
a potem żaden z ortopedów nie dopatrzył się na rtg niczego takiego i dopiero mój obecny (leczący mnie od 2 lat) ortopeda-traumatolog stwierdził, że widzi tam cechy złuszczenia sie chrząstki (co jeszcze potwierdza mu opinia innego kolegi po fachu, który stwierdził strefę znieczulicy w obrebie nerwu pachowego), tylko nie może stwierdzić tego z całą pewnością bo oczywiście rtg jest spaprane - jak to na pogotowiu
i tak zaczęła mi wypadać lewa ręka
a prawa chyba stwierdziła, że musi być bliźniaczo podobna do lewej też zaczęła, od razu bez żadnych wcześniejszych objawów czy urazu
i tak od początku 1997 roku próbuje sobie radzić
a skąd Twój bark nabrał ochoty na urtudnianie Ci życia??
Najlepsze życzenia
zwichnięta - nastawiona

pisała baska
kwiaty i czekoladki przesyłać na adres
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
Zwichnięta - w pogotowiu chcesz się leczyć?!?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium