SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięcie stawu obojczykowo barkowego 3 stopnia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2512

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 642 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19351
Witam, chciałem sie podzielić moimi odczuciami i spostrzeżeniami odnośnie kontuzji wymienionej w temacie. Celem jest wymiana doswiadczeń w poszczególnych fazach powrotu do sprawności, której jeszcze nie odzyskałem, ponieważ jestem 3 tyg po zabiegu i staram sie zbierać przydatne informacje odnośnie regenaracji , rehabilitacji i całej reszty która przyspieszy powrót. Bede pisał jedną reka wiec nie zawsze beda wszystkie znaki polskie.

Kilka informacji z karty leczenia szpitalnego:

Rozpoznanie: Zwichniecie stawu obojczykowo-barkowego,uszkodzenie więzozrostu barkowo-obojczykowego prawego 3 stopnia (zdjecia i definicje poszczególnych stopni łatwo znalezc w internecie warto to zobaczyc zeby miec orientacyjny poglad)

Zastosowane leczenie: Otwarta repozycja i stabilizacja wiezozrostu barkowo-obojczykowego drutem K i szwem sp. Mathieau.( Podczas wizyty na Sorze zostaje rozpoznane zwichniecie oraz wstepna kwalifikacja stopnia na podstawie zdjeć rtg, 4 dni pożniej podczas wizyty w poradni lekarz ortopeda potwierdza rozpoznanie,mowi o rodzajach leczenia, oraz w zwiazku z moim wiekiem i aktywnoscia fizyczna proponuje zabieg który zostaje wyznaczony 5 dni pożniej, w wyznaczonym dniu stawiam sie w szpitalu rano na czczo, zabieg jednak zostaje przesuniety na nastepny dzień, po czym odbywa w godzinach popołudniowych przy calkowitym znieczuleniu, spałem póltorej godziny patrzac na zegarek na sali, pożniej powrot noc przespałem z przeciwbólowymi, i 3 dnia koło godziny 15 wypis, jesli beda pytania odnosnie samopoczucia leków itd z tego okresu jak najbrdziej odpowiem teraz chce w miare jak najkrócej to opisać)

Zalecenia: Dieta zrównowazona, okłady chłodzace,unieruchomienie w kamizelce dessaulta, cwiczenia zgodnie z pouczeniem ( okłady chłodzace bardzo pomagały, prez pierwszy tydzien brałem przeciwbólowo poltramcombo który mi przepisano, spanie w nocy srednio, rano lub w nocy ból doskwierał po tygodniu juz lepoiej odstawiłem przeciwbolowe oklady cały czas rano bo jak wstawałem to zmiana pozycji z lezenia do siedzenia czy stania powodowała ból, dzisiaj 3 tyg mija od zabiegu i zaczynam cwiczenia samopoczucie dobre wydaje mi sie ze jest coraz lepiej, aczkolwiek w trakcie cwiczeń czujem w przednim aktoie i jego okolicach ból nie z czego to wynika, mysle zeby wybrac sie do fizjo bo cwiczenia pokazane przez lekarza nie sa w moim przekonaniu kompletne on ma swoja działke specjalizacji wiec sie nie dziwie ze dosyc pobieznie mi pokazał)

Jesli ktoś miał wyzej wymienioną kontuzje chetnie poczytałbym jak to było u niego mam kilka pytań odnosnie zabiegów fizykoterapii, oraz leków poprawiajacych regeneracje.

pozdrawiam i życze zdrowia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak doszło do urazu ? Zdecydowanie warto wybrać się do fizjoterapeuty , jak chcesz daj znać skąd jesteś może będę mógł kogoś polecić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 642 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19351
Wczoraj minęły 3 tygodnie od zabiegu, zgodnie z zaleceniem lekarza zacząłem cwiczenia w opadadzie polegajace no kresleniu ogregu przez zwisająco reke, robie oburacz zeby porównac odczucia ze zdrowa. Cwiczenie wykonuje w opadzie od 30 do 45 stopni srednica okregów z kazdym coraz wiekiesza 15-20 powt razy 3 serie. Do robie postawe jak do martwego czyli z pozycji stojacej, ramiona zwisaja luzno pochylam sie tak do mniej wiecej 45 stopni i racam do wyprostowanej postawy. 3 cwiczenie to rece luzno zwisaja w opadzie kat taki sam jak w poprzednim, ramiona ida do tułowia taak ze nadgarstek do biodra łokiec do boku iznowu puszczam do swobodnego zwisu ramiona.

Zauważyłem zmniejszenie masy miesniowej w tricepsie ruchomosc w stawie łokciowym praktycznie pełna bez zadnego bólu, natomiast w przednim aktonie barku gdy mocniej sie pochyle odczuwam bol który promienijue az do przedramienia zwaszcza gdy wyprostowywuje łokiec ten bol w przedramieniu sie nasila, jest dosyc niekomfortowy uczucie jakbym miał igłe pod skóra, zastanawiam sie nad wizyta u fizjo moze jakis zabieg juz warto zastosować rehabilitacja na nfz od 5 lutego 31 wyciagniecie druta te 3 dni do 5 chce isc prywatnie, ale nie wiem czy juz teraz sie nie wybrac ?

bark został zwichniety poprzez uderzenie ja aktualnie w Krakowie jestem rehabilitacje na nfz bede miał w kielcach




Zmieniony przez - ftb87 w dniu 2018-01-11 11:23:12

Zmieniony przez - ftb87 w dniu 2018-01-11 11:24:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zdecydowanie warto się wybrać przyśpieszy to powrót do sprawności i większa szansa na brak powikłań pooperacyjnych, jakby co to z Krk mam sprawdzoną osobę do polecenia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 642 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19351
prosze o info
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wysłałem w wiadomości prywatnej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 642 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19351
Wykonywanie cwiczeń znaczaco wpływa na poprawe mobilności, wykonuje je 2 razy dziennie i z dnia na dzień jest progres, do tego od poniedziałku zaczałem troche sie ruszac, w ramach treningu krece na rowerku stacjonarnym lub wchodze po schodach na klatce, gorzej mi sie spi w opatrunku dessaulta i wogole odkad zaczałem cwiczenia lepiej mi bez niego, we wtorek mam wizyte u fizjo która mysle rozwieje kilka moich watpliwosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pewnie tak oraz dobrze że widać efekty oraz wracasz do sprawności
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testosteron leczniczo - PYTANIE

Następny temat

Problem z achillesem już drugi rok

WHEY premium