SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zupa meksykańska by Malinowa

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Zupa meksykańska by Malinowa

Ja tej zupy zawsze robie więcej, więc przepisten jest na spory garnek ,ok6.duzych porcji, jeżeli checie ją zrobić tylko dla siebie to poprostu podzielcie składniki na pół. Bardzo polecam na jesienne dni, rozgrzewa porządnie i wspaniale smakuje

Składniki:
- 1kg. zmielonej wołowiny z udźca
-3 duże ,dojrzałe pomidory
- 3 papryki
- 3 cebule
- 2 soki wielowarzywne z tabasco ( ostatecznie pomidorowe)
- 1l. bulionu wołowego ( może to byc po prostu rosół, lub 2 kostki rozpuszczone we wrzątku)
- pół głowki czosnku
- puszka kukurydzy
- puszka fasoli czerwonej
- opakowanie słodkiej papryki, sól ,pieprz,czosnek w proszku wedlug uznania.
- olej do smażenia (ja użyłam słonecznikowy)

Przygotowanie:
Na oleju podsmażamy cebulke, gdy się zeszkli dodajemy miesko. Mieso posypujemy solą,pieprzem,slodką papryką i czosnkiem w proszku. Smażymy aby nie było surowe.
Do garnka dodajemy pokrojone w grubą kostkę papryki, gdy zmiękną dodajemy także pomidory.Podsmażamy ok.5min.
Nasępnie dolewamy bulion, doprowadzmy do wrzenia i nastepnie dolewamy obydwa soki.
Czosnek wyciskamy przez praske i dorzucamy do całości.
Pod sam koniec dodajemy kukurydzę i fasolę .Gotujemy ok. 50min. na wolnym ogniu.

Ja podaje z ciabatta i mozarella :)

Wartości na jedną dużą miskę (zakładając ze z garnka wyjdzie 6 porcji)

B:41,1
T:18,7
W:27,1
Błonnik:7,8
Kcal:430














2

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52344
Fantastyczna zupa. Dodałam 100g koncentratu pomidorowego i mniej woła. Rewelacja, dziękuję!


1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Znakomitej jakości zdjęcia.
Przepis wygląda bardzo dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
z chęcią bym to teraz zjadł ,zamiast suchego ryzu i ryby
narobiłaś smaka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
I o to chodzilo :D

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94095 Napisanych postów 363931 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667584
smakowicie wygląda,sog nie wchodzi

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 9877 Napisanych postów 5589 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18259
Malinowa klasa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2127
Fajne, fajne. Pomidory warto wcześniej sparzyć, żeby pozbyć się skórki. Smakowita tak czy inaczej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1557 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31244
rewelacja.

miałem ochote na ciepła ostra zupe na przeziębienie a do tego ten kilogram woła super.

ja dałem pomigory z puszki i dołożyłem groszek bo lubie

sog :)

!!! TESTER !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Smacznego

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1557 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31244
Tylko jedno ale do zupy.

Myslałem ze bede miał jedzenia dla siebie na cały dzien...
Ale jak zonka sie dorwała i jeszcze brat w gosci przyjechał to dobrze ze garnek mogłem wylizac hehhe

!!! TESTER !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 96 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19016
witam, mogłabyś powiedzieć gdzie można dostać ten sok? może być zamiast tego sos tabasco np? :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Karny murzyński k*@#$ za spamowanie

Następny temat

Kapusta z kurczakiem

WHEY premium