SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwiększenie masy - trudny przypadek?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1345

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 77
Cześć, to mój pierwszy post na tym forum, więc jeśli zrobiłam coś nie tak, dałam wątek w złym dziale to proszę o wyrozumiałość i ew. poprawkę. :)
Piszę w sprawie treningu zwiększającego masę mięśniową, który chciałabym wykonywać w warunkach domowych. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z ćwiczeniami siłowymi (takimi z prawdziwego zdarzenia), poza tym generalnie nie jestem za bardzo wysportowaną osobą. Jestem w stanie zakupić jakieś hantle czy inny tego typu sprzęt (tu proszę o jakąś sugestię co będzie dobre na początek, bo jestem trochę zielona w tych sprawach), mam w domu drążek, ale szczerze mówiąc nie wiem czy on mi się jakoś przyda? (wiem że są ćwiczenia z jego użyciem, ale tak jak pisałam - ja się za bardzo nie znam)
Moim problemem jest to, że ważę malutko, moje BMI to 16.5 - od razu zaznaczam, że jestem zdrowa, przebadana pod katem różnych chorób, wszystkie wyniki w normie (lat mam 20). Tak mam od zawsze, jem dużo, swego czasu byłam nawet u dietetyka i wyszło, że jem powyżej swojego zapotrzebowania natomiast dużo kalorii nabijają mi produkty mało wartościowe np. słodycze itp. Myślę, że ciężko mi będzie nabrać masy, ogólnie mięśni mam bardzo mało, ale chciałabym spróbować trochę podbić tą moją wagę, bo widzę, że lepiej bym wyglądała jakby mnie było objętościowo trochę więcej w niektórych miejscach ;)
Bardzo bym prosiła o jakąś sugestie jakie ćwiczenia i jak często mogłabym wykonywać w domu, żeby nabrać tej masy mięśniowej (+jeśli ktoś się zna na sprzęcie, co warto kupić to chętnie poczytam) i ew. porady co do diety - bo nie chciałabym schudnąć, a podejrzewam, że jak po prostu zacznę ćwiczyć to tak się skończy. Szczególnie porady co do posiłków przed i po takim treningu.
Nie wiem czy dam radę sama ogarnąć ten temat, myślałam przez chwilę o treningu personalnym, ale nie ukrywam, że na razie koszty trochę mnie ograniczają.
Z góry dzięki za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
2-3 sesje treningowe to minimum.

Wywal od razu słodycze, majonez, margarynę. Dopiero teraz będzie można układac rozsądny jadłospis.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
tu masz trening dla początkującej w domu https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A ile ważysz, bo nie doczytałem ?

Panel tarczycowy również zbadałaś ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 77
Ważę niecałe 43 kg przy 161 wzrostu :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 77
Tarczycę badałam bardzo dokładnie, TSH, ft3, ft4, USG, przeciwciała - wszystko w normie. Lekarze mówią, że taka moja uroda z tą wagą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zdarza się, niektórzy faceci potrafią ważyć nie wiele więcej. Zacznij trenować to wymodelujesz sylwetkę, a wtedy waga nie jest istotna.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 77
Jeszcze mam pytanie - jakie hantle, o jakiej masie (myślę o zakupie takich regulowanych) będą odpowiednie dla dziewczyny? Myślę, że bardzo dużo nie udźwignę, bo ręce mam słabiutkie. I o ile kg zwiększać obciążenie (rozumiem, że jak ćwiczenie staje się za łatwe to trzeba trochę dołożyć?)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Hantle regulowane min 20 kg. Nie da się powiedzieć, ile dołożyć, bo inaczej dokładasz w ćwiczeniach wielostwowych np. MC, a inaczej w izolowanych, np. we wznosach ramion . Ewentualnie możesz kupić gumy oporowe, piłka gimnastyczna się przyda, jeśli nie masz ławeczeczki. Wrzuć dietę - to co teraz jesz, jako zrzut z dziennika żywieniowego, to zobaczymy co się da zrobić.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 77
Wrzucam zrzut diety (wiem, że to nie jest wybitnie dobra dieta, ale na co dzień nie pilnuję tych wszystkich makro itp.) Korzystałam ze str ilewazy, bo nie mam wagi kuchennej w domu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Wrzucasz w siebie śmieci ze śmieciami. To się w końcu na zdrowiu odbije. Mało prawdopodobne, by zdrowa filigranowa kobietka z niedowagą na 2600 nie tyła. Albo jest jakiś niezdiagnozowany problem zdrowotny, albo jesteś hiperaktywna albo błędnie szacujesz porcje jedzenia. Waga kuchenna to wydatek 30 zł.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 77
A gdybym wywaliła z diety te słodycze to nadal będzie bardzo źle? Dodam, że unikam nabiału, bo mi szkodzi. I jeszcze odnośnie tych treningów - czy 2 razy w tygodniu ok. godziny jest w porządku na początek?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy dla kobiety do oceny ;)

Następny temat

Powrót na silownie - plan

WHEY premium